Part of the Experiential Learning model in Cambodia for middle school students, is for students to help at a kindergarten.

Wolontariat dla dzieci – opieka nad dziećmi i pomoc społeczna w Kambodży

Jedź do Kambodży i wraz z grupą rówieśników wspieraj lokalne społeczności oraz przekonaj się, na czym polega praca wolontariusza.

Przegląd

Jedź do Azji wraz z grupą rówieśników oraz opiekunów Projects Abroad i weź udział w naszym Projekcie Uczenia się Poprzez Zaangażowanie w Kambodży. Będziesz uczył się przez doświadczenie, a ponadto wprowadzimy cię w lokalną kulturę, tradycję i nauczymy podstaw języka. Ten wyjazd to także świetne wprowadzenie w wolontariat i okazja na bezpieczne podróżowanie w asyście dorosłych – opiekunów Projects Abroad.

Weźmiesz udział w wielu różnych aktywnościach oraz pomożesz lokalnym nauczycielom w pracy w przedszkolu. Nauczysz małe dzieci nowych słów po angielsku i zachęcisz je do mówienia w tym języku. Będziesz ponadto angażować się w prace społeczne, takie jak sprzątanie czy malowanie pomieszczeń.

Będziesz pracować w stolicy Kambodży, Phnom Penh, gdzie wraz z grupą wolontariuszy i opiekunami zamieszkacie w hotelu. W czasie wolnym czeka na ciebie wiele zajęć, które dla ciebie przygotowaliśmy – będą to m.in. wycieczka do świątyni buddyjskiej i Pałacu Królewskiego. W weekend zabierzemy cię na ekscytującą wycieczkę do miasta Siem Reap. Podczas całego wyjazdu będziesz pod opieką doświadczonych opiekunów Projects Abroad.

Terminy: 

Stałe daty podczas wakacji szkolnych

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Dwa tygodnie

Wymagania: 

Ten projekt jest tylko dla osób w wieku 12–15 lat


Czy Wolontariat dla Dzieci – Uczenie się Poprzez Zaangażowanie w Kambodży to coś dla mnie?

Nasz projekt uczenia się poprzez zaangażowanie w Kambodży to dla ciebie wspaniała szansa na zwiedzenie Azji i spróbowanie swoich sił jako wolontariusz. Wyjazd został zaplanowany z myślą o uczniach w wieku 12–15 lat. Chcemy w nich zaszczepić pasję do podróżowania i pracy charytatywnej. Nasz projekt łączy podróżowanie, naukę i prace społeczne, a wszystkie aktywności odbywają się pod opieką doświadczonego zespołu Projects Abroad.

To także okazja, by zacząć rozwijać przydatne umiejętności interpersonalne – takie jak praca zespołowa czy planowanie – i zrozumieć, dlaczego tak ważne jest pomaganie innym. Dowiesz się także ciekawych rzeczy o Kambodży i będziesz mieć bezpośredni kontakt z jej kulturą.

Nasz Projekt dla Dzieci w Kambodży odbywa się w określonych terminach, w dwutygodniowych turnusach. Wszystko zostało dokładnie zaplanowanie przez nasz zespół, który zawsze będzie cię wspierał. Zatęsknisz za domem lub zachorujesz? Zaopiekujemy się tobą!

Part of the Experiential Learning model in Cambodia for middle school students, is for students to help by preparing activities in a kindergarten.

Jakie będą moje obowiązki na Wolontariacie dla Dzieci w Kambodży?

Będziesz pracować z dziećmi w przedszkolu, pomagać w lekkich pracach remontowych i uczestniczyć w akcjach sprzątania. Będziesz miał stałe wsparcie zespołu Projects Abroad, a do twoich obowiązków zaliczać się będą:

  • Zachęcanie dzieci do mówienia po angielsku i uczenie ich nowych słów
  • Pomoc przy prostych pracach remontowych, takich jak malowanie czy praca w ogrodzie
  • Udział w zorganizowanych akcjach sprzątania i zachęcanie lokalnych mieszkańców do dbania o środowisko
  • Poznawanie kultury i tradycji Kambodży oraz nauka języka podczas warsztatów
  • Zwiedzanie lokalnych atrakcji turystycznych i wycieczki w towarzystwie opiekunów

Zadania i aktywności, w których będziesz uczestniczył w ramach naszego projektu dzielą się na trzy główne kategorie:

Pomaganie nauczycielom i opiekunom w przedszkolu

Sporo czasu spędzisz bawiąc się z dziećmi, pomagając im w nauce i zachęcając je do rozmawiania po angielsku. Możesz także nauczyć ich nowych słów w tym języku i śpiewać piosenki, by zachęcić je do mówienia.

Dzięki takiej pracy z dziećmi, sam będziesz mieć okazję wiele się nauczyć. Nasi opiekunowie omówią z tobą twoje doświadczenia, pomogą ci rozwiązać napotkane problemy i przeanalizują wyniki twojej pracy – dzięki temu będziesz mógł się rozwijać.

Zaangażujesz się także w proste prace remontowe w przedszkolu. Może to być np. malowanie ścian lub sadzenie roślin w ogrodzie.

Akcje sprzątania

Podczas pobytu w Kambodży weźmiesz także udział w kilku akcjach sprzątania, w trakcie których pomożesz nam uświadamiać lokalnym mieszkańcom, jak ważne jest dbanie o środowisko.

Zwiedzanie i poznawanie Kambodży

Ważnym elementem naszego programu jest nauka o lokalnej kulturze i tradycji. Prowadzimy m.in. warsztaty, podczas których uczymy języka khmerskiego. Twoja rodzina i przyjaciele w Polsce będą pod wrażeniem twoich nowych umiejętności!

Będziesz mieć również okazję zwiedzić Phnom Penh – zrobisz zakupy na lokalnych targach i odwiedzisz atrakcje turystyczne oraz wraz z opiekunami Projects Abroad wybierzesz się na kilka wycieczek krajoznawczych po okolicy. Najfajniejsze jest jednak to, że te wszystkie emocje dzielić będziesz z nowymi kolegami z całego świata.


Gdzie będę pracować w Kambodży?

Phnom Penh

Zamieszkasz w Phnom Penh, stolicy Kambodży. To właśnie w tym tętniącym życiem mieście nad rzeką Mekong mieszczą się biura Projects Abroad Cambodia.

 

Wspólnie ze swoją grupą będziesz pracować w przedszkolu. Rejony, w których działamy, są biedne, a placówki są gorzej wyposażone niż te, które znasz z Polski.

 

Po całym dniu wrażeń wrócisz do hotelu, w którym będziesz mieszkać wraz z grupą wolontariuszy i opiekunami Projects Abroad.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu na naszej stronie z procedurami przyjazdu do Kambodży.


Jakie są cele i rezultaty Wolontariatu Dla Dzieci w Kambodży?

Celem tego projektu jest wprowadzenie młodych uczniów w wolontariat poprzez bezpieczne i ciekawe doświadczenie edukacyjne. Nasi wolontariusze uczą się poprzez zaangażowanie i doświadczenie, a my pokazujemy im, na czym polega niesienie pomocy potrzebującym.

W Kambodży zamieszkasz z lokalną społecznością i będziesz uczyć się poprzez działanie. Wesprzesz nasze długoterminowe wysiłki mające na celu wspieranie lokalnych mieszkańców, a w szczególności małych dzieci. Zobaczysz, z jakimi problemami ludzie muszą zmagać się każdego dnia i nauczysz się im pomagać. Dowiesz się również, jaki jest wpływ człowieka na środowisko naturalne.

Nasz zespół będzie cię wspierał i służył radą podczas twojego pobytu w Kambodży. Nasi opiekunowie omówią z tobą twoje doświadczenia z wolontariatu, pomogą ci rozwiązać napotkane problemy i przyjrzą się wynikom twojej pracy – a wszystko to umożliwi ci rozwój! Ponadto zobaczysz, na czym polega wymiana kulturowa i doświadczysz jej, pracując bezpośrednio z lokalną społecznością.

Jedź na Wolontariat dla Dzieci – Opieka nad Dziećmi w Kambodży, wspólnie z grupą rówieśników zobacz, na czym polega życie w Azji i ucz się pomagać!

Part of the Experiential Learning model in Cambodia for middle school students, is for students to help in kindergartens.

Plany zarządzania

Ustalamy cele i oczekiwane rezultaty naszych projektów w dokumentach zwanych planami zarządzania. Korzystamy z nich, żeby właściwie zaplanować pracę, którą będziesz wykonywać. Pomagają nam one również mierzyć i oceniać nasze osiągnięcia i wpływ każdego roku.

Nasze plany zarządzania sprawiają, że nasze projekty stają się lepsze. To oznacza, że stajesz się częścią czegoś, co naprawdę ma znaczenie i wywiera wpływ tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Poczytaj więcej o naszych planach zarządzania.


Mierzenie naszego wpływu

Wszystkie nasze projekty są działaniem na rzecz jasnych, długoterminowych celów, ze szczegółowymi i rocznymi celami. Każdy wolontariusz i stażysta, którego wysyłamy do realizacji tych projektów, pomaga nam pracować na rzecz tych celów, niezależnie od tego, ile czasu spędza realizując projekt.

Każdego roku robimy krok do tyłu i patrzymy, jaki postęp osiągnęliśmy w stosunku do naszych celów. Tworzymy raport globalnego wpływu, który dokumentuje nasze osiągnięcia. Dowiedz się więcej o wpływie, jaki wywiera nasza społeczność wolontariuszy, stażystów i nasz zespół, i zapoznaj się z najnowszym raportem.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Będziesz zakwaterowany w hotelu wraz z innymi wolontariuszami i stażystami Projects Abroad podczas swojego pobytu w Phnom Penh. To świetny sposób, by lepiej poznać innych wolontariuszy i stażystów, dzielić się doświadczeniami i eksplorować razem okolicę w czasie wolnym. W naszych projektach Middle School Specials zawsze staramy się, byś dzielił pokój z przynajmniej jednym wolontariuszem tej samej płci i w podobnym wieku. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym otrzymasz całe wsparcie, jako młoda osoba podróżująca za granicę. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę w tygodniu i w weekendy, aby zapewniać ci ciągłe wsparcie i wskazówki.

Nasi ludzie upewniają się także, że czujesz się komfortowo i bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje