A Projects Abroad group attend a workshop during their Law internships in China.

Staż dla prawników w Chinach

Pracuj z chińskimi prawnikami, zdobywaj doświadczenie zawodowe i przewagę na rynku pracy dzięki wyjazdowi za granicę

Przegląd

Jedź do Azji, dołącz do naszego Stażu z Prawa w Chinach i podejmuj ekscytujące wyzwania w kancelariach prawnych w Szanghaju lub Chengdu.

Wzbogacisz swoje CV, dowiesz się o działaniu prawa w Chinach, porównasz tamtejszy system prawny z tym, który znasz z Polski oraz poznasz ludzi z wielu różnych krajów. Będziesz mieć różne zadania, do których zaliczą się m.in.: sprawdzanie dokumentów pod kątem poprawności, asystowanie przy sprawach sądowych oraz przeglądanie listów i ofert. Będziesz pracować ramię w ramię z prawnikami w biurze, jak i podczas spotkań z klientami.

Zamieszkasz wspólnie z innymi stażystami w Chengdu lub Szanghaju – w zależności od tego, gdzie znajdować się będzie firma, do której trafisz. Wolny czas spędzaj na zwiedzaniu tych kultowych miast i historycznych świątyń oraz spraw, by twój pobyt w Chinach był niezapomnianym przeżyciem.

Terminy: 

Całkowicie elastyczne terminy

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Cztery tygodnie

Wymagania: 

Każdy powyżej 16 lat może dołączyć
You should have completed at least one year of law studies.


Czy Staż w Kancelarii Prawnej w Chinach to coś dla mnie?

Ten staż jest idealnym wyborem dla studentów, którzy chcą bliżej poznać działanie systemu prawnego w szybko rozwijającym się kraju, takim jak Chiny. Jeśli chcesz zdobyć doświadczenie zawodowe, zobaczyć, na czym polega praca w kancelarii prawnej i zyskać cenny wpis w CV, ten staż jest dla ciebie!

Mamy dla ciebie wiele opcji – współpracujemy z różnymi firmami, tak więc na stażu będziesz mógł skupić się na następujących obszarach:

 • Prawo umów
 • Prawo międzynarodowe
 • Prawo handlowe
 • Prawo korporacyjne
 • Własność intelektualna
 • Prawo pracy
 • Prawo nieruchomości
 • Prawo rodzinne
 • Fuzje i przejęcia

By zostać naszym stażystą musisz mieć ukończony przynajmniej jeden rok studiów prawniczych. Musisz także zabrać ze sobą laptopa i formalny strój do pracy oraz… dużo energii do pracy!

Staż dla Prawników w Chinach trwa przez cały rok – możesz więc dołączyć do nas, kiedy tylko ci pasuje, na minimum dwa tygodnie. Oczywiście zachęcamy cię do jak najdłuższego pobytu, dzięki czemu zdobędziesz obszerniejsze doświadczenie i więcej się nauczysz.

A student at her desk during her Law internship in China.

Jakie będą moje zadania podczas Stażu z Prawa w Chinach?

Jako stażysta w Chinach, pracować będziesz ramię w ramię z profesjonalnymi prawnikami. Pamiętaj o formalnym ubiorze – okażesz w ten sposób szacunek dla firmy, pracowników oraz klientów, z którymi możesz mieć kontakt.

Oto kilka twoich przykładowych obowiązków:

 • Asystowanie prawnikom w pracy z klientami
 • Tworzenie prezentacji na temat otoczenia prawnego w Polsce
 • Udział w rozprawach sądowych

W swojej pracy skupisz się na następujących obszarach:

Asystowanie prawnikom w pracy z klientami

Poprzez codzienną obserwację i towarzyszenie prawnikom w kancelarii, zdobędziesz bezcenne doświadczenie zawodowe. Być może weźmiesz także udział w spotkaniach lub rozstrzyganiu sporów, co da ci wgląd w chińską praktykę prawną. Ciężko pracuj i wykazuj się inicjatywą od samego początku, a pokażesz, że chcesz maksymalnie wykorzystać ten staż i podchodzisz do niego poważnie. Co więcej, widząc twoje zaangażowanie, przełożeni chętniej powierzą ci wymagające zadania i będą zabierać ze sobą na ważne spotkania.

To, jakim sektorem będziesz się zajmować, zależy od kancelarii, do której trafisz. Daj więc znać zawczasu, jakie są twoje zainteresowania. Wybór będzie szeroki – od prawa umów do własności intelektualnej.

Tworzenie prezentacji na temat otoczenia prawnego w Polsce

Zagłębiając się w chiński system prawny, zauważysz pewne podobieństwa i różnice w tej materii między Chinami a Polską. Obserwuj i dziel się wnioskami z personelem kancelarii – być może będzie to przyczynek do ciekawych dyskusji?

Gorąco zachęcamy cię do udziału w prezentacjach – w ten sposób bowiem pokażesz swoje zaangażowanie kolegom z pracy.

Udział w rozprawach sądowych

W zależności od twojej inicjatywy i zaangażowania, przełożeni mogą brać cię ze sobą na rozprawy. Zanim to jednak nastąpi, poproszą cię o wsparcie w przygotowaniach dzień wcześniej. Pomożesz im zapoznać się ze sprawą lub też tworzyć i sprawdzać dokumenty, które będą niezbędne w sądzie. W razie pytań zawsze będziesz mógł liczyć na pomoc swojego przełożonego.


Gdzie będę pracował w Chinach?

W zależności od tego, do jakiej placówki zostaniesz przydzielony, będziesz pracować w nowoczesnym Szanghaju lub bardziej tradycyjnym Chengdu. W obu miastach jest wiele firm, w których będziesz mógł odbyć staż.

Chengdu zostało wybrane jednym z najlepszych miast do życia w Chinach. Jak się przekonasz, nie ma tu takiego pędu, jak w Szanghaju – w tym mieście zachowana jest równowaga między tradycją a nowoczesnością, co z pewnością zauważysz w czasie wolnym, zwiedzając okolicę.

 

Zamieszkasz wraz z innymi wolontariuszami z całego świata i będziesz pracować w kancelarii prawnej od poniedziałku do piątku.

Shanghai

To największe i najbardziej rozwinięte miasto w Chinach. Mieszka tam 25 milionów osób! W Szanghaju zawsze jest co robić – zarówno w dzień, jak i w nocy.

 

W tygodniu będziesz pracować w kancelarii prawnej, za to wieczory i weekendy możesz poświęcić na zwiedzanie. Zamieszkasz wspólnie z innymi stażystami z całego świata.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu naszej stronie z procedurami przyjazdu do Chin.


Typowy dzień podczas Stażu w Kancelarii Prawnej w Chinach

Każdy dzień rozpoczniesz od śniadania jedzonego wspólnie z innymi stażystami. Następnie ubierzesz się elegancko i ruszysz do pracy transportem publicznym. Pierwszego dnia pojedzie z tobą opiekun Projects Abroad, który pokaże ci drogę.

Na stażu z reguły będziesz pracował w godzinach 9–17, od poniedziałku do piątku. W zależności od wymagań kancelarii, do której trafisz, godziny mogą się nieznacznie różnić.

Będziesz sprawdzać dokumenty pod kątem ich poprawności, pracować nad sprawami, przy których następnie będziesz asystował w sądzie oraz chodzić na spotkania i bacznie obserwować profesjonalnych prawników.

Podczas lunchu zachęcamy cię do socjalizowania się z prawnikami i innymi pracownikami kancelarii. Jeśli poznasz zespół bliżej, zdobędziesz obszerniejsze doświadczenie – dowiesz się także, jak najfajniej spędzić czas wolny w mieście!

Może się zdarzyć, że będziesz towarzyszyć prawnikowi w sądzie. Wykorzystaj tę okazję – rób notatki, pytaj i chłoń wiedzę!

W czasie wolnym i w weekendy będziesz mógł robić, co tylko chcesz. Wraz z innymi wolontariuszami poznawajcie nocne życie Chengdu i Szanghaju lub wybierzcie się na wycieczkę do Wielkiego Muru Chińskiego. Poznaj bogatą kulturę Chin – zobacz Terakotową Armię i zatrzymaj się w Zakazanym Mieście . Cokolwiek wymyślisz, wykorzystaj swój czas w Chinach jak najlepiej!

Projects Abroad Law interns attend a meeting run by experienced local lawyers at a firm as part of their Law internship in China.

Jakie są cele i rezultaty Stażu dla Prawników w Chinach?

Celem tego stażu jest umożliwienie ci zdobycia praktycznego doświadczenia zawodowego w prężnie działającej kancelarii prawniczej za granicą. Poszerzysz także swą wiedzę naukową i od wewnątrz zobaczysz, jak działa chiński system prawny.

Prawnicy w Chinach częściej udzielają porad prawnych niż prowadzą sprawy w sądzie. To jedna z większych różnic między Państwem Środka a większością krajów zachodnich w kwestii praktyki prawnej. W zależności od kancelarii, zgłębisz prawo umów, międzynarodowe, handlowe lub inne – obszarów do poznania będziesz miał wiele.

Dzięki wyjazdowi do Chin, zyskasz cenny wpis w CV, co da ci przewagę podczas rekrutacji na studia lub do pracy. Zachęcamy cię do zadawania wielu pytań i pilnej nauki – pozwoli ci to lepiej poznać i zrozumieć chiński system prawny.

Jest jeszcze tyle rzeczy, których możesz się nauczyć, zobaczyć i zrobić podczas tego stażu. Dołącz do nas w tym roku i nadaj rozpęd swojej karierze prawniczej!

A student doing a Law internship in China discusses a case with a client over the phone in Shanghai.

Mierzenie naszego wpływu

Wszystkie nasze projekty są działaniem na rzecz jasnych, długoterminowych celów, ze szczegółowymi i rocznymi celami. Każdy wolontariusz i stażysta, którego wysyłamy do realizacji tych projektów, pomaga nam pracować na rzecz tych celów, niezależnie od tego, ile czasu spędza realizując projekt.

Każdego roku robimy krok do tyłu i patrzymy, jaki postęp osiągnęliśmy w stosunku do naszych celów. Tworzymy raport globalnego wpływu, który dokumentuje nasze osiągnięcia. Dowiedz się więcej o wpływie, jaki wywiera nasza społeczność wolontariuszy, stażystów i nasz zespół, i zapoznaj się z najnowszym raportem.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Będziesz dzielił zakwaterowanie z innymi wolontariuszami i stażystami Projects Abroad podczas twojego pobytu w Szanghaju lub Czengdu. To świetny sposób, by poznać innych wolontariuszy lub stażystów, wymienić się doświadczeniami i wspólnie zwiedzać okolicę podczas wolnego czasu.

Zakwaterowanie jest bezpieczne, czyste i wygodne.

Twoja opłata za program obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Pomysły na spędzanie czasu wolnego

Chiny są ogromnym krajem, nic więc dziwnego, że oferują szeroki wybór różnych atrakcji turystycznych. Podczas twojego wolontariatu będziesz miał wiele zajęć wieczorami i w weekendy.

Tym, co jest wyjątkowe w Chinach, są kontrasty pomiędzy tym, co stare i nowoczesne, pomiędzy miastem a wsią. Znajdziesz tam zachwycające drapacze chmur, takie jak Oriental Pearl Tower, niedaleko spokojnego ogrodu Yuyuan.

Jest wiele do odkrycia w dynamicznych miastach takich jak Szanghaj i Czengdu, ale warto także wybrać się na wieś. Możesz tam spacerować wzdłuż zapierającego dech szlaku jedwabnego lub odwiedzić buddyjski klasztor.

Podróż do Chin nie byłaby kompletna bez odwiedzenia licznych naturalnych cudów tego kraju i obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Te to na przykład Wielki Mur Chiński, rzeka Yangtze i armia terakotowa.

Ponieważ w Chinach pracuje wielu wolontariuszy, będziesz miał okazję podróżować wraz z innymi i zwiedzać w grupie. A jeśli masz ochotę, możesz udać się na zwiedzanie samodzielnie.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym możesz cieszyć się swoją podróżą ze spokojem ducha. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę, aby pomagać ci i upewnić się, że dobrze sobie radzisz w swoim miejscu zakwaterowania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje