A student speaks to a local man during a campaign on her Human Rights internship in Argentina.

Staż z ochrony praw człowieka w Argentynie

Zdobądź praktyczne doświadczenie zawodowe w Argentynie i pomóż zwiększać świadomość społeczną dotyczącą praw człowieka wśród mieszkańców mniej uprzywilejowanych obszarów

Przegląd

Jedź do Ameryki Południowej, dołącz do Stażu z Ochrony Praw Człowieka w Argentynie i zdobądź praktyczne doświadczenie zawodowe. Zwiększaj świadomość dotyczącą sprawiedliwości oraz godności dla wszystkich wśród zmarginalizowanych grup społecznych. Pracuj ramię w ramię z prawnikami i ekspertami ds. praw człowieka oraz prowadź kampanie i warsztaty edukacyjne. Ten staż będzie dobrze prezentował się w twoim CV, co da ci przewagę na rozmowach kwalifikacyjnych. 

Ludzie w Argentynie codziennie zmagają się z problemami, takimi jak przemoc domowa, nierówność płci czy bezdomność. Co więcej, wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z bycia sprawcą lub ofiarą! Biuro Ochrony Praw Człowieka Projects Abroad w Cordobie chce zmienić ten stan rzeczy. Co robimy? Udzielamy porad prawnych, prowadzimy badania i organizujemy kampanie świadomościowe. 

Będziesz pracował w Cordobie, gdzie zamieszkasz u rodziny goszczącej. Doświadczysz argentyńskiej gościnności i zobaczysz, jak to jest mieszkać w tętniącym życiem południowoamerykańskim mieście.

Terminy: 

Całkowicie elastyczne terminy

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Jeden tydzień

Wymagania: 

Każdy powyżej 16 lat może dołączyć


Czy Staż – Prawa Człowieka w Argentynie to coś dla mnie?

Ten projekt będzie idealny dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką praw człowieka i chcących pomagać potrzebującym – niezależnie od posiadanego doświadczenia czy wiedzy specjalistycznej.

Ten staż wzbogaci twoje CV oraz da ci wiele ciekawych tematów do poruszenia podczas aplikacji na studia czy rozmów o pracę. Będziesz miał również przewagę podczas rekrutacji na prawo oraz studia podyplomowe. W Argentynie nie tylko zdobędziesz doświadczenie zawodowe, ale także pokażesz swoje zaangażowanie w sprawy potrzebujących.

By do nas dołączyć, nie potrzebujesz doświadczenia. W naszym biurze będziesz blisko współpracował z biegłymi prawnikami i ekspertami ds. praw człowieka – oni nauczą cię wszystkiego, co musisz wiedzieć.

Staż w Argentynie trwa przez cały rok, możesz więc dołączyć do nas, kiedy tylko chcesz, na minimum dwa tygodnie. Oczywiście zachęcamy cię do dłuższego pobytu, dzięki czemu więcej się nauczysz, zdobędziesz obszerniejsze doświadczenie w zakresie praw człowieka oraz – co równie ważne – zrobisz jeszcze więcej dla potrzebujących.

A Projects Abroad group promotes a campaign against human trafficking during their Human Rights internships in Argentina.

Jakie będą moje zadania podczas Stażu z Ochrony Praw Człowieka w Argentynie?

Podczas stażu w Argentynie skupisz się na następujących obszarach:

 • Badanie i raportowanie przypadków łamania praw człowieka
 • Prowadzenie kampanii świadomościowych
 • Tworzenie programów praw człowieka dla lokalnych społeczności
 • Planowanie i udział w konferencjach dotyczących praw człowieka

Oto, czym będziesz się zajmował:

Badanie i raportowanie przypadków łamania praw człowieka

Przy użyciu różnych metod, pomożesz nam zbierać dane dotyczące łamania praw człowieka w Cordobie i okolicach. Z reguły, by poznać problemy członków szczególnie narażonych społeczności, prowadzimy z nimi wywiady. Trudności, z którymi się zmagają ci ludzie to m.in. problemy ze zdrowiem, kłopoty mieszkaniowe oraz bezrobocie. Możliwe, że poza wywiadami weźmiesz również udział w pracy terenowej, podczas której przyjrzysz się konkretnym przypadkom. Przykładowo – zbadasz korelację między złymi warunkami lokalowymi a zdrowiem i ogólnym dobrostanem mieszkańców.

Wyniki swojej pracy zarchiwizujesz w naszym biurze, gdzie pomożesz nam także klasyfikować dokumenty. W ten sposób pomożesz nam opracowywać ramy dla przyszłych programów i inicjatyw.

Prowadzenie kampanii świadomościowych

Różne formy edukacji i kampanii świadomościowych to fundament naszej pracy na rzecz praw człowieka w Argentynie.

Możesz prowadzić warsztaty w zakładach karnych, podczas których będziesz pomagać młodym przestępczyniom rozwijać umiejętności, które pozwolą im przerwać krąg przemocy i wyjść na prostą. Podczas warsztatów z komunikacji, możesz z kolei pomagać budować pewność siebie młodym mężczyznom, którzy często wchodzą w konflikt z prawem.

Blisko współpracujemy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi (NGO) przy organizacji marszów i kampanii. Protestujemy m.in. przeciwko następującym zjawiskom:

 • Pedofilia
 • Handel ludźmi
 • Kobietobójstwo
 • Przemoc domowa
 • Bezprecedensowe podwyżki kosztów usług publicznych – sięgające nawet o 500%

Praca w terenie

Biuro Ochrony Praw Człowieka Projects Abroad regularnie działa w terenie, prowadząc pracę edukacyjną i zwiększając społeczną świadomość dotyczącą wielu zagadnień związanych z prawami człowieka. Jeździmy na tereny wiejskie, odwiedzamy szkoły i inne lokalne instytucje. Pomożesz nam, prowadząc prezentacje oraz asystując w szkoleniach i pracy administracyjnej.

Aktywnie pomagamy osobom bezdomnym. W 2016 roku rozdaliśmy darmowe dowody osobiste 20% bezdomnych w Cordobie. Dokumenty te są niezbędne, by dostać pracę lub umówić się do lekarza – posiadanie dowodu znaczy więc dla tych ludzi bardzo dużo.

Planowanie i udział w konferencjach dotyczących praw człowieka

Wspólnie z przedstawicielami władzy, regularnie organizujemy konferencje, podczas których poruszamy ważne kwestie związane z prawami człowieka Oto kilka z najbardziej rozpowszechnionych zagadnień powiązanych z tą tematyką w Argentynie:

 • Przemoc domowa
 • Dziedziczenie ustawowe 
 • Prawa sprawcy
 • Praca dzieci
 • Handel ludźmi
 • Prawo do edukacji

Gdzie będę pracował w Argentynie?

Cordoba

Będziesz pracować w Cordobie, pięknym mieście o historycznym znaczeniu, w którym czuć radość życia – wystarczy, że przyjrzymy się ofercie odbywających się tam imprez czy kolorowej sztuce ulicznej.

Cordobę zamieszkuje 1,3 miliona mieszkańców, co czyni z tej metropolii drugie pod względem populacji miasto w Argentynie. Znajdziesz tam prawdziwą mieszankę kultur, składającą się z przedstawicieli różnych rdzennych plemion oraz potomków imigrantów z Włoch, Hiszpanii i innych zakątków Europy.

Podczas stażu będziesz pracował ramię w ramię z lokalnym personelem i innymi stażystami w Biurze Ochrony Praw Człowieka Projects Abroad. Placówka jest w pełni finansowana i zarządzana przez naszą organizację – potrzebujemy więc pomocy stażystów, by móc skutecznie działać. Spędzisz też trochę czasu poza biurem, m.in. pracując w domach kultury i w organizacjach partnerskich.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu naszej stronie z procedurami przyjazdu do Argentyny.


Typowy dzień podczas Stażu – Prawa Człowieka w Argentynie

Dzień rozpoczniesz od pożywnego śniadania zjedzonego w towarzystwie rodziny goszczącej. Następnie, transportem publicznym, udasz się do biura. Pierwszego dnia będzie towarzyszyć ci lokalny opiekun, który pokaże ci drogę do pracy.

Czas pracy będziesz dzielić po równo między wykonywanie zadań w biurze a realizację programów na rzecz lokalnych, zmarginalizowanych społeczności. Będziesz pracował od poniedziałku do piątku, między cztery a osiem godzin dziennie – w zależności od planu tygodnia. 

Do twoich codziennych obowiązków zaliczać się będzie asystowanie zatrudnionym w biurze prawnikom i prowadzenie prac administracyjnych związanych z postępowaniami sądowymi. Możesz np. opracowywać bazy danych, klasyfikować sprawy sądowe oraz organizować transport dla ofiar przestępstw. 

Powyższe zadania będziesz z reguły realizować rano. Następnie, między 12 o 13.30 będziesz mieć półtoragodzinną przerwę na lunch. Jeśli zamieszkasz niedaleko biura, będziesz mógł wrócić na obiad w domu. W przeciwnym wypadku, zjesz w pracy.

Popołudniami będziesz pracować w terenie, pomagając przy realizacji zadań na rzecz lokalnej społeczności. O jakich obowiązkach mowa?

 • Prowadzenie warsztatów edukacyjnych
 • Udzielanie porad prawnych
 • Prowadzenie wywiadów z członkami społeczności
 • Organizowanie wydarzeń wraz z innymi NGO

W naszym biurze w Cordobie dużo się dzieje, co oznacza, że zawsze będziesz mieć coś ciekawego do zrobienia!

Wieczorami i w weekendy będziesz miał wolne – zachęcamy cię do kontaktów towarzyskich oraz podróżowania wraz z innymi wolontariuszami Projects Abroad z całego świata.

A student assists a homeless man during her Human Rights internships in Argentina.

Jakie są cele i rezultaty Stażu z Ochrony Praw Człowieka w Argentynie?

Celem tego projektu jest edukowanie lokalnych społeczności w zakresie ich prawa do godności i sprawiedliwości.

Przemoc domowa, nierówność płci i bezdomność to kilka z problemów, z którymi na co dzień borykają się mieszkańcy Argentyny. Wielu z nich nie zdaje sobie nawet sprawy z bycia sprawcami lub ofiarami nadużyć czy przemocy. Niestety są także inne problemy w tym kraju. Należy zaliczyć do nich także:

 • Ubóstwo
 • Brutalność policji
 • Złe warunki panujące w więzieniach
 • Problem z dostępem do usług z zakresu zdrowia reprodukcyjnego
 • Ciągła dyskryminacja względem rdzennych mieszkańców

By rozwiązywać te problemy, stworzyliśmy własne Biuro Ochrony Praw Człowieka w Cordobie. Placówka jest finansowana i zarządzana wyłącznie przez Projects Abroad. Twoje wsparcie jest niezbędne, byśmy mogli skutecznie docierać z pomocą do osób, które jej potrzebują oraz wzmacniać ich pozycję. Pomożesz nam realizować nasze cele zwiększając społeczną świadomość dotyczącą praw człowieka, udzielając pomocy prawnej mieszkańcom i prowadząc badania.

Jedź na staż w Argentynie, wraz z profesjonalistami pracuj przy sprawach sądowych oraz kampaniach świadomościowych i zdobywaj bezcenne doświadczenie praktyczne!

A group of Projects Abroad interns participate in a peaceful march against femicide in Argentina as part of their Human Rights internship.

Mierzenie naszego wpływu

Wszystkie nasze projekty są działaniem na rzecz jasnych, długoterminowych celów, ze szczegółowymi i rocznymi celami. Każdy wolontariusz i stażysta, którego wysyłamy do realizacji tych projektów, pomaga nam pracować na rzecz tych celów, niezależnie od tego, ile czasu spędza realizując projekt.

Każdego roku robimy krok do tyłu i patrzymy, jaki postęp osiągnęliśmy w stosunku do naszych celów. Tworzymy raport globalnego wpływu, który dokumentuje nasze osiągnięcia. Dowiedz się więcej o wpływie, jaki wywiera nasza społeczność wolontariuszy, stażystów i nasz zespół, i zapoznaj się z najnowszym raportem.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamieszkasz z rodziną goszczącą w Córdobie. Powitają cię w swoim domu i z chęcią podzielą się z tobą swoimi zwyczajami, podczas gdy ty nauczysz ich czegoś o swojej kulturze. Wierzymy, że to najlepszy sposób, żeby zanurzyć się w kulturze Argentyny i zdobyć naprawdę unikatowe doświadczenie.

Zwykle staramy się, żebyś mieszkał wraz z przynajmniej jednym wolontariuszem lub stażystą Projects Abroad z tą samą rodziną goszczącą. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Pomysły na spędzanie czasu wolnego

Argentyna jest pełnym życia i kolorów południowoamerykańskim krajem z bogatą historią. Prócz tego, że przyczynisz się do realizacji wartościowych projektów, podczas swojej podróży do Argentyny będziesz mógł eksplorować ten fascynujący kraj.

Wypić kawę na placu San Martina, oglądając ulicznych artystów i ikoniczną statuę generała Jose de San Martina, to świetny sposób na spędzenie wieczoru. Plac mieści się w Cordobie czyli tam, gdzie odbywają się wszystkie nasze projekty, więc nie potrzebujesz daleko jechać.

Osoby szukające przygód mogą wybrać się na weekend do La Cumbre, gdzie można polatać na paralotni nad klifami. Otaczająca przyroda zapiera dech, a przjażdżka konna pozwoli ją podziwiać. Można także wziąć udział we wzbogacającym doświadczeniu kulturalnym, takim jak wyjście do Muzeum Sztuk Pięknych im. Evity lub Teatro del Libertador General San Martin. Możesz także lepiej poznać historię kraju, wybierając się do lokalnych muzeów.

W Argentynie prawdopodobnie będą towarzyszyć ci inni wolontariusze. Możesz więc zwiedzać kraj sam, lub z grupą wolontariuszy z różnych projektów.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym możesz cieszyć się swoją podróżą ze spokojem ducha. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę, aby pomagać ci i upewnić się, że dobrze sobie radzisz w swoim miejscu zakwaterowania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje