A lawyer consults with a client on the Law and Human Rights internship for teenagers in South Africa

Staż dla młodzieży – prawa człowieka w RPA

Zamieszkaj w pięknym Kapsztadzie, pracuj ramię w ramię z profesjonalistami i zbieraj praktyczne doświadczenie w dziedzinie prawa oraz praw człowieka

Przegląd

Jedź do Afryki i wspólnie z grupą rówieśników zdobywaj doświadczenie w zakresie prawa i praw człowieka na naszym stażu w RPA. Poznasz te dwie dziedziny od środka i zgromadzisz międzynarodowe doświadczenie, które będzie dobrze wyglądać w twoim CV.

Zamieszkasz w Kapsztadzie, gdzie będziesz pracować w Biurze Ochrony Praw Człowieka Projects Abroad. W pierwszym tygodniu stażu będziesz zajmował się tematyką prawną i przygotowywał do inscenizowanego procesu, podczas którego będziesz grał obrońcę lub oskarżyciela w przydzielonej ci sprawie. Drugi tydzień w RPA poświęcisz na pracę na rzecz zwiększania świadomości dotyczącej praw człowieka wśród lokalnych społeczności.

Zamieszkasz u rodziny goszczącej w Kapsztadzie. Będziesz miał szansę zwiedzić wiele wspaniałych miejsc, takich jak Góra Stołowa i Robben Island, która dziś jest pomnikiem historycznym. Wszystkie aktywności zostały starannie zaplanowane, a poza tym przez cały czas będzie towarzyszyć ci zespół Projects Abroad. Na stażu w Afryce poznasz ciekawych ludzi z całego świata i poszerzysz swoje horyzonty.

Terminy: 

Stałe daty podczas wakacji szkolnych

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Dwa tygodnie

Wymagania: 

Ten projekt jest tylko dla osób w wieku 15–18 lat


Czy staż dla młodzieży – prawa człowieka w RPA to coś dla mnie?

Ten projekt będzie dla ciebie idealny, jeśli jesteś nastolatkiem chcącym zdobyć praktyczne doświadczenie z zakresu prawa oraz praw człowieka i wpisać je do swojego CV. Pobyt w Afryce może także pomóc ci zdecydować, czy prawo rzeczywiście jest ścieżką kariery, którą chcesz podążać. Co więcej, możesz nie tylko wzbogacić swoje CV, ale również zwiedzić trochę świata!

Poza zdobywaniem praktycznego doświadczenia, będziesz mieć szansę podnosić społeczną świadomość związaną z prawami człowieka wśród mieszkańców Republiki Południowej Afryki. Podzielisz się z nimi swoją wiedzą i pomożesz im zrozumieć ich podstawowe prawa. W ten sposób udowodnisz swoje zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym i chęć wykorzystania swojej wiedzy prawniczej w słusznej sprawie – taka postawa z pewnością pomoże ci w przyszłej karierze zawodowej.

By do nas dołączyć, nie potrzebujesz żadnego doświadczenia ani kwalifikacji. Będziesz pracował pod okiem prawników i specjalistów ds. praw człowieka, którzy nauczą cię wszystkiego, co będzie ci potrzebne na stażu.

Wolontariat z praw człowieka w RPA odbywa się w określonych terminach w lecie, możesz więc wybrać taką datę przyjazdu, która najbardziej ci odpowiada. Działamy według ustalonego planu i zapewniamy uczestnikom pełną opiekę naszego zespołu. Zadbamy o twoje bezpieczeństwo, udzielimy ci wskazówek, a w razie potrzeby – wsparcia.

A meeting held during Projects Abroad's Law and Human Rights internship for teenagers in South Africa

Jakie będą moje zadania podczas stażu dla młodzieży – prawa człowieka w RPA?

Wspólnie z grupą rówieśników będziesz pracował w Biurze Ochrony Praw Człowieka Projects Abroad w Kapsztadzie oraz działał w terenie wśród lokalnych społeczności. Oto kilka aktywności, w które możesz się zaangażować:

  • Praca nad sprawą sądową i udział w inscenizowanej rozprawie
  • Udział w różnych kampaniach uświadamiających wśród lokalnych społeczności
  • Poznawanie historii Republiki Południowej Afryki
  • Zwiedzanie pięknego Kapsztadu z innymi stażystami w twoim wieku

W swojej pracy skupisz się na następujących obszarach:

Praca nad sprawą sądową i udział w inscenizowanej rozprawie

Podczas stażu będziesz mieć szansę pracować nad sprawą sądową, a następnie weźmiesz udział w inscenizowanej rozprawie jako obrońca lub oskarżyciel. To ćwiczenie, w którym uczestnicy prowadzą sprawy i w ten sposób przegotowują się do roli prawnika. W pierwszym tygodniu stażu odwiedzisz wiele miejsc związanych z pracą w branży prawniczej – m.in. komisariaty i centra kryzysowe – i będzie to wspaniałe wprowadzenie w pracę prawnika. Poza tym codziennie będziesz miał szansę konsultować się z profesjonalistami – zdobędziesz więc ogromne doświadczenie w dziedzinie prawa oraz praw człowieka.

Udział w różnych kampaniach uświadamiających wśród lokalnych społeczności

W zależności od aktualnych potrzeb lokalnej społeczności, podczas stażu zaangażujesz się w programy kształtujące świadomość społeczną dotyczącą prawa. Będą to między innymi:

  • Ewaluacja wpływu naszej poradni prawnej na sytuację lokalnej społeczności
  • Ocena potrzeb na obszarach wymagających większego wsparcia z naszej strony
  • Asystowanie profesjonalistom w edukowaniu dzieci ulicy w zakresie prawa oraz ich podstawowych praw

Poznawanie historii Republiki Południowej Afryki

RPA to kraj ze skomplikowaną historią polityczną i prawną. Zagadnienie to zgłębisz poprzez własne badania oraz wizyty w muzeach i miejscach o znaczeniu historycznym.

Zwiedzanie pięknego Kapsztadu z innymi stażystami w twoim wieku

Wieczorami i w weekendy weźmiesz udział w wielu różnych aktywnościach kulturalnych i rozrywkowych wraz ze swoją grupą. Odwiedzisz Górę Stołową oraz pełną pingwinów plażę Boulders Beach, będziesz świetnie bawić się na gokartach i kręglach oraz odwiedzisz zabytki, takie jak Robben Island i dzielnica District 6. Podczas wszystkich wycieczek i aktywności znajdować się będziesz pod ciągłą opieką zespołu Projects Abroad.

 


Gdzie będę pracował w RPA?

Cape Town

Będziesz pracować w Kapsztadzie, gdzie zamieszkasz u rodziny goszczącej.

 

W tym mieście nadal jest wiele nierówności, a wiele osób nie ma dostępu do porad prawnych w przystępnej cenie. Duża część społeczności nie zdaje sobie także sprawy ze swoich praw, w związku z czym jest podatna na wykorzystanie i nadużycia. Samodzielnie prowadzimy i utrzymujemy Biuro Ochrony Praw Człowieka Projects Abroad w Kapsztadzie, w którym oferujemy darmowe porady prawne dla osób w potrzebie. To właśnie w tym biurze spędzisz część czasu, a ponadto będziesz uczestniczyć w kampaniach uświadamiających lokalne społeczności w zakresie praw człowieka.

 

Kapsztad to piękne, otoczone górami i morzem miasto, z rozciągającymi się białymi plażami i licznymi rezerwatami przyrody. Ta metropolia ma także bogatą historię, którą możesz bliżej poznać, wybierając się do muzeów i galerii oraz podziwiając architekturę. W Kapsztadzie masz także wiele możliwości ciekawego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu na naszej stronie z procedurami przyjazdu do RPA.


Jakie są cele i rezultaty stażu dla młodzieży – prawa człowieka w RPA?

Celem tego stażu jest danie ci szansy na zdobycie cennego doświadczenia na polu praw człowieka.

Mimo, że od upadku apartheidu minęło już ponad 20 lat, RPA wciąż boryka się z ogromnym problemem nierówności. Wielu mieszkańców nie stać na pomoc prawną lub mają oni niewielką świadomość praw im przysługujących. Biorąc udział w naszym stażu, pomożesz upodmiotowić lokalne społeczności i zapewnisz im darmowe porady prawne.

Wyjazd do Afryki pozwoli ci zdobyć wiedzę i umiejętności, które będą dobrze wyglądać w twoim CV i przydadzą ci się na studiach oraz w pracy. Na stażu będziesz również mógł się przekonać, czy kariera zawodowa związana z prawami człowieka jest dla ciebie.

Jedź na staż dla młodzieży – prawa człowieka w RPA, zdobywaj cenne doświadczenie zawodowe i pomagaj wzmacniać pozycję mniej uprzywilejowanych społeczności.

Projects Abroad interns prepare to gain legal work experience on our project for teenagers in South Africa

Mierzenie naszego wpływu

Każdego roku, tysiące naszych wolonariuszy i stażystów w projektach High School Specials aktywnie wpływają na zmiany na całym świecie. Podczas okresu, któy spędzają za granicą, przyczyniają się do realizowania długoterminowych celów i wywierają długotrwały wpływ na społeczności, na rzecz których pracują.

Przygotowujemy coroczny raport wpływu High School Specials, który dokumentuje niektóre spośród tych osiągnięć. Dowiedz się więcej o wpływie, który wywierają te projekty, i przeczytaj najnowszy raport.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamieszkasz z rodziną goszczącą w Kapsztadzie. Powitają cię w swoim domu i z chęcią podzielą się z tobą swoimi zwyczajami, podczas gdy ty nauczysz ich czegoś o swojej kulturze. Wierzymy, że to najlepszy sposób, żeby zanurzyć się w kulturze RPA i zdobyć naprawdę unikatowe doświadczenie.

Podczas naszych projektów High School Specials zwykle staramy się, żebyś dzielił pokój wraz z przynajmniej jednym wolontariuszem lub stażystą tej samej płci i w podobnym wieku. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym otrzymasz całe wsparcie, jako młoda osoba podróżująca za granicę. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę w tygodniu i w weekendy, aby zapewniać ci ciągłe wsparcie i wskazówki.

Nasi ludzie upewniają się także, że czujesz się komfortowo i bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje