Female medical intern examines a young boy's mouth in a care centre during a medical internship in Jamaica.

Staż medyczny na Jamajce

Zdobądź praktyczne doświadczenie medyczne na Jamajce! Przyglądaj się pracy lekarzy oraz działaj w terenie w ramach Mobilnej Pomocy Medycznej

Przegląd

Jedź na Karaiby i weź udział w naszym Stażu w Szpitalu na Jamajce! Zdobądź praktyczne doświadczenie, które nada rozpędu twojej karierze medycznej. Będziesz śledzić pracę lekarzy na wielu oddziałach w dużym szpitalu. Wykorzystaj ten staż, by poszerzyć swoją wiedzę medyczną i zyskać mocną pozycję w swoim CV!

Bądź gotów na solidną dawkę wiedzy – zadawaj pytania dotyczące chorób pacjentów, których poznasz w szpitalu, a lekarze wyjaśnią ci, jak diagnozować i leczyć dane dolegliwości. Miej świadomość, że warunki panujące na Jamajce różnią się od tych, które znasz ze szpitali w Polsce. Taki staż to dla ciebie wyjątkowa szansa na bezpośredni kontakt z pacjentami, niesienie pomocy członkom biedniejszych społeczności i samodzielne przeprowadzanie niektórych czynności, jak np. zmiana opatrunków czy mierzenie poziomu cukru we krwi. Nad wszystkim będzie oczywiście czuwać lokalny specjalista, który w razie wątpliwości powie ci, co robić.

Zamieszkasz i będziesz pracować w Mandeville, gdzie przeżyjesz niesamowitą przygodę, zdobywając doświadczenie w scenerii karaibskich tropików!

Terminy: 

Całkowicie elastyczne terminy

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Dwa tygodnie

Wymagania: 

Każdy powyżej 16 lat może dołączyć


Czy Praktyka Medyczna na Jamajce to coś dla mnie?

Staż Medyczny na Jamajce to świetny wybór dla każdego studenta zainteresowanego medycyną – nie tylko studiującego na tym kierunku. Praktyczne doświadczenie medyczne, które zdobędziesz na Jamajce, będzie dobrze wyglądać w twoim CV i da ci przewagę na rozmowach kwalifikacyjnych – opowiesz, czego się nauczyłeś i na jakie problemy napotkałeś.

Podczas Praktyki Medycznej na Jamajce przekonasz się, jak działają poszczególne oddziały oraz jak wygląda codzienna praca dużego szpitala. Zobaczysz między innymi, jak lokalni lekarze diagnozują i leczą dolegliwości powstałe po zarażeniu wirusami czikungunia i Zika.

Pomożesz także lokalnym społecznościom, biorąc udział w pracy terenowej w ramach Mobilnej Pomocy Medycznej. Zapewnisz potrzebującym mieszkańcom pomoc medyczną oraz podzielisz się swoją wiedzą dotyczącą zapobiegania chorobom i ich leczenia. Jeśli jesteś osobą dojrzałą i wybrałeś inną ścieżkę kariery zawodowej, lecz medycyna zawsze cię pociągała – teraz masz niepowtarzalną okazję, by przez chwilę poczuć się jak lekarz… i na dodatek realnie pomóc potrzebującym!

Możesz do nas dołączyć w dowolnym terminie na minimum dwa tygodnie. Oczywiście zachęcamy cię do dłuższego pobytu, dzięki czemu skorzystasz jeszcze bardziej z praktyki na Jamajce.

Miej na uwadze, że w Stażu Medycznym na Jamajce mogą brać udział osoby, które ukończyły 18 rok życia.

Male and female interns examine a young boy's chest at a Community Outreach Day in Jamaica.

Jakie będą moje zadania podczas Stażu w Szpitalu na Jamajce?

Będziesz pracował w szpitalu lub centrum medycznym na Jamajce. W obu miejscach będziesz miał co robić! Oto kilka twoich przykładowych obowiązków:

 • Przyglądanie się pracy lekarzy podczas diagnozowania i leczenia pacjentów
 • Praktyka na kliku oddziałach – m. in. pediatrii, chirurgii i ginekologii
 • Przeprowadzanie podstawowych zabiegów w ramach Mobilnej Pomocy Medycznej – praca w terenie na rzecz biedniejszych społeczności
 • Prowadzenie pogadanek o tematyce zdrowotnej wśród lokalnych społeczności na temat żywienia, zdrowego stylu życia i higieny osobistej
 • Udział w seminariach medycznych

W swojej pracy skupisz się na następujących obszarach:

Przyglądanie się pracy lekarzy w trakcie obchodów

Pierwszego dnia pracy założysz biały fartuch i zaczniesz poznawać świat medycyny! Będziesz towarzyszył lekarzom podczas obchodów po oddziale, przyglądał się temu, co robią i zadawał pytania. Zachęcamy cię do robienia notatek, dzięki czemu wszystko zapamiętasz.

Praktyka na kliku oddziałach szpitalnych

Ten staż daje ci szanse pracy na kilku oddziałach. Jeśli zostaniesz przydzielony do szpitala, będziesz towarzyszył lekarzom m.in. na chirurgii, oddziale położniczym i ginekologicznym czy na izbie przyjęć.

Jeśli twoja praktyka odbywać się będzie w centrum medycznym, będziesz asystować m.in. specjalistom ds. planowania rodziny, wellness czy psychiatrii.

Praktyka w różnych miejscach poszerzy twoją wiedzę medyczną i urozmaici twój pobyt na Jamajce.

Praca w terenie na rzecz biedniejszych społeczności

Na Jamajce organizujemy Mobilną Pomoc Medyczną, polegająca na świadczeniu usług medycznych na rzecz mniej uprzywilejowanych społeczności. Tego typu przedsięwzięcia są dla naszych stażystów świetną okazją na zdobycie praktycznego doświadczenia medycznego i niesienie pomocy tam, gdzie ludzie mają utrudniony dostęp do opieki zdrowotnej. Wraz z innymi stażystami prowadzić będziesz podstawowe badania, takie jak pomiary ciśnienia i cukru we krwi. Nad wszystkim czuwać będą lekarze – wasi opiekunowie.

Kampanie edukacyjne

Edukacja zdrowotna to istotny element naszego projektu na Jamajce. Pomożesz w prowadzeniu interaktywnych lekcji dotyczących właściwego żywienia, zdrowego stylu życia oraz higieny osobistej, w tym higieny jamy ustnej. Możesz także poruszać inne tematy, które są istotne dla lokalnych mieszkańców. Oczywiście najpierw omów je ze swoimi opiekunami.

Seminaria medyczne

Tego typu spotkania odbywają się w szpitalach przez cały rok. Poruszanych jest wiele tematów związanych z medycyną – biorąc udział w seminariach, możesz się wiele nauczyć i zdobyć cenne doświadczenie.


Rodzaje placówek dostępnych dla uczestników Praktyki Medycznej na Jamajce

Nasi stażyści pracują w szpitalu regionalnym lub centrum medycznym w mieście Mandeville. To, do jakiej placówki zostaniesz przydzielony, zależy od twojego doświadczenia. Jeśli nie miałeś wcześniej do czynienia z medycyną lub jesteś studentem pierwszego bądź drugiego roku medycyny – trafisz do centrum medycznego. Studenci od trzeciego roku wzwyż zostaną przydzieleni do szpitala regionalnego.

Środowisko pracy różni się nieznacznie w zależności od placówki. W szpitalu możesz pracować na następujących oddziałach:

 • Medycyny ogólnej
 • Pediatrycznym
 • Ginekologicznym
 • Położniczym
 • Chirurgii ogólnej
 • Izbie przyjęć

Specjalizacje centrum medycznego to z kolei:

 • Wellness
 • Psychiatria
 • Planowanie rodziny
 • Zdrowie matki i dziecka
 • Leczenie pacjentów z HIV i infekcjami przenoszonymi drogą płciową

Miej świadomość, że jeżeli zdecydujesz się na krótki pobyt na stażu, będziesz mieć do wyboru mniej oddziałów niż w przypadku dłuższego wyjazdu na Jamajkę. Najlepiej skontaktuj się z nami jeszcze przed wyjazdem!

Male Medical intern stands outside Mandeville Hospital in Jamaica during his Medicine Internship.

Gdzie będę pracował na Jamajce?

Mandeville

Zamieszkasz i pracować będziesz w uniwersyteckim mieście Mandeville.

Ma ono specyficzny klimat małego miasta i znajduje się cztery godziny jazdy od słynącego z pięknych plaż Montego Bay i tyle samo od stolicy kraju, Kingston.

To, do jakiej placówki trafisz, zależeć będzie od twojego doświadczenia. Jeśli nie miałeś styczności z medycyną lub jesteś studentem pierwszego lub drugiego roku – trafisz do centrum medycznego. Jeśli zaś studiujesz medycynę na trzecim roku i wyżej, przydzielimy cię do szpitala, gdzie będziesz wykonywał zadania na różnych oddziałach.

Szpital regionalny jest jednym z większych w regionie, lecz zmaga się z niedofinansowaniem i brakami kadrowymi.

Obie placówki znajdują się nieopodal biura Projects Abroad. Łatwo też dostaniesz się do pracy taksówką z domu, w którym zamieszkasz u rodziny goszczącej.

W czasie wolnym możesz odwiedzić majestatyczne wodospady, wybrać się na wycieczkę lub zrelaksować na idyllicznych plażach. Z atrakcji turystycznych na Jamajce warto zobaczyć Portland, Ocho Rios, Negril, YS Falls oraz Treasure Beach.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu naszej stronie z procedurami przyjazdu na Jamajkę.


Typowy dzień stażysty na Jamajce

W szpitalach i centrach medycznych rano dzieje się naprawdę sporo. Wtedy też będziesz najwięcej uczył się od lekarzy i pielęgniarek. Przyjedziesz do pracy między 8 a 8.30, a do domu wyjdziesz około 15. Możesz oczywiście pracować do 17, jeśli masz ochotę.

W czasie pracy możesz towarzyszyć lekarzom podczas obchodów. Następnie będziesz uczestniczył w konsultacjach i przyglądał się pracy specjalistów podczas diagnozowania pacjentów i udzielania im zaleceń dotyczących dalszego leczenia. Będziesz także towarzyszył pielęgniarkom w codziennych obowiązkach, takich jak wydawanie leków i opieka nad pacjentami.

Popołudniami będziesz mieć więcej czasu – możesz wykorzystać go np. na przygotowanie pogadanek i kampanii zdrowotnych lub zwiedzanie miasta.

Niekiedy oderwiesz się od codziennego grafiku i weźmiesz udział w pracy terenowej w ramach Mobilnej Pomocy Medycznej.

Female medical intern takes a local man's blood pressure in a Health Centre during a medical outreach in Jamaica.

Jakie są cele i rezultaty Projektu Medycznego na Jamajce?

Głównym celem Praktyki Medycznej na Jamajce jest danie ci szansy na zdobycie większego doświadczenia medycznego oraz ułatwienie najbiedniejszym obywatelom Jamajki dostępu do profesjonalnej opieki zdrowotnej w ramach Mobilnej Pomocy Medycznej. Jamajce nie brakuje wyzwań społeczno-ekonomicznych. Problemem jest powszechna bieda, a wiele społeczności ma ograniczony dostęp do podstawowej opieki medycznej. Będziesz pod wrażeniem tego, jak lekarze radzą sobie z wieloma chorymi przy użyciu ograniczonych zasobów!

Będziesz także częścią naszych długoterminowych działań na rzecz poprawy jakości opieki medycznej w mniej uprzywilejowanych społecznościach. Weźmiesz udział w pracy terenowej, prowadząc kontrole stanu zdrowia i przeprowadzając pogadanki edukacyjne. Pomożesz nam promować zdrowy tryb życia i zapobiegać chorobom.

Realizujemy pięć długoterminowych celów, które określiliśmy w naszym Planie Zarządzania Medycznego dla Jamajki:

 • Zwiększenie dostępu do podstawowej opieki medycznej dla ubogich społeczności
 • Promowanie świadomości dotyczącej chorób niezakaźnych 
 • Poprawa jakości usług medycznych świadczonych pacjentom
 • Wspieranie zrozumienia praktyk medycznych i promowanie wymiany wiedzy medycznej
 • Redukcja przypadków zarażenia HIV/AIDS oraz wirusami czikungunia i Zika

Jedź na Staż w Szpitalu na Jamajce, zbieraj doświadczenie medyczne i pomóż nam realizować nasze długoterminowe cele!

Projects Abroad Medicine intern with a tray of test tubes during her Medicine internship in Jamaica.

Profesjonalny wolontariat i praktyki medyczne dla studentów

Ten projekt jest także doskonale dopasowany do profesjonalistów zainteresowanych wykorzystaniem swoich umiejętności w celu pomocy, jak również dla studentów nauk medycznych i o ochronie zdrowia.

Jako profesjonalista, możesz być pewny, że dobierzemy twoje szkolenie i ekspertyzę do pracy, w której będziesz najbardziej potrzebny. Z twoim wsparciem, możemy mieć nawet większy wpływ na społeczności, z którymi pracujemy.

Jeśli jesteś studentem, zorganizujemy dla ciebie praktyki, podczas których będziesz mógł nauczyć się tak wiele, jak to tylko możliwe. Chcemy, abyś zyskał wiedzę i umiejętności, które ukształtują twoją profesjonalną karierę.

Przeczytaj więcej o profesjonalnym wolontariacie lub praktykach studenckich.


Plany zarządzania

Ustalamy cele i oczekiwane rezultaty naszych projektów w dokumentach zwanych planami zarządzania. Korzystamy z nich, żeby właściwie zaplanować pracę, którą będziesz wykonywać. Pomagają nam one również mierzyć i oceniać nasze osiągnięcia i wpływ każdego roku.

Nasze plany zarządzania sprawiają, że nasze projekty stają się lepsze. To oznacza, że stajesz się częścią czegoś, co naprawdę ma znaczenie i wywiera wpływ tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Poczytaj więcej o naszych planach zarządzania.


Mierzenie naszego wpływu

Wszystkie nasze projekty są działaniem na rzecz jasnych, długoterminowych celów, ze szczegółowymi i rocznymi celami. Każdy wolontariusz i stażysta, którego wysyłamy do realizacji tych projektów, pomaga nam pracować na rzecz tych celów, niezależnie od tego, ile czasu spędza realizując projekt.

Każdego roku robimy krok do tyłu i patrzymy, jaki postęp osiągnęliśmy w stosunku do naszych celów. Tworzymy raport globalnego wpływu, który dokumentuje nasze osiągnięcia. Dowiedz się więcej o wpływie, jaki wywiera nasza społeczność wolontariuszy, stażystów i nasz zespół, i zapoznaj się z najnowszym raportem.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamieszkasz z rodziną goszczącą w Mandeville. Powitają cię w swoim domu i z chęcią podzielą się z tobą swoimi zwyczajami, podczas gdy ty nauczysz ich czegoś o swojej kulturze. Wierzymy, że to najlepszy sposób, żeby zanurzyć się w kulturze Jamajki i zdobyć naprawdę unikatowe doświadczenie.

Zwykle staramy się, żebyś mieszkał wraz z przynajmniej jednym wolontariuszem lub stażystą Projects Abroad z tą samą rodziną goszczącą. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Pomysły na spędzanie czasu wolnego

Kiedy myślisz o karaibskich tropikach, Jamajka jest jednym z krajów, które przychodza na myśl. Ze swoimi plażami ze śnieżnobiałym piaskiem i bogata kulturą, ten wyspiarski kraj ma wiele do zaoferowania. To świetna lokalizacja do pracy na wolontariacie, i eksplorowania w czasie wolnym.

Lokalna kuchnia jest zdecydowanie warta spróbowania, ze swoimi pysznymi daniami takimi jak jamajskie pierogi i kurczak w panierce. Możesz spróbować ich w restauracjach nad brzegiem morza, a potem zejść na plażę, aby schłodzić się w wodach oceanu.

Ponieważ Jamajka ma bogatą kulturę i przyjaznych mieszkańców, zwiedzanie bazarów i muzeów to obowiązkowy punkt programu. Wizyta w muzeum sławnego Boba Marleya w Kingston to świetny pomysł na weekendowy wypad. Kiedy tam będziesz, możesz także zajrzeć do Fort Charles i National Heroes Park.

Na Jamajce będzie wielu wolontariuszy, pracujących na różnych projektach. To oznacza, że możesz zwiedzać albo samodzielnie, albo wraz z grupą innych wolontariuszy.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym możesz cieszyć się swoją podróżą ze spokojem ducha. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę, aby pomagać ci i upewnić się, że dobrze sobie radzisz w swoim miejscu zakwaterowania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje