An intern participates in health screenings as part of their medical work experience in Nepal.

Staż medyczny w Nepalu

Zdobądź bezcenne doświadczenie medyczne podczas pracy z pielęgniarkami i lekarzami w Nepalu

Przegląd

Dołącz do nas – weź udział w stażu w Nepalu i nadaj impet swojej przyszłej karierze w branży medycznej. Będziesz uczyć się od lokalnych lekarzy i pielęgniarek, którzy na co dzień pracują w szpitalu lub w centrum rehabilitacji, dzięki czemu na własne oczy zobaczysz, na czym polega ciężka praca w niesprzyjających warunkach i zdobędziesz bezcenne doświadczenie.

Zdobędziesz także praktyczne doświadczenie w zakresie wykonywania podstawowych badań i podawania leków w ramach Mobilnej Pomocy Medycznej – co polega na tym, że lekarze odwiedzają okoliczne wsie, badając i lecząc potrzebujących, którzy nie mają dostępu do placówek medycznych. Takie wyjazdy to wyjątkowa szansa dla wolontariuszy na bezpośredni kontakt z pacjentami i samodzielne przeprowadzanie niektórych czynności, takich jak np. zmiana opatrunków czy mierzenie poziomu cukru we krwi. Nad wszystkim będzie oczywiście czuwać lokalny specjalista, który w razie wątpliwości powie ci, co robić.

Przygotuj się na solidną dawkę wiedzy o rzadkich chorobach, o których dotychczas czytałeś tylko w podręcznikach. Nauczymy cię diagnozować je i leczyć, a w formie uzupełnienia teorii o praktykę, poznasz także konkretne przypadki.

Pobyt w Nepalu z pewnością zapadnie ci w pamięć – mieszkać będziesz bowiem w Katmandu lub dystrykcie Chitwan, w samym sercu majestatycznych Himalajów.

Terminy: 

Całkowicie elastyczne terminy

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Jeden tydzień

Wymagania: 

Każdy powyżej 16 lat może dołączyć


Czy staż medyczny w Nepalu to coś dla mnie?

Staż medyczny w Nepalu przeznaczony jest dla uczestników w każdym wieku i jest dobrym wyborem dla osób wiążących swoją przyszłość zawodową z medycyną.

To świetna okazja do zdobycia praktycznego doświadczenia dzięki pracy u boku nepalskich lekarzy i pielęgniarek. 

Niezależnie od tego, czy jesteś uczniem liceum, przygotowującym się do egzaminów na uniwersytet, czy już studiujesz medycynę lub pielęgniarstwo – biorąc udział w tym projekcie możesz tylko zyskać. Co więcej, jeśli jesteś osobą dojrzałą i wybrałeś inną ścieżkę kariery, lecz medycyna zawsze cię pociągała – teraz masz niepowtarzalną okazję, by przez chwilę poczuć się jak lekarz… i na dodatek realnie pomóc potrzebującym!

Staż to także szansa na przyjrzenie się z bliska pracy lekarzy, którzy często bez specjalistycznego sprzętu dokonują cudów, bazując na swojej wiedzy, doświadczeniu i zaangażowaniu. Praca w Nepalu pozwoli ci także wpisać do swojego CV rzadko spotykane doświadczenie, które da ci wyraźną przewagę nad konkurencją.

A group doing medical internships in Nepal help teach young children about oral hygiene at a local school.

Jakie będą moje obowiązki na międzynarodowym stażu medycznym w Nepalu?

Będziesz pracować w szpitalu lub w centrum rehabilitacji i w obu przypadkach czeka cię naprawdę wiele zadań. Oto kilka przykładów twoich obowiązków na stażu:

 • Pomaganie lekarzom i pielęgniarkom podczas codziennej pracy
 • Asystowanie przy podstawowych badaniach medycznych w ramach Mobilnej Pomocy Medycznej
 • Prowadzenie warsztatów higienicznych w szkołach
 • Prowadzenie kursów pierwszej pomocy dla pracowników centrów opieki oraz rodziców

Twoja praca zostanie podzielona na cztery główne obszary:

Obserwacja

Obserwacja to ogromna część pracy na tym stażu. Będziesz śledził poczynania lokalnych lekarzy i pielęgniarek podczas ich codziennych czynności. Dzięki temu dowiesz się, jakie choroby najczęściej występują w tym regionie oraz jak je diagnozować i leczyć.

Naszym celem jest stworzenie platformy umożliwiającej rzeczywistą wymianę kulturową – uczysz się od lokalnego personelu, a następnie dzielisz się doświadczeniami z innymi stażystami. 

Prace społeczne

Organizujemy także Mobilną Pomoc Medyczną. Podróżując z lekarzami po okolicznych wsiach zdobędziesz praktyczne doświadczenie medyczne. Oderwiesz się od codziennych obowiązków i wspólnie z innymi stażystami realizować będziesz zadania grupowe.

Będziesz asystował lekarzom i pielęgniarkom podczas darmowych badań oraz podawał podstawowe leki potrzebującym z przedmieść Katmandu i okolicznych miejscowości. Do badań zaliczać się mogą:

 • Mierzenie ciśnienia krwi
 • Ważenie
 • Monitorowanie rytmu serca

Warsztaty higieniczne

Regularnie przeprowadzamy w lokalnych szkołach warsztaty podnoszące świadomość w zakresie dbania o zdrowie. Nauczysz dzieci podstaw higieny, takich jak:

 • Higiena zębów i jamy ustnej 
 • Techniki mycia rąk
 • Higiena osobista

Pierwsza pomoc

Nepal jest szczególnie narażony na klęski żywiołowe, np. trzęsienia ziemi. Dlatego też pomożesz nam prowadzić warsztaty z podstawowego zakresu pierwszej pomocy dla pracowników centrów pomocy, rodziców i innych członków społeczności. Nauczysz ich technik niezbędnych do niesienia pomocy podczas klęski żywiołowej. 

Miej na uwadze, że twoją rolą podczas stażu medycznego w Nepalu będzie wyłącznie asystowanie lekarzom – rząd tego kraju nie zezwala bowiem na praktyczne angażowanie w szpitalach osób bez przeszkolenia medycznego.


Oddziały, na których możesz odbyć staż

Podczas międzynarodowego stażu medycznego w Nepalu będziesz mógł pracować na różnych oddziałach, takich jak:

 • Podstawowa opieka zdrowotna
 • Ortopedia
 • Pediatria
 • Stomatologia
 • Otolaryngologia
 • RTG
 • USG
 • Okulistyka

Jeśli jesteś zainteresowany pracą na konkretnym oddziale – skontaktuj się z nami, a postaramy się pomóc.

A hospital in Chitwan, Nepal, where Projects Abroad places medical interns.

Gdzie w Nepalu będziesz pracować?

W zależności od twoich zainteresowań i/lub umiejętności, zostaniesz przydzielony do szpitala lub centrum rehabilitacji dla niepełnosprawnych dzieci.

Placówki te zlokalizowane są w Katmandu lub Chitwan.

Kathmandu

Chitwan znane jest jako „medyczne miasto”, znajduje się tam bowiem wiele cenionych placówek medycznych.

Miasto stało się w ostatnich latach swego rodzaju centrum turystyki medycznej – ściąga bowiem ludzi z całego Nepalu, jak też z północnych Indii i innych części regionu Himalajów.

Chitwan

Chitwan znane jest jako „medyczne miasto”, znajduje się tam bowiem wiele cenionych placówek medycznych.

Miasto stało się w ostatnich latach swego rodzaju centrum turystyki medycznej – ściąga bowiem ludzi z całego Nepalu, jak też z północnych Indii i innych części regionu Himalajów.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu na naszej stronie z procedurami przyjazdu do Nepalu.


Jak będzie wyglądał twój dzień pracy?

Każdego dnia będziesz pracować ramię w ramię z profesjonalnymi opiekunami.

Niezależnie od tego, czy zaczniesz wcześnie rano, czy wybierzesz wieczorną zmianę, będziesz uważnie obserwować lekarzy i pielęgniarki pełniących swoje obowiązki.

Przynajmniej raz w trakcie wolontariatu będziesz mieć okazję odbyć prace społeczne na wsi lub w lokalnych szkołach, podczas całodziennego lub dwudniowego wyjazdu.

W godzinach wolnych od pracy będziesz mieć wystarczająco dużo czasu, by zwiedzać okolicę wraz z innymi wolontariuszami i chłonąć kulturę Nepalu oraz spektakularne piękno przyrody.

Mieszkać będziesz u rodziny goszczącej – wykorzystaj więc swój czas wolny, by poznać lepiej ich styl życia.

A female Projects Abroad intern is pictured cleaning a patients wound whilst on her medical internship in Nepal.

Jakie są cele tego projektu?

Głównym celem tego projektu jest umożliwienie ci poszerzenia wiedzy i zdobycie praktycznego doświadczenia medycznego w pracy u boku doświadczonych lekarzy. Co więcej, dzięki naszym działaniom, najbiedniejsi obywatele Nepalu mają większy dostęp do profesjonalnej opieki zdrowotnej w ramach Mobilnej Pomocy Medycznej.

Nawet 25% populacji Nepalu może żyć poniżej granicy ubóstwa – niektóre grupy społeczne mają więc bardzo ograniczony dostęp do opieki medycznej. Umożliwimy ci nieodpłatne świadczenie podstawowych usług medycznych mniej uprzywilejowanym osobom. Będzie to możliwe dzięki naszym programom pomocy społecznej, odbywającym się pod nadzorem lokalnego, wyszkolonego personelu. Będziesz także zwiększać społeczną świadomość dotyczącą palących problemów zdrowotnych, z którymi musi mierzyć się Nepal.

By mieć pewność, że nie zbaczamy z wytyczonego szlaku i realizujemy naszą długoterminową wizję, określiliśmy cztery cele, które opisujemy w naszym Planie Zarządzania Medycznego:

 • Promować wymianę wiedzy medycznej
 • Podnosić standardy higieny
 • Promować wiedzę dotyczącą chorób niezakaźnych
 • Zwiększać dostęp do podstawowej opieki medycznej dla nieuprzywilejowanych grup społecznych

Pomóż nam realizować te cele i zdobądź praktyczne doświadczenie medyczne w Nepalu!

Female Projects Abroad intern taking a photo with local doctors towards the end of her medical internship in Nepal.

Praktyki medyczne dla studentów

Ten projekt jest także idealny dla studentów medycyny i ochrony zdrowia. Realna wiedza z pierwszej ręki pozwoli ukształtować twoje kompetencje jako przyszłego medyka.

Nauczysz się także pracować z różnymi ludźmi i zyskasz szerszą perspektywę na globalny system opieki zdrowotnej i związane z nią problemy. To będzie miał pozytywny wpływ na twoją przyszłą karierę. Możemy zorganizować twoje miejsce pracy tak, by spełniało wszystkie wymagania twojej uczelni.

Przeczytaj więcej o tym, w jaki sposób organizujemy praktyki z ochrony zdrowia.


Plany zarządzania

Ustalamy cele i oczekiwane rezultaty naszych projektów w dokumentach zwanych planami zarządzania. Korzystamy z nich, żeby właściwie zaplanować pracę, którą będziesz wykonywać. Pomagają nam one również mierzyć i oceniać nasze osiągnięcia i wpływ każdego roku.

Nasze plany zarządzania sprawiają, że nasze projekty stają się lepsze. To oznacza, że stajesz się częścią czegoś, co naprawdę ma znaczenie i wywiera wpływ tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Poczytaj więcej o naszych planach zarządzania.


Mierzenie naszego wpływu

Wszystkie nasze projekty są działaniem na rzecz jasnych, długoterminowych celów, ze szczegółowymi i rocznymi celami. Każdy wolontariusz i stażysta, którego wysyłamy do realizacji tych projektów, pomaga nam pracować na rzecz tych celów, niezależnie od tego, ile czasu spędza realizując projekt.

Każdego roku robimy krok do tyłu i patrzymy, jaki postęp osiągnęliśmy w stosunku do naszych celów. Tworzymy raport globalnego wpływu, który dokumentuje nasze osiągnięcia. Dowiedz się więcej o wpływie, jaki wywiera nasza społeczność wolontariuszy, stażystów i nasz zespół, i zapoznaj się z najnowszym raportem.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamieszkasz z rodziną goszczącą w Katmandu lub Chitwanie. Powitają cię w swoim domu i z chęcią podzielą się z tobą swoimi zwyczajami, podczas gdy ty nauczysz ich czegoś o swojej kulturze. Wierzymy, że to najlepszy sposób, żeby zanurzyć się w kulturze Nepalu i zdobyć naprawdę unikatowe doświadczenie.

Zwykle staramy się, żebyś mieszkał wraz z przynajmniej jednym wolontariuszem lub stażystą Projects Abroad z tą samą rodziną goszczącą. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Pomysły na spędzanie czasu wolnego

Kiedy myślisz o Nepalu, pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy, są majestatyczne Himalaje. To tylko jeden z przykładów niezwykłego piękna nepalskiej przyrody. W połączeniu z bogatą kulturą, czyni to Nepal unikatowym miejscem wartym pracy na wolontariacie i zwiedzania.

Jest mnóstwo sposobów, by eksplorować nieziemsko piękne i niezwykle zróżnicowane krajobrazy Nepalu. Możesz zejść z utartego szlaku do parku narodowego Chitwan, wybrać się na rower wzdłuż doliny Katmandu lub na spacer u podnóża Annapurny.

Wieczorami i w weekendy warto poświęcić czas, by obejrzeć widoki w Katmandu, takie jak plac Durbar, gdzie możesz zwiedzić wnętrze antycznego pałacu. his includes Durbar Square, where you can stand in the midst of an ancient palace.

Boudhanath Stupa jest także obiektem, który warto zobaczyć. Nepal jest jednym z naszych najpopularniejszych destynacji, tak więc w kraju podczas twojej wycieczki będzie wielu innych wolontariuszy. To daje ci wybór, czy chcesz spędzić swój wolny czas sam czy z grupą.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym możesz cieszyć się swoją podróżą ze spokojem ducha. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę, aby pomagać ci i upewnić się, że dobrze sobie radzisz w swoim miejscu zakwaterowania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje