Projects Abroad intern assists with testing blood pressure and sugar levels in Sri Lanka whilst on her medical placement.

Staż medyczny na Sri Lance

Zdobądź doświadczenie medyczne, ucząc się bezpośrednio od lekarzy w szpitalach i prowadząc kontrole stanu zdrowia pacjentów

Przegląd

Projects Abroad has been awarded the South Asian Sustainable Development Leadership High Award for Volunteerism

Jedź na staż medyczny na Sri Lance i ucz się bezpośrednio od lekarzy w szpitalu, w którym naprawdę dużo się dzieje – to wspaniała okazja, by zdobyć cenne doświadczenie, które wpiszesz do swojego CV!

Możesz wybrać konkretną specjalizację lub pracować na różnych oddziałach, by zdobyć szersze doświadczenie. Organizujemy też seminaria, podczas których lekarze uczą diagnozować, leczyć i zapobiegać różnym chorobom.

Wielu mniej uprzywilejowanych mieszkańców Sri Lanki ma utrudniony dostęp do podstawowych usług medycznych. Pomożesz nam rozwiązać ten problem, biorąc udział w Mobilnej Pomocy Medycznej – pracy terenowej na rzecz biedniejszych społeczności. Pomożesz nam także zwiększać świadomość dotyczącą wielu ważnych zagadnień związanych ze zdrowiem w ramach warsztatów edukacyjnych.

Będziesz mieszkać i pracować w jednym z nadmorskich miast tej pięknej wyspy. Poznaj odmienny styl życia i w wolnym czasie odkryj piękno Sri Lanki.

Terminy: 

Całkowicie elastyczne terminy

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Dwa tygodnie

Wymagania: 

Każdy powyżej 18 roku życia może dołączyć


Czy praktyka medyczna na Sri Lance to coś dla mnie?

Ten staż to świetny wybór dla wszystkich osób zainteresowanych medycyną. Możesz dodać cenne doświadczenie zawodowe do swojego CV i zyskać przewagę podczas rekrutacji do szkoły medycznej lub na uniwersytet. Ponadto, jeśli jesteś już osobą dojrzałą i wybrałeś inną ścieżkę kariery, lecz medycyna zawsze leżała w kręgu twoich zainteresowań – teraz masz idealną okazję, by przez chwilę poczuć się jak lekarz i realnie pomóc potrzebującym!

Przez cały staż towarzyszyć ci będzie wykwalifikowany opiekun. Dzięki jego obecności maksymalnie wykorzystasz swój czas podczas praktyki oraz będziesz w dobrych rękach.

Będziesz mógł wybrać oddział, na którym chcesz pracować – będziesz mieć szansę rozwijać swoje zainteresowania i skupić się na konkretnej gałęzi medycyny. Możesz jednak pracować na kilku oddziałach i zdobywać szersze doświadczenie. Im dłużej zostaniesz na Sri Lance, tym więcej się nauczysz.

W szpitalu pełnić będziesz rolę obserwatora, towarzysząc lekarzom podczas konsultacji i zabiegów oraz zadając im wiele pytań. Będziesz mieć również okazję osobiście wykonywać pewne zabiegi podczas pracy terenowej w ramach Mobilnej Pomocy Medycznej.

Możesz dołączyć do nas na minimum dwa tygodnie i zostać, ile tylko chcesz! Staż medyczny na Sri Lance dostępny jest przez cały rok, możesz więc wybrać czas, który najbardziej ci odpowiada. Miej na uwadze, że w projekcie mogą brać udział osoby, które ukończyły 18 rok życia.

A female intern takes the blood pressure of local children during her medical internship in Sri Lanka with Projects Abroad.

Jakie będą moje zadania podczas stażu w szpitalu na Sri Lance?

Czeka na ciebie wiele aktywności, które będziesz mógł obserwować lub brać w nich czynny udział. Dzięki temu stażowi zdobędziesz szerokie doświadczenie medyczne za granicą. Będziesz mógł m.in.:

 • Przyglądać się pracy lokalnych lekarzy i personelu medycznego podczas obchodu
 • Pracować w terenie na rzecz biedniejszych społeczności w ramach Mobilnej Pomocy Medycznej
 • Poznawać tradycyjną medycynę ajurwedyjską
 • Zwiększać świadomość społeczną dotyczącą istotnych zagadnień związanych ze zdrowiem

W swojej pracy skupisz się na następujących obszarach:

Przyglądanie się pracy lokalnych lekarzy i personelu medycznego

Twoją główną rolą podczas tego stażu będzie uczenie się od lekarzy i personelu medycznego. Będziesz mieć okazję przyglądać się konsultacjom i zabiegom oraz przede wszystkim – zadawać pytania. Gdy tylko będzie to możliwe, lekarze z pewnością wyjaśnią ci, co robią i jak zdiagnozowali daną dolegliwość.

Mobilna Pomoc Medyczna – praca terenowa na rzecz wiejskich społeczności

Zaangażuj się w niesienie pomocy w ramach Mobilnej Pomocy Medycznej! Ta praca polega na świadczeniu podstawowych, lecz bardzo potrzebnych usług medycznych w mniej uprzywilejowanych społecznościach. Rozdajemy m.in. jedzenie oraz leki i jednorazowo pomagamy ponad stu osobom.

Będziesz asystował lekarzom w podstawowych badaniach, takich jak mierzenie ciśnienia czy poziomu cukru we krwi oraz – pod okiem opiekuna – aplikował pacjentom leki.

Poznawanie tradycyjnej medycyny ajurwedyjskiej

Nasi stażyści mają niepowtarzalną okazję dowiedzieć się więcej o tradycyjnej medycynie ajurwedyjskiej – na Sri Lance są nawet szpitale, które się w niej specjalizują. Ajurweda to jedna z najstarszych tradycji medycznych na świecie. Nauczysz się m.in. przygotowywać leki z ziół i będziesz opiekować się pacjentami podczas pracy w klinice.

Zwiększanie świadomości społecznej dotyczącej istotnych zagadnień związanych ze zdrowiem

Prowadzimy także kampanie edukacyjne i warsztaty w szkołach oraz domach kultury. Będziesz prowadzić prezentacje dotyczące konkretnych zagadnień związanych ze zdrowiem, a celem prelekcji będzie zwiększanie świadomości dotyczącej zapobiegania chorobom i ich leczenia.


W jakich miejscach odbywa się praktyka medyczna na Sri Lance?

Na stażu będziesz mógł poszerzyć swoją wiedzę medyczną lub też skupić się na konkretnym obszarze, któremu się poświęcisz. Do wyboru będziesz mieć następujące oddziały:

 • Medycyny ogólnej
 • Położniczy
 • Ginekologiczny
 • Pediatryczny
 • Laryngologiczny
 • Ratunkowy

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o medycynie tradycyjnej, możesz wybrać pracę w szpitalu ajurwedyjskim. Daj nam tylko wcześniej znać, żebyśmy mogli przygotować dla ciebie stanowisko.

Miej na uwadze, że w przypadku dwu- lub trzytygodniowego pobytu na stażu będziesz mieć do wyboru jeden lub dwa oddziały szpitalne. Im dłużej z nami zostaniesz, tym większą liczbę oddziałów będziesz mógł poznać.

Projects Abroad intern helps local doctors with giving out medicine whilst on their medical internship in Sri Lanka.

Gdzie będę pracował na Sri Lance?

Będziesz pracować w jednym z nadbrzeżnych miast wyspy. Naszym stażystom udostępniamy stanowiska zarówno w szpitalach państwowych, jak i prywatnych. W kraju prężnie działa przystępny cenowo transport publiczny – możesz więc łatwo podróżować po Sri Lance.

Wszystkie miasta, w których pracują nasi stażyści, znajdują się na wybrzeżu. To świetna wiadomość, jeśli jesteś fanem plaż i emocjonujących sportów, takich jak np. nurkowanie.

Kolombo

Nasi stażyści pracują w południowej części tego tętniącego życiem miasta. Kolombo to była stolica kraju oraz największe i zarazem najpopularniejsze wśród turystów miasto na Sri Lance. To także finansowe centrum wyspy.

Będziesz pracować w dużym szpitalu klinicznym, szpitalu specjalizującym się w leczeniu kobiet lub w prywatnej placówce.

Panadura

To nietypowe miasto położone na zachodnim brzegu wyspy. Jego wyjątkowość polega na tym, że jest z każdej strony otoczone wodami Oceanu Indyjskiego oraz rzeki Bolgoda i jeziora o tej samej nazwie. Panadura oddalona jest o 27 kilometrów od Kolombo.

Będziesz pracował w szpitalu podmiejskim lub w placówce specjalizującej się w leczeniu kobiet. Możesz także odbywać staż w szpitalu w mieście oddalonym o 18 km od Panadury.

Galle

To jedno z większych lankijskich miast. Leży ono na południowo-zachodnim krańcu wyspy w odległości 119 kilometrów od Kolombo. Tu będziesz mógł pracować w dużym szpitalu klinicznym lub w prywatnej placówce.

Starsza część miasta znalazła się na liście UNESCO ze względu na historyczne fortyfikacje i mieszankę europejskiej i południowoazjatyckiej architektury. Warto zwiedzić to urokliwe miasto w wolnym czasie – znajdziesz tam wiele pięknych budynków, muzeów, kawiarni i małych sklepików.

Balapitiya

To kolejne miasto na zachodnim brzegu Sri Lanki. Położone jest 80 kilometrów na południe od Kolombo. Tu możesz pracować w szpitalu klinicznym lub prywatnym.

W okolicach miasta znajdują się dwa jeziora, które razem tworzą objęte ochroną mokradła Madu Ganga. Jak na razie odkryto tam ponad 300 gatunków roślin i zwierząt, ale kto wie, co jeszcze kryje się w tamtejszych lasach namorzynowych? Na okolicznych wyspach znajdują się ponadto najstarsze świątynie na Sri Lance.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu na naszej stronie z procedurami przyjazdu na Sri Lankę.


Typowy dzień podczas projektu medycznego na Sri Lance

Rano zjesz pyszne śniadanie z rodziną goszczącą, a następnie udasz się do pracy autobusem lub rikszą. Jeśli będziesz mieszkać blisko – możesz iść na piechotę. Pierwszego dnia opiekun Projects Abroad będzie ci towarzyszył i pokaże trasę.

Typowy dzień pracy trwa od 8.30 do 16 – z przerwą między 12.30 a 14 – od poniedziałku do piątku. Naturalnie godziny pracy mogą różnić się w zależności od placówki. Dokładny grafik poznasz pierwszego dnia podczas wprowadzenia.

Twoje obowiązki będą się różnić w zależności od placówki i konkretnego oddziału, który wybierzesz. Przeważnie jednak będziesz towarzyszyć lekarzom w obchodzie, uzupełniać karty pacjenta, wypełniać szpitalne akta i oceniać stan chorych przed przyjęciem ich do szpitala. Niekiedy będziesz mógł również obserwować operacje.

Odwiedzisz także szkołę lub dom lokalnych mieszkańców i zwiększysz ich świadomość dotyczącą konkretnych zagadnień związanych ze zdrowiem. Możesz np. przeprowadzić prelekcję lub zaprezentować poprawną technikę mycia rąk, co pozwoli podnieść poziom higieny wśród twoich słuchaczy.

Wraz z lekarzami będziesz podróżował w biedniejsze rejony w ramach Mobilnej Pomocy Medycznej. Wesprzesz personel medyczny w przygotowywaniu oraz przeprowadzaniu kontroli stanu zdrowia pacjentów, podawaniu leków i ogólnie – pomaganiu, gdziekolwiek będzie to konieczne.

Pod koniec dnia będziesz mógł się zrelaksować – przy kolacji opowiesz rodzinie goszczącej lub innym stażystom i wolontariuszom, jak minął ci dzień. Możesz również poznać innych uczestników stażu podczas jednego z regularnie organizowanych przez nas spotkań towarzyskich.

A medical internship student in Sri Lanka is pictured taking blood pressure and sugar levels at a local clinic as she gains vital work experience with Projects Abroad.

Jakie są cele i rezultaty projektu medycznego na Sri Lance?

Nasz projekt na Sri Lance ma dwa cele: umożliwienie ci zdobycia doświadczenia medycznego oraz niesienie pomocy mniej uprzywilejowanym społecznościom.

Wielu stażystom biorącym udział w naszych projektach zależy na zdobyciu międzynarodowego doświadczenia zawodowego. Jednym z celów Projects Abroad jest wspieranie międzykulturowej wymiany wiedzy. Będziesz uczyć się od wykształconego lokalnego personelu i podzielisz się swoimi własnymi doświadczeniami. To świetny sposób na poznanie odmiennej kultury!

Chcemy także wspomagać lokalne społeczności. Weźmiesz udział w działaniach w terenie w ramach Mobilnej Pomocy Medycznej, skierowanej do biedniejszych mieszkańców kraju. Mimo, iż na Sri Lance opieka zdrowotna jest darmowa dla wszystkich, różnie bywa z jej dostępnością. Wspólnie z personelem medycznym zadbasz, by mniej uprzywilejowane grupy społeczne miały łatwiejszy dostęp do podstawowych – lecz jakże istotnych – usług medycznych.

Z zaangażowaniem realizujemy cztery główne długoterminowe cele na Sri Lance. Są to:

 • Zwiększanie poziomu higieny wśród ludności
 • Ułatwianie dostępu do podstawowych usług medycznych mniej uprzywilejowanym grupom społecznym 
 • Zwiększanie świadomości dotyczącej chorób niezakaźnych, takich jak cukrzyca czy choroby serca
 • Zmniejszanie zachorowalności na gorączkę Denga

Dołącz do nas na Sri Lance, zdobywaj doświadczenie medyczne i pomagaj potrzebującym!

A Projects Abroad female intern can be seen taking blood pressure tests during her medical internship in Sri Lanka.

Praktyki medyczne dla studentów

Ten projekt jest także idealny dla studentów medycyny i ochrony zdrowia. Realna wiedza z pierwszej ręki pozwoli ukształtować twoje kompetencje jako przyszłego medyka.

Nauczysz się także pracować z różnymi ludźmi i zyskasz szerszą perspektywę na globalny system opieki zdrowotnej i związane z nią problemy. To będzie miał pozytywny wpływ na twoją przyszłą karierę. Możemy zorganizować twoje miejsce pracy tak, by spełniało wszystkie wymagania twojej uczelni.

Przeczytaj więcej o tym, w jaki sposób organizujemy praktyki z ochrony zdrowia.


Plany zarządzania

Ustalamy cele i oczekiwane rezultaty naszych projektów w dokumentach zwanych planami zarządzania. Korzystamy z nich, żeby właściwie zaplanować pracę, którą będziesz wykonywać. Pomagają nam one również mierzyć i oceniać nasze osiągnięcia i wpływ każdego roku.

Nasze plany zarządzania sprawiają, że nasze projekty stają się lepsze. To oznacza, że stajesz się częścią czegoś, co naprawdę ma znaczenie i wywiera wpływ tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Poczytaj więcej o naszych planach zarządzania.


Mierzenie naszego wpływu

Wszystkie nasze projekty są działaniem na rzecz jasnych, długoterminowych celów, ze szczegółowymi i rocznymi celami. Każdy wolontariusz i stażysta, którego wysyłamy do realizacji tych projektów, pomaga nam pracować na rzecz tych celów, niezależnie od tego, ile czasu spędza realizując projekt.

Każdego roku robimy krok do tyłu i patrzymy, jaki postęp osiągnęliśmy w stosunku do naszych celów. Tworzymy raport globalnego wpływu, który dokumentuje nasze osiągnięcia. Dowiedz się więcej o wpływie, jaki wywiera nasza społeczność wolontariuszy, stażystów i nasz zespół, i zapoznaj się z najnowszym raportem.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamieszkasz z rodziną goszczącą w lub pod Kolombo. Powitają cię w swoim domu i z chęcią podzielą się z tobą swoimi zwyczajami, podczas gdy ty nauczysz ich czegoś o swojej kulturze. Wierzymy, że to najlepszy sposób, żeby zanurzyć się w kulturze Sri Lanki i zdobyć naprawdę unikatowe doświadczenie.

Zwykle staramy się, żebyś mieszkał wraz z przynajmniej jednym wolontariuszem lub stażystą Projects Abroad z tą samą rodziną goszczącą. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Pomysły na spędzanie czasu wolnego

Sir Lanka jest znana ze zróżnicowanych krajobrazów. Od plaż do tropikalnych dżungli, każdy znajdzie coś dla siebie w tym kolorowym kraju. Tętniący życiem bazar Pettah trzeba koniecznie zobaczyć. Możesz tam porozmawiać z przyjaznymi sprzedawcami, kupić ręcznie robione produkty i cieszyć się elektryzującą atmosferą. Aby poszerzyć swoje perspektywy kulturalne, możesz spędzić popołudnie w muzeum narodowym Kolombo. Świątynia buddyjska Gangaramaya jest także miejscem, które warto zobaczyć ze względu na bogatą kolekcję eksponatów.

Miasto Galle jest portem z silnym dziedzictwem holenderskim i mnóstwem starych kolonialnych budynków, które można zwiedzić. Możesz także wybrać się rowerem w głąb lądu, pływać w chłodnych wodospadach i odwiedzić tradycyjne miasteczka na wzgórzach. Parki narodowe Sri Lanki obejmują parki safari, gdzie możesz zobaczyć dzikie zwierzęta, takie jak pantery i słonie. Lub spędzić poranek na obserwowaniu ptaków w jednym z bagiennych rezerwatów. Są także rezerwaty w lasach deszczowych, pełnych bioróżnorodności.

Będziesz dzielić to unikatowe doświadczenie z wieloma innymi wolontariuszami. To oznacza, że możesz podróżować samodzielnie lub spędzić swój wolny czas z przyjaciółmi poznanymi podczas wyprawy.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym możesz cieszyć się swoją podróżą ze spokojem ducha. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę, aby pomagać ci i upewnić się, że dobrze sobie radzisz w swoim miejscu zakwaterowania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje