A group of medical interns gather round a surgical table in a hospital at a workshop during their medical placement in China.

Staż medyczny w Chinach

Obserwuj lekarzy przy pracy i zobacz, jak można łączyć medycynę zachodnią i chińską w leczeniu pacjentów

Przegląd

Jedź do Azji i weź udział w naszym Stażu w Szpitalu w Chinach! Śledź pracę lekarzy w dużym szpitalu miejskim i ucz się od najlepszych! Przyglądaj się specjalistom oraz personelowi medycznemu podczas obchodu i patrz, jak leczą pacjentów. Na stażu poznasz nazwy wielu chorób i urazów oraz nauczysz się je diagnozować i leczyć. Doświadczenie, które zdobędziesz, będzie dobrze wyglądać w CV, a ponadto podczas wyjazdu do Chin znacznie poszerzysz swoją wiedzę medyczną.

Będziesz pracować na wybranych przez siebie oddziałach – wykorzystaj okazję i zapoznaj się z konkretnymi specjalizacjami, a łatwiej będzie ci podjąć decyzję odnośnie przyszłej kariery medycznej. Dowiesz się również wielu ciekawych rzeczy o tradycyjnej medycynie chińskiej.

Zamieszkasz wraz z innymi stażystami i wolontariuszami we wspólnym mieszkaniu, skąd codziennie będziesz dojeżdżał do szpitala położonego w samym sercu Szanghaju. Wykorzystaj okazję, by nawiązać nowe przyjaźnie, zwiedzić okolicę i zjeść tyle pierożków, ile tylko dasz radę!

Terminy: 

Całkowicie elastyczne terminy

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Jeden tydzień

Wymagania: 

Każdy powyżej 16 lat może dołączyć
You should have completed at least one year of medical related studies or training.


Czy Staż Medyczny w Chinach to coś dla mnie?

Ukończyłeś już pierwszy rok studiów medycznych? Pracuj na poczet przyszłego stażu i dołącz do naszego Projektu Medycznego w Chinach! Nigdy nie jest za wcześnie, by zacząć zbierać cenne doświadczenie zawodowe, szczególnie, gdy mowa o medycynie.

Ten staż to także szansa na bliższe poznanie tradycyjnej medycyny chińskiej. Poznasz koncepcję yin i yang oraz zobaczysz, jak można łączyć medycynę tradycyjną z nowoczesną. To ciekawy temat, który warto będzie poruszyć na przyszłych rozmowach kwalifikacyjnych.

Możesz dołączyć do naszego programu na minimum dwa tygodnie. Oczywiście polecamy ci dłuższy pobyt, dzięki czemu więcej się nauczysz i poznasz większą liczbę oddziałów. Stażystów przyjmujemy przez cały rok – możesz więc wybrać taki termin przyjazdu do Chin, który najbardziej ci odpowiada.


Jakie będą moje zadania na Praktyce Medycznej w Chinach?

Będziesz pracować w szpitalu i towarzyszyć lekarzom w codziennej pracy – dzięki temu poszerzysz swoją praktyczną wiedzę medyczną. Oto kilka aktywności, w które się zaangażujesz:

 • Przyglądanie się pracy personelu medycznego w jednym z najlepszych szpitali w Szanghaju i nabieranie doświadczenia
 • Zdobywanie wiedzy o konkretnych specjalizacjach poprzez pracę na różnych oddziałach
 • Poznawanie tradycyjnej medycyny chińskiej i jej zastosowań w nowoczesnej medycynie

W swojej pracy skupisz się na trzech obszarach:


Przyglądanie się pracy lekarzy podczas obchodów i konsultacji


Podpatruj lokalny personel medyczny i dowiedz się, na czym naprawdę polegają konsultacje lekarskie! Przyglądaj się pracy lekarzy i zadawaj pytania dotyczące konkretnych przypadków. Ponadto specjaliści nauczą cię diagnozować i leczyć konkretne choroby i schorzenia.

Poznawaj konkretne specjalizacje, pracując na różnych oddziałach

Zdobędziesz praktyczne doświadczenie medyczne, śledząc każdy krok personelu medycznego w ich pracy z pacjentami na różnych oddziałach. Wyrobisz sobie pogląd na różne specjalizacje, dzięki czemu łatwiej będzie ci wybrać swoją drogę w przyszłości. Co więcej, refleksjami, które wyniesiesz z pracy, będziesz mógł dzielić się na rozmowach kwalifikacyjnych.

Poznaj tradycyjną medycynę chińską

Pracując z lekarzami w Chinach, poznasz coś więcej niż tylko nowoczesne techniki medyczne – będziesz miał szansę dowiedzieć się czegoś więcej o tradycyjnej medycynie chińskiej.

Chińczycy wierzą w dwie przeciwstawne siły – yin i yang – które muszą pozostawać w równowadze w ciele pacjenta. Gdy równowaga ta zostaje zaburzona, człowiek choruje. Poznasz techniki takie, jak akupunktura i bańki oraz zapoznasz się z różnymi zastosowaniami ziół.


Jakie placówki medyczne są dostępne dla stażystów?

Poszerz swoją wiedzę medyczną, pracując na różnych oddziałach. Masz wiele opcji do wyboru, a personel chętnie podzieli się z tobą wiedzą i pokaże, na czym polega ich praca. W zależności od placówki, będziesz mieć do wyboru następujące oddziały:

 • Chirurgia
 • Medycyna wewnętrzna 
 • Tradycyjna medycyna chińska
 • Radiologia
 • Stomatologia
 • Ortopedia
 • Ginekologia i położnictwo
 • Kardiologia
 • Gastroenterologia

Im więcej czasu spędzisz na stażu, tym więcej oddziałów będziesz mógł zobaczyć. W ten sposób przekonasz się, na czym polega praca na każdym z nich. Łatwiej będzie ci też zdecydować się na konkretną specjalizację w przyszłości.

A group of Medicine interns pose outside the entrance of a hospital during their medical placements in China.

Gdzie będę pracował w Chinach?

Shanghai

Jako stażysta na Praktyce Medycznej w Chinach pracować będziesz w jednym z najbardziej uznanych i najstarszych szpitali w Szanghaju. Jest on bardzo nowoczesny i ma oddziały, na których leczy się większość chorób i dolegliwości. Będziesz śledzić lekarzy niosących pomoc potrzebującym w mieście i jego okolicach.

Szanghaj bez przerwy tętni życiem – w tej świecącej od neonów i pełnej wieżowców metropolii żyją 24 miliony ludzi!

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu naszej stronie z procedurami przyjazdu do Chin.


Typowy dzień podczas Stażu w Szpitalu w Chinach

Rozpoczniesz dzień wcześnie rano i razem z innymi stażystami oraz wolontariuszami zjecie śniadanie. Następnie przygotujecie lunch i ruszycie do pracy – pamiętajcie tylko o zabraniu fartuchów! Pierwszego dnia pracy nasz zespół będzie towarzyszyć wam w drodze do szpitala.

Pracę będziecie rozpoczynać między 7.30 a 8, od poniedziałku do piątku. Opuścicie placówkę około 16. Jeśli nic się nie będzie działo, możecie iść do domu już po lunchu, a jeżeli zaplanowana będzie operacja, w której chcielibyście uczestniczyć – nic nie stoi na przeszkodzie, byście zostali dłużej. Przerwa lunchowa trwa godzinę. Wykorzystaj ten czas, by zjeść posiłek przygotowany w domu, poznać bliżej personel szpitala i innych stażystów lub przejrzeć notatki.

Każdego ranka spotkacie się z lekarzem, którego pracy będziecie się przyglądać. Jego zadaniem będzie czuwanie nad wami i pomaganie podczas stażu. Codziennie będziecie towarzyszyć mu w konsultacjach, obchodach i badaniu pacjentów przyjętych poprzedniego dnia.

Niektóre procedury medyczne mogą różnic się od tych, które widziałeś w Polsce – szczególnie, gdy mowa o zabiegach tradycyjnej medycyny chińskiej. To świetna okazja, by dowiedzieć się więcej o medycynie holistycznej i alternatywnych metodach leczenia objawów lub łagodzenia dyskomfortu pacjenta. Jest szansa, że będziecie mogli również obserwować operacje, choć zależy to od grafiku lekarza.

Po powrocie do domu możesz spotkać się z innymi uczestnikami projektu i wspólnie zjeść posiłek lub wybrać się do jednej z wielu małych restauracji w okolicy. Jeśli chcesz nauczyć się nowych przepisów i dobrze zjeść, polecamy ci lekcję gotowania pierożków! W wolnym czasie możesz kupić pamiątki na jednym z wielu targowisk ulicznych, odwiedzić park wodny lub zaplanować weekendową wycieczkę do Muru Chińskiego.

Female medical intern uses a needle in a local hospital in China during a Medicine internship.

Jakie są cele i rezultaty Praktyki Medycznej w Chinach?

Celem tego stażu jest danie ci szansy na zdobycie doświadczenia medycznego i nauczenie się wielu rzeczy od wykwalifikowanego personelu medycznego w innej części świata.

Techniki i praktyki medyczne różnią się w zależności od kraju. Celem, który określiliśmy w naszym Planie Zarządzania Medycznego, jest umożliwienie ci znacznego poszerzenia wiedzy. Zobaczysz także, jak wygląda praca w tej branży w innym kraju o kulturze tak odmiennej od polskiej.

Każde zadanie, w które się zaangażujesz, zwiększy twoje doświadczenie i wiedzę oraz da ci pogląd na służbę zdrowia w szybko rozwijającym się kraju.

Dołącz do naszego Stażu Medycznego w Chinach – doświadczenie, które tam zdobędziesz, będzie miało pozytywny wpływ na twoje studia i przyszłą karierę medyczną.

Medical interns examine a young boys mouth at a Dental workshop during their Medicine placement in China.

Praktyki medyczne dla studentów

Ten projekt jest także idealny dla studentów medycyny i ochrony zdrowia. Realna wiedza z pierwszej ręki pozwoli ukształtować twoje kompetencje jako przyszłego medyka.

Nauczysz się także pracować z różnymi ludźmi i zyskasz szerszą perspektywę na globalny system opieki zdrowotnej i związane z nią problemy. To będzie miał pozytywny wpływ na twoją przyszłą karierę. Możemy zorganizować twoje miejsce pracy tak, by spełniało wszystkie wymagania twojej uczelni.

Przeczytaj więcej o tym, w jaki sposób organizujemy praktyki z ochrony zdrowia.


Plany zarządzania

Ustalamy cele i oczekiwane rezultaty naszych projektów w dokumentach zwanych planami zarządzania. Korzystamy z nich, żeby właściwie zaplanować pracę, którą będziesz wykonywać. Pomagają nam one również mierzyć i oceniać nasze osiągnięcia i wpływ każdego roku.

Nasze plany zarządzania sprawiają, że nasze projekty stają się lepsze. To oznacza, że stajesz się częścią czegoś, co naprawdę ma znaczenie i wywiera wpływ tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Poczytaj więcej o naszych planach zarządzania.


Mierzenie naszego wpływu

Wszystkie nasze projekty są działaniem na rzecz jasnych, długoterminowych celów, ze szczegółowymi i rocznymi celami. Każdy wolontariusz i stażysta, którego wysyłamy do realizacji tych projektów, pomaga nam pracować na rzecz tych celów, niezależnie od tego, ile czasu spędza realizując projekt.

Każdego roku robimy krok do tyłu i patrzymy, jaki postęp osiągnęliśmy w stosunku do naszych celów. Tworzymy raport globalnego wpływu, który dokumentuje nasze osiągnięcia. Dowiedz się więcej o wpływie, jaki wywiera nasza społeczność wolontariuszy, stażystów i nasz zespół, i zapoznaj się z najnowszym raportem.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Będziesz dzielił zakwaterowanie z innymi wolontariuszami i stażystami Projects Abroad podczas twojego pobytu w Szanghaju lub Czengdu. To świetny sposób, by poznać innych wolontariuszy lub stażystów, wymienić się doświadczeniami i wspólnie zwiedzać okolicę podczas wolnego czasu.

Zakwaterowanie jest bezpieczne, czyste i wygodne.

Twoja opłata za program obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Pomysły na spędzanie czasu wolnego

Chiny są ogromnym krajem, nic więc dziwnego, że oferują szeroki wybór różnych atrakcji turystycznych. Podczas twojego wolontariatu będziesz miał wiele zajęć wieczorami i w weekendy.

Tym, co jest wyjątkowe w Chinach, są kontrasty pomiędzy tym, co stare i nowoczesne, pomiędzy miastem a wsią. Znajdziesz tam zachwycające drapacze chmur, takie jak Oriental Pearl Tower, niedaleko spokojnego ogrodu Yuyuan.

Jest wiele do odkrycia w dynamicznych miastach takich jak Szanghaj i Czengdu, ale warto także wybrać się na wieś. Możesz tam spacerować wzdłuż zapierającego dech szlaku jedwabnego lub odwiedzić buddyjski klasztor.

Podróż do Chin nie byłaby kompletna bez odwiedzenia licznych naturalnych cudów tego kraju i obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Te to na przykład Wielki Mur Chiński, rzeka Yangtze i armia terakotowa.

Ponieważ w Chinach pracuje wielu wolontariuszy, będziesz miał okazję podróżować wraz z innymi i zwiedzać w grupie. A jeśli masz ochotę, możesz udać się na zwiedzanie samodzielnie.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym możesz cieszyć się swoją podróżą ze spokojem ducha. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę, aby pomagać ci i upewnić się, że dobrze sobie radzisz w swoim miejscu zakwaterowania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje