Medical interns listen to a doctor as he teaches them anatomy during their team trip in Nepal

Medyczny staż dla grup w Nepalu

Ucz się od wykwalifikowanych lekarzy w lokalnych szpitalach z innymi stażystami medycznymi z całego świata

Przegląd

Dołącz do stażu medycznego z grupą podobnie myślących stażystów w Nepalu. Będziesz uczyć się bezpośrednio od lekarzy, śledząc ich podczas czynności w lokalnych szpitalach. Będziesz praktykował w różnych oddziałach, co pozwoli ci poznać różne aspekty medycyny i opieki zdrowotnej, takie jak fizjoterapia, planowanie rodziny czy onkologia.

Twoje CV znacznie się wzbogaci, ponieważ na tym twoje medyczne doświadczenie w Nepalu się nie kończy. Twoja grupa będzie miała dostęp do wykładów wraz z lokalnymi studentami medycyny w szpitalu. Zyskasz głębszy wgląd w wyzwania opieki zdrowotnej w kraju rozwijającym się i medyczne praktyki, które stosowane są do leczenia dolegliwości. Umiejętności, które zdobędziesz, ukształtują twoją przyszłą ścieżkę kariery i zapewnią ci mnóstwo tematów do w trakcie rozmów o pracę.

Będziesz pracował w gminie Chitwan i mieszkał w hotelu z innymi stażystami. Aby pomóc ci jak najlepiej wykorzystać swój czas za granicą, zorganizowaliśmy obfitą mieszankę pracy medycznej i aktywności dodatkowych z twoją grupą. Zabierzemy cię na zwiedzanie słynnego parku narodowego Chitwan i zachęcimy do spróbowania tylu pierożków, ile jesteś w stanie zjeść.

Terminy: 

Stałe terminy przez cały rok

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Dwa tygodnie

Wymagania: 

Każdy powyżej 18 roku życia może dołączyć


Czy grupowy staż medyczny w Nepalu to coś dla mnie?

Jeśli jesteś zainteresowany budowaniem kariery w medycynie i chcesz uczyć się od wykwalifikowanych lekarzy wraz z innymi stażystami, którzy dzielą to samo marzenie, w takim razie nasz grupowy staż medyczny w Nepalu jest dla ciebie.

To grupowe doświadczenie to świetny dodatek do twojego CV, niezależnie od tego, czy twoim celem jest rozpoczęcie szkoły medycznej, czy po prostu chcesz zdecydować, czy medycyna jest dla ciebie. Będziesz uczył się na temat specjalizacji medycznych i wyzwań związanych ze zdrowiem, na które napotykają ludzie w kraju rozwijającym się. Ten staż da ci także szansę na zbudowanie swojej sieci medycznych kontaktów, w której znajdą się przyszli lekarze i specjaliści z zakresu nauk medycznych z całego świata.

Staże medyczne w Nepalu będą szansę na naukę i obserwację dla ciebie i twojej grupy. Właśnie dlatego żadne wcześniejsze doświadczenie nie jest potrzebne, by dołączyć. Możesz wykorzystać swój czas w trakcie trwania projektu na zadawanie pytań i śledzenie lekarzy, a także robienie notatek na wykładach.

Ten grupowy projekt trwa dwa tygodnie, w z góry określonych ramach czasowych, pokrywających się z najważniejszymi świętami. Prócz pracy stażowej, nasz lokalny zespół zabierze cię do popularnych atrakcji turystycznych, żebyś mógł jak najpełniej wykorzystać swoje doświadczenie.

Projects Abroad interns practice their medical skills on the group during their work experience in Nepal

Na naszych stażach medycznych dla grup w Nepalu, twoja praca będzie podzielona na trzy obszary:

Obserwowanie lekarzy i innych członków zespołu szpitala podczas stażu na różnych oddziałach

Ty i inni stażyści będziecie mieć możliwość uczenia się bezpośrednio od lekarzy podczas ich obchodów. Pokażą ci podstawy i wprowadzą w cykl pracy w szpitalu, na różnych oddziałach. Będziesz miał styczność z wieloma działami medycyny, takimi jak:

  • Fizjoterapia
  • Planowanie rodziny
  • Okulistyka
  • Onkologia

Możesz nawet dojść do wniosku, że te doświadczenia odegrają ważną rolę w twojej przyszłej specjalizacji medycznej.

Branie udziału w wykładach w szpitalu

Ten grupowy staż skupia się na obserwowanie i nauce od wykwalifikowanych specjalistów. W ramach projektu, ty i inni stażyści będziecie chodzić na wykłady w lokalnym szpitalu. Te wykłady pomogą wam zbudować wiedzę medyczną oraz poznać podstawowe praktyki i techniki medyczne.

Zwiedzanie Nepalu i poznawanie innych medycznych stażystów z całego świata

Nasz zespół zaplanuje wszystko dla ciebie od momentu przyjazdu do wyjazdu. To obejmuje także czas, który spędzisz, zwiedzając Nepal. Członkowie naszego zespołu upewnią się, że zobaczysz jak najwięcej podczas podróży, włączając w to wycieczkę do parków narodowych, świątynie buddyjskie i warsztaty z nauki gotowania pierożków. Te zajęcia będą odbywały się w towarzystwie innych stażystów z całego świata. Możesz nawet nawiązać trwające całe życie przyjaźnie z osobami z twojej grupy.


Gdzie w Nepalu będę pracował?

Chitwan

Twój staż medyczny w Nepalu odbędzie się w dystrykcie Chitwan. Na tym obszarze zlokalizowane są jedne z najlepszych medycznych instytucji w kraju, więc będziesz mógł się sporo nauczyć. Będziesz obserwował pracę specjalistów w dziedzinie ochrony zdrowia, przechodząc przez różne oddziały szpitala. Będziesz miał także szansę uczestniczyć w wykładach medycznych z lokalnymi studentami w szpitalu.

Chitwan to jedno z największych miast w Nepalu, które jednak wciąż, w znacznej części, zdominowane jest przez obszary wiejskie i lasy. To właśnie dlatego możesz zobaczyć tam zróżnicowaną faunę i florę w parku narodowym Chitwan. Są tam tygrysy bengalskie, nosorożce i krokodyle błotne, mieszkające w sercu gęstego lasu.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu na naszej stronie z procedurami przyjazdu do Nepalu.


Jakie są cele i efekty grupowego stażu medycznego w Nepalu?

Celem tego projektu jest zapewnienie ci praktycznego doświadczenia na polu medycyny. Dzięki temu zyskasz lepszy wgląd w pracę specjalistów w dziedzinie medycyny, zbierając wartościowe doświadczenie zawodowe, które będzie świetnie wyglądało w twoim CV.

Zyskasz także wiedzę z pierwszej ręki na temat wyzwań i problemów medycznych, które mają miejsce w kraju rozwijającym się. Z niektórymi z nich nie spotkasz się więcej po powrocie do domu. Mamy nadzieję, że to doświadczenie pomoże ci zdecydować, czy kariera medyczna jest dla ciebie. Praktyka na różnych oddziałach może ci również pomóc wybrać przyszłą specjalizację.

Zdobądź doświadczenie w pracy na polu medycyny w Nepalu, pracując wraz z grupą podobnie myślących stażystów. Dzięki temu dodasz wartościowe doświadczenie do swojego CV, które będzie miało korzystny wpływ na twoje przyszłe studia medyczne i starania o pracę.

Medical interns take a group photo while exploring Nepal over the weekend

Plany zarządzania

Ustalamy cele i oczekiwane rezultaty naszych projektów w dokumentach zwanych planami zarządzania. Korzystamy z nich, żeby właściwie zaplanować pracę, którą będziesz wykonywać. Pomagają nam one również mierzyć i oceniać nasze osiągnięcia i wpływ każdego roku.

Nasze plany zarządzania sprawiają, że nasze projekty stają się lepsze. To oznacza, że stajesz się częścią czegoś, co naprawdę ma znaczenie i wywiera wpływ tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Poczytaj więcej o naszych planach zarządzania.


Mierzenie naszego wpływu

Wszystkie nasze projekty są działaniem na rzecz jasnych, długoterminowych celów, ze szczegółowymi i rocznymi celami. Każdy wolontariusz i stażysta, którego wysyłamy do realizacji tych projektów, pomaga nam pracować na rzecz tych celów, niezależnie od tego, ile czasu spędza realizując projekt.

Każdego roku robimy krok do tyłu i patrzymy, jaki postęp osiągnęliśmy w stosunku do naszych celów. Tworzymy raport globalnego wpływu, który dokumentuje nasze osiągnięcia. Dowiedz się więcej o wpływie, jaki wywiera nasza społeczność wolontariuszy, stażystów i nasz zespół, i zapoznaj się z najnowszym raportem.


Food and accommodation

You'll share accommodation with other Projects Abroad volunteers and interns during your stay in Chitwan. This is a great way to get to know your fellow volunteers and interns, share experiences, and explore your surroundings in your time together.

On our Team Trips, we will always try to have you share a room with at least one volunteer or intern of the same sex and approximate age. Your room will be modest, but comfortable, clean, and safe.

Your programme fees include three meals a day.

Find out more about our accommodation.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym możesz cieszyć się swoją podróżą ze spokojem ducha. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę, aby pomagać ci i upewnić się, że dobrze sobie radzisz w swoim miejscu zakwaterowania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje