High school students stand outside a local lawfirm on their Law and Business internship in China

Staż dla młodzieży – prawo i biznes w Chinach

Zamieszkaj w Chengdu i wraz z rówieśnikami zdobywaj doświadczenie zawodowe w kancelariach prawnych oraz w lokalnych firmach

Przegląd

Jedź do Chin, zostań stażystą Projects Abroad i wraz z nastolatkami z całego świata ucz się bezpośrednio od prawników i przedsiębiorców. Zobaczysz, jak robi się biznes w Chinach, poznasz kulturę pracy znacznie różniącą się od tej, którą znasz z Polski oraz pomieszkasz w innym, fascynującym kraju. Taki wyjazd do dobry sposób na wzmocnienie swojego CV, co może pomóc ci w przyszłej karierze zawodowej.

Podczas pobytu w Chinach czeka na ciebie wiele praktycznych obowiązków – będziesz analizować konkretne przypadki prawne, odwiedzać sądy oraz wykonywać zadania biznesowe. Dzięki temu przekonasz się, na czym polega codzienna praca prawnika i przedsiębiorcy.

Wraz z innymi stażystami zamieszkasz w Chengdu, mieście rozsławionym przez pandy wielkie i zajmujący się nimi ośrodek badawczy. Zespół Projects Abroad będzie towarzyszył ci na każdym kroku, przez cały pobyt w Chinach.

Terminy: 

Stałe daty podczas wakacji szkolnych

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Dwa tygodnie

Wymagania: 

Ten projekt jest tylko dla osób w wieku 15–18 lat


Czy Staż dla Młodzieży – Prawo i Biznes w Chinach to coś dla mnie?

Ten staż jest idealny dla młodych, głodnych przygód ludzi, którzy chcą zdobyć praktyczne doświadczenie w zakresie prawa i biznesu oraz zyskać mocną pozycję w swoim CV. Podczas wyjazdu do Chin poznasz ludzi z całego świata oraz zobaczysz, jak żyje i pracuje się w dynamicznie rozwijającym się kraju.

Jeśli planujesz studia prawnicze lub biznesowe, staż w Chinach to wspaniała okazja, by zobaczyć, jak rzeczywiście wygląda praca w powyższych branżach. Doświadczenie, które udokumentujesz w CV, da ci przewagę na rozmowach kwalifikacyjnych – będziesz miał wiele ciekawych rzeczy do opowiedzenia swoim przyszłym pracodawcom!

By do nas dołączyć, nie potrzebujesz kwalifikacji ani doświadczenia. Nauczymy cię wszystkiego, co musisz wiedzieć, a ponadto będziesz mógł liczyć na ciągłe wsparcie naszego zespołu. Jedyne, czego potrzebujesz, to pozytywne nastawienie i głód wiedzy.

Ten wyjazd dla młodzieży odbywa się w określonych terminach w lecie, w dwutygodniowych turnusach. Zapewniamy pełną opiekę naszego zespołu – będziesz w dobrych rękach i możesz liczyć na wsparcie, gdy tylko będziesz go potrzebować. W czasie wolnym weźmiesz udział w wielu aktywnościach towarzyskich i kulturalnych, które dla ciebie przygotowaliśmy, a ponadto pojedziesz na weekendową wycieczkę. W Chinach nie będziesz się nudził!

Business professionals working for a company in China involve teenage Projects Abroad interns in a meeting.

Jakie będą moje zadania podczas Stażu z Prawa i Biznesu w Chinach?

Wraz z rówieśnikami z całego świata spędzisz dwa tygodnie pracując w kancelariach prawnych i firmach w Chengdu. Oto kilka działań, w które się zaangażujesz:

 • Spotkania z prawnikami i przedsiębiorcami oraz przyglądanie się ich pracy
 • Udział w prezentacjach i realizacja zadań
 • Zwiedzanie Chengdu wspólnie z rówieśnikami z całego świata

W swojej pracy skupisz się na następujących obszarach:

Spotkania z prawnikami i przedsiębiorcami oraz przyglądanie się ich pracy

Będziesz uczył się od najlepszych prawników i przedstawicieli biznesu poprzez obserwowanie ich przy pracy. Co więcej, podzielą się oni z tobą wiedzą i udzielą ci wskazówek, dzięki którym łatwiej będzie ci zdecydować, czy kariera w prawie lub biznesie jest polem, na którym powinieneś się realizować. Będziesz mógł także zadawać im pytania – zawczasu przygotuj więc notatnik, a nic ci nie umknie!

Udział w prezentacjach i realizacja zadań

Będziesz uczestniczył w ciekawych prezentacjach prowadzonych przez osoby ze środowiska prawnego i biznesowego, dzięki czemu wiele się nauczysz. Spotkania te umożliwią ci szersze spojrzenie na prawo i biznes w Chinach oraz pozwolą lepiej zrozumieć ich działanie. Skupisz się na tematach takich, jak prawo handlowe i korporacyjne.

Będziesz również realizował zadania – przykładowo:

 • Analiza przypadku (case study)
 • Sprawdzanie dokumentów pod kątem poprawności
 • Porównywanie chińskiego systemu prawego z jego odpowiednikami z innych krajów

Zwiedzanie Chengdu wspólnie z rówieśnikami z całego świata

Nasz zespół przygotował dla was ekscytującą wycieczkę weekendową. Zwiedzicie sławne sanktuarium dla pand, zdobędziecie górę Qingcheng oraz odwiedzicie Wielkiego Buddę z Leshan. Dzięki opiekunom Projects Abroad nigdy nie będziecie sami – ani podczas wycieczki, ani spotkań towarzyskich i kulturalnych, które organizujemy w ciągu tygodnia.


Gdzie będę pracował w Chinach?

Będziesz pracować w Chengdu – starożytnym chińskim mieście, którego powstanie datuje się na czwarty wiek przed naszą erą – gdzie zamieszkasz w pensjonacie. Nie będziesz sam – towarzyszyć ci będą rówieśnicy z całego świata oraz zespół Projects Abroad.

W mieście znajduje się znany na całym świecie Instytut Hodowli Pandy Wielkiej oraz piękne świątynie i pofałdowane doliny, a w niedalekiej okolicy stoi posąg Wielkiego Buddy z Leshan. Chengdu znalazło się w pierwszej trójce chińskich miast najlepszych do życia. Poza tym, gospodarka tego miasta jest jedną z najefektywniejszych w całych Chinach kontynentalnych.

Jeden tydzień stażu spędzisz w kancelarii prawnej. Drugi zaś w firmie zajmującej się działalnością biznesową. Oto dziedziny, z którymi związane są nasze organizacje partnerskie:

 • Konsulting
 • Finanse
 • Edukacja
 • Technologia
 • Marketing
 • Sprzedaż
 • IT
 • PR

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu naszej stronie z procedurami przyjazdu do Chin.


Jakie są cele i rezultaty Stażu dla Młodzieży – Prawo i Biznes w Chinach?

Celem tego stażu jest umożliwienie ci zdobycia praktycznego doświadczenia zawodowego w prawie i biznesie. To ciekawy i ekscytujący sposób na wzmocnienie swojego CV oraz rozwinięcie umiejętności interpersonalnych. Poprawisz swoje zdolności komunikacyjne i pokażesz, że potrafisz dostosować się do panujących warunków.

Dzięki wyjazdowi do Państwa Środka poznasz chiński system prawny – ze szczególnym uwzględnieniem prawa handlowego i korporacyjnego. Pełniąc obowiązki w firmach, będziesz mógł na własne oczy zobaczyć, jak wygląda codzienna praca przedsiębiorcy.

Dołącz do nas! Jedź na staż dla młodzieży w Chinach, zdobądź cenne doświadczenie i nadaj rozpęd swojej karierze zawodowej w prawie lub biznesie.

A workshop held during our Law and Business internship for teenagers in China

Mierzenie naszego wpływu

Każdego roku, tysiące naszych wolonariuszy i stażystów w projektach High School Specials aktywnie wpływają na zmiany na całym świecie. Podczas okresu, któy spędzają za granicą, przyczyniają się do realizowania długoterminowych celów i wywierają długotrwały wpływ na społeczności, na rzecz których pracują.

Przygotowujemy coroczny raport wpływu High School Specials, który dokumentuje niektóre spośród tych osiągnięć. Dowiedz się więcej o wpływie, który wywierają te projekty, i przeczytaj najnowszy raport.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Będziesz dzielił zakwaterowanie z innymi wolontariuszami i stażystami Projects Abroad podczas swojego pobytu w Czengdu. To świetny sposób, by lepiej poznać innych wolontariuszy i stażystów, dzielić się doświadczeniami i eksplorować razem okolicę w czasie wolnym. W naszych projektach High School Specials zawsze staramy się, byś dzielił pokój z przynajmniej jednym wolontariuszem tej samej płci i w podobnym wieku.

Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym otrzymasz całe wsparcie, jako młoda osoba podróżująca za granicę. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę w tygodniu i w weekendy, aby zapewniać ci ciągłe wsparcie i wskazówki.

Nasi ludzie upewniają się także, że czujesz się komfortowo i bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje