Volunteers in Nepal dig up sand for cement to help rebuild schools as part of their construction volunteer project.

Wolontariat budowlany w Nepalu

Jedź do Azji! Pomóż odbudowywać i remontować szkoły zniszczone przez trzęsienie ziemi

Przegląd

Pojedź do Nepalu jako wolontariusz i pomóż nam odbudowywać klasy zniszczone przez trzęsienie ziemi. Będziesz pracować ramię w ramię z lokalnymi budowniczymi i pomagać im wznosić nowe pomieszczenia oraz odnawiać klasy. Każda cegła, którą położysz, przybliży nas do celu – umożliwienia jak największej liczbie dzieci powrotu do bezpiecznej przestrzeni edukacyjnej. 

W 2015 roku Nepal nawiedziły niszczycielskie trzęsienia ziemi. Straty były ogromne – wiele szkół, dróg i domów zostało zrównanych z ziemią. W tym samym roku Projects Abroad rozpoczęło poszukiwania wolontariuszy z całego świata, którzy chcieliby pomóc odbudowywać Nepal. Skupiliśmy się na remontach i odbudowie klas – chcemy bowiem, by dzieci mogły jak najszybciej wrócić do szkół.

Będziesz pracować z doświadczonymi budowniczymi, inżynierami oraz architektami i zaangażujesz się we wszystkie etapy budowy.

Zamieszkasz w pensjonacie w Katmandu, stolicy kraju, u podnóża majestatycznych Himalajów. Na każdym rogu znajdziesz prastare świątynie oraz wiele innych atrakcji – w czasie wolnym będziesz miał co robić!

Terminy: 

Całkowicie elastyczne terminy

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Jeden tydzień

Wymagania: 

Każdy powyżej 16 lat może dołączyć


Czy Budowanie Szkół w Nepalu to coś dla mnie?

Ten projekt jest idealny dla każdego, kto chce trochę się ubrudzić i własnymi rękami przyłożyć się do odbudowy szkół w Nepalu – tylko tyle i aż tyle. Z każdą położoną cegłą i pomalowaną ścianą będziesz widzieć efekty swojej pracy i dołożysz cegiełkę do lepszego jutra nepalskich dzieci.

Nie masz doświadczenia w budownictwie? Nie ma problemu! Murarze, inżynierowie i architekci udzielą ci wskazówek oraz – w razie problemów – pomogą!

Doświadczenie z Nepalu będzie dobrze wyglądać w twoim CV i dostarczy ci ciekawych tematów do poruszenia na rozmowie kwalifikacyjnej. Praca na wolontariacie będzie również dowodem na twoje zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym. 

Jako wolontariusz będziesz mieć wiele okazji, by poznać bliżej bogatą kulturę Nepalu, jego historię i cuda natury – takie jak chociażby… Himalaje!

Projects Abroad volunteers assist in laying concrete slabs whilst on their building volunteer work in Nepal.

Jakie będą moje zadania podczas Wolontariatu Budowlanego w Nepalu?

Jako wolontariusz w Nepalu będziesz m.in. mieszał cement, kładł cegły i malował nowe klasy.

Oto kilka twoich przykładowych zadań:

  • Budowa klas od fundamentów
  • Budowa toalet oraz pomieszczeń do mycia dla uczniów i lokalnej społeczności
  • Odnawianie zniszczonych klas – malowanie ścian lub tworzenie murali edukacyjnych

W swojej pracy skupisz się na następujących obszarach:

Budowa nowych klas

Do twoich zadań należeć będzie sprzątanie placu budowy, kopanie fundamentów, mieszanie cementu i wznoszenie murów z cegieł, a dzięki twojej pracy dzieci zyskają bezpieczną przestrzeń do nauki. Przez cały czas będziesz mógł liczyć na wsparcie specjalistów – murarzy, architektów i inżynierów, którzy w razie potrzeby pomogą ci i udzielą wskazówek.

Budowa toalet oraz pomieszczeń do mycia dla uczniów i lokalnej społeczności

Będziesz również pracował przy budowie toalet i pomieszczeń umożliwiających dbanie o higienę osobistą, które posłużą setkom ludzi. Twoje zaangażowanie pozwoli mieszkańcom, niezależnie od ich wieku, zachować godność!

Odnawianie zniszczonych klas

Twoja praca nie skończy się na budowaniu. Gdy wspólnie z innymi wolontariuszami wzniesiecie już nowe pomieszczenia, przyjdzie czas nadać im nieco kolorytu. Jako wolontariusz w Nepalu będziesz malować klasy – zarówno na jednolite, przyjazne kolory, jak i tworząc murale edukacyjne. Malując cyfry i litery na ścianach, ułatwisz nauczycielom prowadzenie lekcji, a twoja twórczość będzie służyć długo po tym, jak już wrócisz z wolontariatu.


Gdzie będę pracował w Nepalu?

Kathmandu

Twoim drugim domem podczas wolontariatu w Nepalu będzie Kotlina Katmandu. To właśnie w tym pięknym kraju, zamieszkanym przez 25 milionów ludzi, znajduje się najwyższa góra świata – Mount Everest.

Większość czasu upływać ci będzie na placu budowy, gdzie wraz z murarzami, inżynierami oraz architektami będziesz odnawiał istniejące klasy i budował nowe. Zaangażujesz się także w budowę toalet i pomieszczeń do mycia, z których będą korzystać zarówno uczniowie, jak i lokalna społeczność.

Wraz z innymi wolontariuszami z całego świata zamieszkasz w pensjonacie wynajętym przez Projects Abroad. Będziecie wspólnie jeść i spędzać czas, co z pewnością przyczyni się do nawiązania międzynarodowych przyjaźni!

Chcesz poznać kulturę Nepalu i poczuć się jak prawdziwy turysta? Możesz wybrać się na wycieczkę w poszukiwaniu pamiątek lub w weekend odwiedzić miasto Pokhara.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu na naszej stronie z procedurami przyjazdu do Nepalu.


Typowy dzień podczas Projektu Budowania Szkół w Nepalu

Żaden dzień w Nepalu nie jest taki sam. Po przebudzeniu, zjesz śniadanie wspólnie z innymi wolontariuszami, mieszkającymi w pensjonacie. Następnie włożysz ubrania robocze i buty, których nie będzie żal, jeśli się zniszczą i zorganizowanym przez Projects Abroad transportem pojedziesz na plac budowy. 

Będziesz pracował w godzinach 9.30–16, od poniedziałku do piątku.

Twoje zadania będą zależały od tego, na jakim etapie budowy będzie znajdował się dany budynek. Każdego dnia czeka cię odprawa z opiekunem lub murarzem, który akurat będzie pełnił dyżur. Następnie pobierzesz niezbędne materiały i narzędzia, po czym wraz z innymi wolontariuszami przystąpisz do pracy. Jednego dnia będziesz budował, by następnego malować ściany.

W czasie przerwy lunchowej, wspólnie z innymi uczestnikami projektu oraz personelem, zjesz spakowany wcześniej posiłek. Polecamy ci pić duże ilości wody – przy intensywnej pracy fizycznej, to ważne! 

Pod koniec dnia pracy, możesz zrelaksować się w pensjonacie lub pójść zwiedzać okolicę. Zachęcamy cię, byś w weekend zobaczył nepalską świątynię, udał się na wycieczkę do klasztoru lub nauczył się gotować lokalne przysmaki. Atrakcji jest wiele, a czasu nie za dużo – wykorzystaj więc każdy moment spędzony w Nepalu!

Volunteers with Projects Abroad help to build classrooms during their building volunteer work in Nepal.

Jakie są cele i rezultaty Wolontariatu Budowlanego w Nepalu?

Celem tego projektu jest odbudowa klas zniszczonych w trzęsieniu ziemi i zapewnienie dzieciom bezpiecznej przestrzeni do nauki.

Gdy w 2015 roku Nepal nawiedziły potężne wstrząsy, zniszczeniu uległo wiele szkół, domów i kluczowej infrastruktury. W tym samym roku rozpoczęliśmy nasz projekt, by odbudować to, co zostało zrównane z ziemią przez żywioł. Do 2017 roku nasi wolontariusze zbudowali 96 klas w dziewięciu szkołach, dzięki czemu 2 000 dzieci znów może się uczyć – w bezpiecznych, kolorowych klasach.

Wciąż jednak mamy wiele do zrobienia – wielu szkołom brakuje funduszy. Placówki te pilnie potrzebują pomocy, a dzięki twojemu zaangażowaniu możemy zbudować więcej klas i umożliwić większej liczbie dzieci powrót do szkoły. Będziesz pracował w słusznej sprawie i poświęcisz swoją energię na budowanie lepszego jutra dla nepalskich dzieci.

Dyrektor Sunrise School, Surendra Maharjan, powiedział: „jestem bardzo wdzięczny wolontariuszom Projects Abroad za pomoc okazaną naszej szkole w tak trudnym dla niej czasie. Naprawdę, brak mi słów.” Dodał on także: „widziałem, jak ciężko pracują w upale i deszczu, by odbudować naszą szkołę. Zawsze będę wdzięczny wszystkim wolontariuszom Projects Abroad”.

Dołącz do naszego wolontariatu w Nepalu i zobacz, jak wielki wpływ na życie lokalnej społeczności może mieć twoja praca, której rezultaty zobaczysz niemal od razu!

Female Projects Abroad volunteer takes a picture of a group of children having a lesson in a half built classroom whilst on her building volunteer work in Nepal.

Mierzenie naszego wpływu

Wszystkie nasze projekty są działaniem na rzecz jasnych, długoterminowych celów, ze szczegółowymi i rocznymi celami. Każdy wolontariusz i stażysta, którego wysyłamy do realizacji tych projektów, pomaga nam pracować na rzecz tych celów, niezależnie od tego, ile czasu spędza realizując projekt.

Każdego roku robimy krok do tyłu i patrzymy, jaki postęp osiągnęliśmy w stosunku do naszych celów. Tworzymy raport globalnego wpływu, który dokumentuje nasze osiągnięcia. Dowiedz się więcej o wpływie, jaki wywiera nasza społeczność wolontariuszy, stażystów i nasz zespół, i zapoznaj się z najnowszym raportem.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Będziesz dzielił zakwaterowanie z innymi wolontariuszami i stażystami Projects Abroad podczas swojego pobytu w Ułan Bator. To świetny sposób, by lepiej poznać innych wolontariuszy i stażystów, dzielić się doświadczeniami i eksplorować razem okolicę w czasie wolnym.

W naszych projektach High School Specials zawsze staramy się, byś dzielił pokój z przynajmniej jednym wolontariuszem tej samej płci i w podobnym wieku. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Pomysły na spędzanie czasu wolnego

Kiedy myślisz o Nepalu, pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy, są majestatyczne Himalaje. To tylko jeden z przykładów niezwykłego piękna nepalskiej przyrody. W połączeniu z bogatą kulturą, czyni to Nepal unikatowym miejscem wartym pracy na wolontariacie i zwiedzania.

Jest mnóstwo sposobów, by eksplorować nieziemsko piękne i niezwykle zróżnicowane krajobrazy Nepalu. Możesz zejść z utartego szlaku do parku narodowego Chitwan, wybrać się na rower wzdłuż doliny Katmandu lub na spacer u podnóża Annapurny.

Wieczorami i w weekendy warto poświęcić czas, by obejrzeć widoki w Katmandu, takie jak plac Durbar, gdzie możesz zwiedzić wnętrze antycznego pałacu. his includes Durbar Square, where you can stand in the midst of an ancient palace.

Boudhanath Stupa jest także obiektem, który warto zobaczyć. Nepal jest jednym z naszych najpopularniejszych destynacji, tak więc w kraju podczas twojej wycieczki będzie wielu innych wolontariuszy. To daje ci wybór, czy chcesz spędzić swój wolny czas sam czy z grupą.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym otrzymasz całe wsparcie, jako młoda osoba podróżująca za granicę. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę w tygodniu i w weekendy, aby zapewniać ci ciągłe wsparcie i wskazówki.

Nasi ludzie upewniają się także, że czujesz się komfortowo i bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje