Volunteers gain Veterinary Medicine work experience in Sri Lanka while tending to a wounded dog.

Staż weterynaryjny na Sri Lance

Zdobądź doświadczenie weterynaryjne, wzmocnij swoje CV, pomagaj zwierzętom i realizuj swoją pasję

Przegląd

Jedź na Sri Lankę i zdobywaj cenne doświadczenie zawodowe poprzez asystowanie lokalnym lekarzom weterynarii. To wspaniała okazja, by wzmocnić swoje CV i realizować się w pasji, jaką jest niesienie pomocy zwierzętom.

Staż odbędziesz w państwowej lub prywatnej lecznicy weterynaryjnej. Ta pierwsza świadczy darmowe usługi, dzięki czemu mniej uprzywilejowane społeczności także mogą leczyć swoje zwierzęta. Pacjentami obu lecznic są zarówno te domowe, jak i gospodarskie, w związku z tym poznasz wiele sposobów na diagnozowanie i leczenie różnych chorób oraz dolegliwości.

Mieszkając z rodziną goszczącą będziesz mógł wczuć się w lankijską kulturę, a ponadto na Sri Lance zbierzesz niesamowite wspomnienia, poznasz nowych ludzi i zwiedzisz wiele wspaniałych miejsc!

Terminy: 

Całkowicie elastyczne terminy

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Jeden tydzień

Wymagania: 

Każdy powyżej 16 lat może dołączyć


Czy Praktyka Weterynaryjna na Sri Lance to coś dla mnie?

Jesteś studentem weterynarii? A może ostatnio skończyłeś studia i chcesz zbierać cenne doświadczenie zawodowe? W obu przypadkach ten staż będzie dla ciebie idealny!

To szansa na uczenie się bezpośrednio od doświadczonych weterynarzy. Dowiesz się jak rozpoznawać różne choroby, na które cierpią zwierzęta i nauczysz się je leczyć. To doświadczenie będzie dobrze wyglądać w twoim CV, a ponadto dostarczy ci tematów, które poruszysz na rozmowach kwalifikacyjnych.

Nasz zespół dobrze przygotuje cię do stażu – gdy przyjedziesz na Sri Lankę, zostaniesz dokładnie wprowadzony w swoje obowiązki, a ponadto będziesz mieć ciągłe wsparcie opiekuna. Weź pod uwagę, że to, w jakie zadania będziesz mógł osobiście się zaangażować zależy od twojego doświadczenia oraz tego, na którym roku studiów – związanych tematycznie ze stażem – jesteś.

Ten projekt trwa przez cały rok, a minimalny czas pobytu na Sri Lance to dwa tygodnie. Daty rozpoczęcia i zakończenia stażu są płynne, możesz więc wybrać taki czas, który najbardziej ci odpowiada.

Projects Abroad volunteers observe the work of a qualified vet during their Veterinary Medicine work experience in Sri Lanka.

Jakie będą moje zadania podczas Stażu Weterynaryjnego na Sri Lance?

Na stażu pracować będziesz zarówno ze zwierzętami domowymi, jak i gospodarskimi. Możesz zaangażować się w:

  • Towarzyszenie weterynarzom i personelowi lecznicy w codziennej pracy
  • Asystowanie przy drobnych zabiegach, takich jak szczepienia i badania
  • Pracę w terenie, w tym wizyty w gospodarstwach rolnych

W swojej pracy skupisz się na następujących obszarach

Towarzyszenie weterynarzom i personelowi lecznicy w codziennej pracy

Będziesz obserwował weterynarzy oraz personel podczas pracy w lecznicy. Zobaczysz z bliska zabiegi i będziesz mieć szansę zadawać pytania, do czego bardzo cię zachęcamy, ponieważ w ten sposób wiele się nauczysz. To wspaniała okazja, by poszerzyć swoją praktyczną wiedzę z zakresu weterynarii.

Asystowanie przy drobnych zabiegach, takich jak szczepienia i badania

Gdy już się zaaklimatyzujesz, być może zaangażujesz się w bardziej praktyczne zadania. Będzie to zależeć od twojej wiedzy i doświadczenia. Możesz asystować przy zabiegach sterylizacji, szczepieniach, przeprowadzaniu testów na występowanie różnych chorób oraz przy innych drobnych zabiegach.

Praca w terenie, w tym wizyty w gospodarstwach rolnych

Czasami będziesz towarzyszył lekarzom podczas wizyt w gospodarstwach, gdzie pacjentami będą kozy, kury, świnie i krowy. To świetna okazja na zdobycie praktycznego doświadczenia, różniącego się od tego, które zgromadzisz pracując w lecznicy. Możesz m.in. pomagać weterynarzom wyrównywać poziom cholesterolu u zwierząt gospodarskich, badać, czy nie mają one infekcji oraz podawać zastrzyki.


Gdzie będę pracował na Sri Lance?

Kolombo

Podczas stażu będziesz pracować w lecznicach weterynaryjnych w mieście Kuliyapitiya, położonym około 80 kilometrów na północ od byłej stolicy kraju – Colombo. Możesz być stażystą w placówce państwowej lub prywatnej – obie leczą zwierzęta domowe oraz gospodarskie.

 

Kuliyapitiya to małe miasto, ale znajdziesz tam wszystko, czego możesz potrzebować, m.in. banki, restauracje i sklepy spożywcze. Jest ono również połączone liniami autobusowymi z wieloma większymi miastami na wyspie, takimi jak Colombo, Jaffna czy Anuradhapura.

 

Odwiedzając Sri Lankę możesz naprawdę wiele zobaczyć – od cudów natury po obiekty kultury i zabytki. Fani wypoczynku na świeżym powietrzu mogą odwiedzić parki narodowe i rozległe jaskinie lub wybrać się na wyprawę nurkową. Nie przegap okazji i koniecznie odwiedź którąś z antycznych świątyń, jeden z tętniących życiem targów i lokalne restauracje.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu na naszej stronie z procedurami przyjazdu na Sri Lankę.


Typowy dzień podczas Praktyki Weterynaryjnej na Sri Lance

Typowy dzień pracy podczas tego stażu trwa od poniedziałku do piątku w godzinach 8–13, w przypadku pracy w lecznicy państwowej, oraz od 8 do 14 w prywatnej placówce. W tej drugiej możesz także pracować na wieczorną zmianę, od 18 do 21. Wtedy też z reguły przeprowadzane są operacje.

Konkretny plan dnia pracy będzie jednak zależał od lecznicy, do której trafisz. Placówki przede wszystkim leczą zwierzęta domowe na miejscu, często jednak będziesz towarzyszył weterynarzowi podczas wizyt w gospodarstwach, w których leczone są m.in. krowy, kury, świnie i kozy.

Pracując pod okiem doświadczonych lokalnych weterynarzy, będziesz pomagał w wielu zadaniach w lecznicy. O czym mowa? Zabiegi kastracji i sterylizacji, podawanie zastrzyków i leków oraz leczenie rannych zwierząt to tylko kilka z nich. To, ile zadań będziesz realizował zależy od twojej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie weterynarii.

Gdy dzień pracy dobiegnie już końca, warto wczuć się w klimat miasta. Spędź także trochę czasu z rodziną goszczącą i zjedz z nimi kolację. Z kolei podczas regularnych spotkań towarzyskich, które organizujemy dla naszych stażystów, poznasz nowych ludzi oraz weźmiesz udział w różnych aktywnościach kulturalnych. Możesz także udać się do jednej z lokalnych restauracji i zwiedzić okoliczne świątynie.

A dog is examined at a local clinic by a student doing a Veterinary Medicine internship in Sri Lanka.

Jakie są cele i rezultaty Stażu Weterynaryjnego na Sri Lance?

Celem tego projektu jest umożliwienie ci zdobycia praktycznego doświadczenia weterynaryjnego.

Wielu stażystów dołączających do naszego projektu jedzie na Sri Lankę właśnie po to, by przygotować się do pracy zawodowej ze zwierzętami – doświadczenie zdobyte na stażu bardzo w tym pomaga. Będziesz mieć szansę uczyć się od doświadczonych lokalnych weterynarzy i angażować się praktyczną pracę w środowisku zupełnie innym niż to, które znasz z Polski.

Ten staż ma również wymiar altruistyczny. Pomożesz leczyć oraz wspierać powrót do zdrowia zwierząt domowych i gospodarskich. Twoja opieka nad tymi stworzeniami – zarówno futrzastymi, jak i opierzonymi – bardzo pomoże im w rekonwalescencji. Co więcej, państwowe lecznice świadczą darmowe usługi, dzięki czemu mieszkańcy mniej uprzywilejowanych obszarów mogą pozwolić sobie na zapewnienie opieki swoim zwierzętom – w przypadku placówek prywatnych nie byłoby ich na to stać.

Dołącz do nas na Sri Lance! Zdobywaj cenną wiedzę i doświadczenie, które wzbogacą twoje CV!

A pet owner observes as his dog is examined by a Veterinary Medicine intern in Sri Lanka.

Mierzenie naszego wpływu

Wszystkie nasze projekty są działaniem na rzecz jasnych, długoterminowych celów, ze szczegółowymi i rocznymi celami. Każdy wolontariusz i stażysta, którego wysyłamy do realizacji tych projektów, pomaga nam pracować na rzecz tych celów, niezależnie od tego, ile czasu spędza realizując projekt.

Każdego roku robimy krok do tyłu i patrzymy, jaki postęp osiągnęliśmy w stosunku do naszych celów. Tworzymy raport globalnego wpływu, który dokumentuje nasze osiągnięcia. Dowiedz się więcej o wpływie, jaki wywiera nasza społeczność wolontariuszy, stażystów i nasz zespół, i zapoznaj się z najnowszym raportem.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamieszkasz z rodziną goszczącą w lub pod Kolombo. Powitają cię w swoim domu i z chęcią podzielą się z tobą swoimi zwyczajami, podczas gdy ty nauczysz ich czegoś o swojej kulturze. Wierzymy, że to najlepszy sposób, żeby zanurzyć się w kulturze Sri Lanki i zdobyć naprawdę unikatowe doświadczenie.

Zwykle staramy się, żebyś mieszkał wraz z przynajmniej jednym wolontariuszem lub stażystą Projects Abroad z tą samą rodziną goszczącą. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Pomysły na spędzanie czasu wolnego

Sir Lanka jest znana ze zróżnicowanych krajobrazów. Od plaż do tropikalnych dżungli, każdy znajdzie coś dla siebie w tym kolorowym kraju. Tętniący życiem bazar Pettah trzeba koniecznie zobaczyć. Możesz tam porozmawiać z przyjaznymi sprzedawcami, kupić ręcznie robione produkty i cieszyć się elektryzującą atmosferą. Aby poszerzyć swoje perspektywy kulturalne, możesz spędzić popołudnie w muzeum narodowym Kolombo. Świątynia buddyjska Gangaramaya jest także miejscem, które warto zobaczyć ze względu na bogatą kolekcję eksponatów.

Miasto Galle jest portem z silnym dziedzictwem holenderskim i mnóstwem starych kolonialnych budynków, które można zwiedzić. Możesz także wybrać się rowerem w głąb lądu, pływać w chłodnych wodospadach i odwiedzić tradycyjne miasteczka na wzgórzach. Parki narodowe Sri Lanki obejmują parki safari, gdzie możesz zobaczyć dzikie zwierzęta, takie jak pantery i słonie. Lub spędzić poranek na obserwowaniu ptaków w jednym z bagiennych rezerwatów. Są także rezerwaty w lasach deszczowych, pełnych bioróżnorodności.

Będziesz dzielić to unikatowe doświadczenie z wieloma innymi wolontariuszami. To oznacza, że możesz podróżować samodzielnie lub spędzić swój wolny czas z przyjaciółmi poznanymi podczas wyprawy.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym możesz cieszyć się swoją podróżą ze spokojem ducha. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę, aby pomagać ci i upewnić się, że dobrze sobie radzisz w swoim miejscu zakwaterowania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje