Projects Abroad volunteer helps to build a wall during her construction volunteer work in Tanzania

Wolontariat budowlany w Tanzanii

Buduj klasy i inne budynki szkolne dla dzieci ze społeczności Masajów

Przegląd

Jedź na staż do Tanzanii i pomóż budować niezbędną infrastrukturę dla mniej uprzywilejowanych społeczności. Skupisz się na budowaniu klas i innych szkolnych budynków na obszarach wiejskich zamieszkałych przez Masajów. Organizacja Projects Abroad stworzyła przedszkole dla dzieci, które wcześniej nie miały dostępu do tego typu placówki. Dzięki twojej pracy, maluchy będą miały bezpieczne miejsce do nauki i będą mogły prawidłowo się rozwijać.

Kopanie fundamentów, mieszanie betonu oraz tynkowanie i malowanie ścian – tym właśnie zajmiesz się w Tanzanii. Dość szybko zobaczysz rezultaty swojej pracy, a każda położona cegła zbliży nas do realizacji ważnych celów! Wspólnie z lokalnymi mieszkańcami określiliśmy konkretne potrzeby edukacyjne społeczności Masajów, a twoje zaangażowanie zostanie wykorzystane tam, gdzie jest najbardziej potrzebne.

Zamieszkasz w mieście Arusha u rodziny goszczącej. W czasie wolnym koniecznie zwiedź ten pełen życia kraj oraz wybierz się na safari. Poznasz wolontariuszy z całego świata, z którymi dzielić będziesz ekscytujące doświadczenie z Afryki.

Terminy: 

Całkowicie elastyczne terminy

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Jeden tydzień

Wymagania: 

Każdy powyżej 16 lat może dołączyć


Czy Budowanie Szkół w Afryce to coś dla mnie?

Ten projekt jest świetnym pomysłem dla każdego, kto chce własnoręcznie pomagać potrzebującym. Lubisz widzieć efekty swojej pracy? Dołącz do nas!

Musisz być zmotywowany i gotowy do wysiłku – praca fizyczna bywa ciężka. Warto jednak się zmęczyć, by zobaczyć uśmiech na twarzach dzieci uczących się w nowych klasach.

By przyjechać do Tanzanii, nie potrzebujesz żadnego doświadczenia – wszelkie zadania realizować będziesz pod okiem i ze wsparciem profesjonalnych budowniczych, którzy nauczą cię wszystkiego, co musisz umieć.

Projekt ten trwa przez cały rok, możesz więc przyjechać do Afryki, kiedy tylko ci to odpowiada. Zapraszamy cię na minimum dwa tygodnie, ale zachęcamy do dłuższego pobytu – dzięki temu zrobisz więcej dla masajskich dzieci.

A female volunteer is seen painting a wall as part of her building volunteer work in Tanzania

Jakie będą moje zadania podczas Wolontariatu Budowlanego w Tanzanii?

Z pomocą doświadczonego konstruktora będziesz budował klasy oraz inne budynki szkolne. Praca nie będzie lekka, ale świadomość, że pomagasz lokalnej społeczności, doda ci sił! Oto, czym między innymi będziesz się zajmował:

  • Praca ramię w ramię z doświadczonym lokalnym budowniczym
  • Kopanie fundamentów, mieszanie cementu, stawianie ścian lub budowanie dachu
  • Malowanie gotowych budowli

Jako wolontariusz w Tanzanii skupisz się na następujących obszarach:

Praca z doświadczonym budowniczym

Nie martw się, jeśli nie masz doświadczenia w budowaniu – lokalny konstruktor nauczy cię wszystkiego, co musisz umieć, by móc jak najlepiej realizować czekające na ciebie zadania. Będą one zależne od tego, jak długo planujesz zostać na wolontariacie oraz na jakim etapie znajdują się budynki, nad którymi obecnie pracujemy. Lokalny budowniczy nauczy cię łatwych do opanowania technik używanych podczas pracy, byś mógł działać efektywnie.

Pomoc w budowaniu, tynkowaniu i malowaniu

Być może pracę na wolontariacie rozpoczniesz od kopania fundamentów. Jeśli jednak w dniu twojego przyjazdu dana budowa znajdować się będzie na końcowym etapie, zajmiesz się tynkowaniem i malowaniem ścian. Nieważne, w którym momencie do nas dołączysz – twoja praca będzie bardzo ważnym elementem większej całości.

Na placu budowy skorzystasz z materiałów otrzymanych z miejscowych źródeł i nie będziesz potrzebował elektryczności – cała praca jest wykonywana ręcznie.


Gdzie będę pracował w Tanzanii?

Arusha

Nasz Projekt Budowania Szkół w Afryce odbywa się na obrzeżach miasta Arusha, leżącego u podnóża góry Meru. Miasto jest mieszanką bujnych krajobrazów, budynków w stylu rustykalnym oraz obszarów lepiej rozwiniętych.

Pomożesz budować takie pomieszczenia jak klasy czy pokoje nauczycielskie. Pracując w wiosce będziesz miał szansę nasiąknąć lokalną kulturą i doświadczyć piękna otaczającej cię przyrody.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu na naszej stronie z procedurami przyjazdu do Tanzanii.


Typowy dzień podczas Wolontariatu Budowlanego w Tanzanii

W zależności od pogody, pracę na budowie rozpoczniesz rano lub po południu. Możesz więc działać w godzinach 8–12 lub 14–18. W południe, gdy jest naprawdę gorąco, zrobisz sobie przerwę na lunch i zrelaksujesz się w cieniu akacji.

Wraz z innymi wolontariuszami i przy wsparciu doświadczonych budowniczych, będziesz m.in. kopał fundamenty, mieszał cement, kładł cegły oraz tynkował ściany. To ciężka praca, lecz szybko zobaczysz jej efekty, co wynagrodzi ci wysiłek.

Wieczory będziesz miał wolne – wykorzystaj je na zwiedzanie tętniącego życiem miasta, pieszą wycieczkę szlakiem krajobrazowym lub safari, podczas którego zobaczysz lwy krążące po bezkresnej afrykańskiej sawannie w poszukiwaniu zdobyczy.

Two volunteers are seen carying bricks whilst on their building volunteer work in Tanzania with Projects Abroad

Jakie są cele i rezultaty Wolontariatu Budowlanego w Tanzanii?

Celem tego projektu jest stworzenie małym dzieciom ze społeczności Masajów bezpiecznej przestrzeni do nauki.

Zbudowaliśmy przedszkole dla masajskich dzieci mieszkających na obrzeżach miasta Arusha – maluchy z tego obszaru mają ograniczony dostęp do wczesnej edukacji lub nie mają go wcale. Gdy rozpoczynaliśmy budowę placówki, dzieci te nie były objęte programem nauczania przedszkolnego, a jeśli uczęszczały na zajęcia, to odbywały się one w zniszczonym kościele. Powstałe z naszej inicjatywy przedszkole odgrywa ważną rolę, przygotowuje bowiem dzieci do pójścia do szkoły. 

Z pomocą naszych wolontariuszy budujemy klasy, które stają się bezpieczną przestrzenią do nauki dla masajskich dzieci. Następnie uczestnicy innego przedsięwzięcia Projects Abroad – projektu nauczania – kładą fundament pod przyszłą edukację tych maluchów.

Jedź na wolontariat do Tanzanii i pomóż budować szkołę dla dzieci ze społeczności Masajów!

Seen here is a female Projects Abroad volunteer assisting with building a home for a local family during her building volunteer work in Tanzania

Mierzenie naszego wpływu

Wszystkie nasze projekty są działaniem na rzecz jasnych, długoterminowych celów, ze szczegółowymi i rocznymi celami. Każdy wolontariusz i stażysta, którego wysyłamy do realizacji tych projektów, pomaga nam pracować na rzecz tych celów, niezależnie od tego, ile czasu spędza realizując projekt.

Każdego roku robimy krok do tyłu i patrzymy, jaki postęp osiągnęliśmy w stosunku do naszych celów. Tworzymy raport globalnego wpływu, który dokumentuje nasze osiągnięcia. Dowiedz się więcej o wpływie, jaki wywiera nasza społeczność wolontariuszy, stażystów i nasz zespół, i zapoznaj się z najnowszym raportem.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamieszkasz z rodziną goszczącą w Aruszy lub Moshi. Powitają cię w swoim domu i z chęcią podzielą się z tobą swoimi zwyczajami, podczas gdy ty nauczysz ich czegoś o swojej kulturze. Wierzymy, że to najlepszy sposób, żeby zanurzyć się w kulturze Tanzanii i zdobyć naprawdę unikatowe doświadczenie.

Zwykle staramy się, żebyś mieszkał wraz z przynajmniej jednym wolontariuszem lub stażystą Projects Abroad z tą samą rodziną goszczącą. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Pomysły na spędzanie czasu wolnego

 Wyprawa do Tanzanii to szansa, aby doświadczyć życia w sercu Afryki. Jest tam tak wiele do zobaczenia i zrobienia w czasie wolnym podczas twojego projektu.

Projekt w Tanzanii nie byłby kompletny bez safari! To szansa, aby zobaczyć przepiękne dzikie zwierzęta żyjące w tym kraju, takie jak słonie, nosorożce i lwy.

Co więcej, w Tanzanii zlokalizowana jest najwyższa góra w Afryce, Kilimandżaro. Spacer wokół podnóża poprzez bujną zieleń to świetny sposób, by spędzić spokojne popołudnie.

Buszowanie na tętniącym życiem lokalnym bazarze jest koniecznością, jeśli jesteś w Tanzanii. Możesz także spędzić czas w masajskiej wiosce, poznając zupełnie inny sposób życia.

W Tanzanii będzie prawdopodobnie wielu innych wolontariuszy. To oznacza, że możesz zwiedzać kraj samodzielnie, lub z grupą podobnie myślących wolontariuszy pracujących na różnych projektach.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym możesz cieszyć się swoją podróżą ze spokojem ducha. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę, aby pomagać ci i upewnić się, że dobrze sobie radzisz w swoim miejscu zakwaterowania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje