Projects Abroad Intern giving nutritional advice whilst on nutritional internship in Fiji.

Staż z dietetyki na Fidżi

Pracuj ramię w ramię z profesjonalistami i zwiększaj świadomość dotyczącą zdrowego trybu życia wśród lokalnych społeczności

Przegląd

Dołącz do naszego Stażu z Dietetyki na Fidżi i realizuj swoją pasję, pomagając mniej uprzywilejowanym społecznościom prowadzić zdrowy tryb życia. Pracuj w wioskach zdobywaj praktyczne doświadczenie u boku profesjonalistów!

Wskaźniki otyłości na Fidżi są bardzo wysokie, a choroby takie jak cukrzyca czy nadciśnienie występują coraz częściej i są przyczyną 80% wszystkich zgonów w tym kraju! Spora część społeczności Fidżi dokonuje złych wyborów odnośnie stylu życia – m.in. niezdrowo się odżywia i nie ćwiczy. Odegrasz ważną rolę, zwiększając społeczną świadomość wspomnianych problemów zdrowotnych.

Na Fidżi czeka na ciebie sporo praktycznych zadań. Będziesz przeprowadzał podstawowe kontrole stanu zdrowia, organizował warsztaty wellness oraz prowadził zajęcia ruchowe. Twoja praca będzie istotną częścią naszych wysiłków na rzecz poprawy stanu zdrowia mieszkańców Fidżi. Prowadzimy kilkutygodniowe turnusy dla grup kobiet oraz pracowników firm i regularnie monitorujemy ich postępy.

Zamieszkasz u rodziny goszczącej w Nadi, mieście położonym na największej wyspie Fidżi. Wykorzystaj okazję – dowiedz się więcej o kulturze Fidżi i zwiedź ten piękny wyspiarski kraj.

Terminy: 

Całkowicie elastyczne terminy

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Dwa tygodnie

Wymagania: 

Każdy powyżej 16 lat może dołączyć


Czy Staż – Dietetyka na Fidżi to coś dla mnie?

Jeśli twoją pasją jest zdrowy tryb życia i chcesz przekonać do niego innych – nasz staż będzie dla ciebie idealny! To także dobry wybór dla studentów dietetyki, którzy chcą zdobyć praktyczne doświadczenie w tej dziedzinie. 

Na Staż z Dietetyki na Fidżi zapraszamy wszystkie osoby, które chcą zdobyć doświadczenie w ramach tej gałęzi nauki. By do nas dołączyć, nie potrzebujesz wcześniejszego doświadczenia. Na Fidżi nauczysz się pracy w zespole, rozwiązywania problemów oraz planowania swojej pracy. Te umiejętności będą dobrze wyglądać w CV i przydadzą ci się na każdej ścieżce kariery.

Nasz program Dietetyka na Fidżi trwa przez cały rok, możesz więc dołączyć do nas, kiedy tylko ci pasuje. Zapraszamy cię na minimum dwa tygodnie, ale możesz zostać z nami tyle, ile chcesz!

A young intern is pictured with an elderly local lady discussing her medical experience whilst she is on her nutritional internship in Fiji with Projects Abroad.

Jakie będą moje zadania na Stażu z Dietetyki na Fidżi?

Podczas stażu na Fidżi będziesz mieć okazję zdobyć praktyczne doświadczenie i uczyć się od profesjonalistów. W tym samym czasie pomożesz lokalnym mieszkańcom zrozumieć, dlaczego warto żyć zdrowo.

Oto kilka aktywności, w które możesz się zaangażować:

  • Praca z grupami kobiet i pracowników firm oraz w szkołach podczas kursów dotyczących zdrowego żywienia
  • Asystowanie podczas kontroli stanu zdrowia w celu śledzenia postępów uczestników kursów
  • Prowadzenie pokazów gotowania i zajęć ruchowych – promowanie zdrowego odżywiania
  • Wspieranie produkcji i konsumpcji lokalnych produktów poprzez tworzenie ogrodów warzywnych
  • Promowanie zdrowszego trybu życia wśród dzieci w wieku szkolnym

W swojej pracy skupisz się na następujących obszarach:

Prowadzenie warsztatów edukacyjnych

Wśród dorosłych mieszkańców Fidżi często występują choroby wynikające z niezdrowego trybu życia, np. cukrzyca i choroby serca. Możesz pomóc nam zwiększać świadomość społeczną dotyczącą zdrowego żywienia i trybu życia poprzez prowadzenie warsztatów edukacyjnych. Możesz poruszyć wiele tematów, takich jak np. zagrożenia wynikające z nadużywania tytoniu czy alkoholu. Chcielibyśmy także, byś mówił o ogólnych zasadach bezpieczeństwa żywności, dzięki czemu będziemy mogli zminimalizować występowanie chorób biegunkowych na Fidżi.

Asystowanie przy kontroli stanu zdrowia

Będziesz pracować z przedstawicielami biedniejszych grup społecznych podczas projektu trwającego trzy miesiące. Przez ten czas pomożesz im zmienić tryb życia na zdrowszy. Jednym z zadań będzie prowadzenie regularnych pomiarów ciśnienia i poziomu cukru we krwi, rytmu serca oraz wagi. Dzięki nim możemy monitorować uczestników i oceniać ich postępy.

Dane, które zbierzemy, znajdą się w naszej Globalnej Bazie Danych, gdzie zostaną scentralizowane. Dzięki temu będziemy mogli zapewnić uczestnikom dalszą pomoc i śledzić wszelkie zmiany ich stanu zdrowia. Ponadto możemy ułożyć spersonalizowaną dietę dla każdego z nich, dzięki czemu nasza pomoc będzie miała wymiar długofalowy.

Prowadzenie pokazów gotowania i zajęć ruchowych

Inną metodą pomagania jest prowadzenie pokazów gotowania zdrowych potraw.

Wykaż się kreatywnością i wymyśl zdrowe oraz przystępne cenowo posiłki dla rodzin z biedniejszych społeczności. Wykorzystaj produkty z ogródków warzywnych i zachęcaj uczestników do jedzenia większej ilości owoców i warzyw.

Zdrowe żywienie idzie w parze z ćwiczeniami ruchowymi! Pomożesz prowadzić angażujące zajęcia fitness i rozruszasz zarówno dorosłych, jak i dzieci. Prowadzimy regularne lekcje zumby dla kobiet i grup firmowych oraz uczniów. Możesz zrobić jeszcze więcej! Bądź proaktywny – zabieraj uczestników na przechadzki, pokazuj dzieciom ćwiczenia rozciągające lub – jeśli jesteś wykwalifikowanym instruktorem – poprowadź lekcje jogi.

Promowanie zdrowszego trybu życia wśród dzieci w wieku szkolnym

Dzieciństwo i wczesna młodość to kluczowy czas na formowanie nawyków żywieniowych, które będą miały wpływ na ogólny rozwój młodego człowieka. Dzięki twojej pracy na Fidżi możemy być motorem pozytywnych zmian.

Będziesz odwiedzać szkoły i zachęcać uczniów do brania udziału w ćwiczeniach fizycznych oraz nauczysz ich rozpoznawać i jeść zdrowe produkty. Uczniowie wezmą także udział w tworzeniu ogródków warzywnych, dzięki czemu będą miały szansę przekonać się do jedzenia tego, co samemu się wyhoduje.


Gdzie będę pracował na Fidżi?

Nadi

Będziesz pracował w Nadi, mieście położonym na zachodnim wybrzeżu największej wyspy Fidżi – Viti Levu. To główny węzeł transportowy wyspy, obsługujący turystów przez cały rok.

Viti Levu to największa z ponad 330 wysp całego archipelagu. Tylko 110 z nich ma stałych mieszkańców.

Dzięki ciepłemu, tropikalnemu klimatowi i pięknym, porośniętym palmami plażom, na Fidżi możesz poczuć się jak w raju. W weekendy będziesz miał dużo wolnego czasu, by zwiedzać ten kraj wraz z innymi stażystami i wolontariuszami.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu na naszej stronie z procedurami przyjazdu na Fidżi.


Typowy dzień na Stażu z Dietetyki na Fidżi

Pierwszego dnia pracy zostaniesz dokładnie wprowadzony w projekt. Poznasz ogólny stan zdrowia społeczeństwa Fidżi i wyniki badań oraz dowiesz się, nad czym obecnie pracują nasi stażyści.

Następnie personel przeszkoli cię w zakresie przeprowadzania kontroli stanu zdrowia pacjenta. Uzyskasz także informacje dotyczące najbardziej powszechnych chorób wynikających z nieodpowiedniego stylu życia.

Z reguły twój dzień pracy będzie trwał od 8 do 17, co zbiega się z godzinami działania kliniki.

Twoje codzienne obowiązki będą zróżnicowane, dzięki czemu będziesz mieć szansę zdobyć doświadczenie w różnych dziedzinach. Możesz m.in. pracować z uczniami w szkole podstawowej, z grupami kobiet i pracowników firm lub lokalnymi społecznościami. Praca stażystów planowana jest z góry na cały tydzień – dostaniesz plan i dowiesz się, gdzie będziesz pracować w najbliższych dniach.

Każdy dzień rozpoczynać będziesz od spotkania z innymi stażystami i lokalnym personelem. Porozmawiacie o czekających was obowiązkach i przygotujecie się do pracy, np. szykując niezbędne materiały edukacyjne.

Wieczorami i w weekendy będziesz mieć czas dla siebie. Wykorzystaj szansę i zwiedź tę piękną wyspę. Może też zapiszesz się na kurs, by lepiej poznać lokalną kulturę i język?

Two interns from Projects Abroad pictured teaching Zumba to a school class as part of their nutrition internship in Fiji.

Jakie są cele i rezultaty projektu Dietetyka na Fidżi?

Głównym celem tego projektu jest zmniejszenie występowania chorób będących efektem prowadzenia niewłaściwego trybu życia.

Otyłość i nadwaga występują na Fidżi coraz częściej. To wynik nieodpowiednich wyborów dotyczących trybu życia – spożywania niezdrowego jedzenia i braku ćwiczeń fizycznych. To doprowadziło do zwiększenia liczby zachorowań na łatwe do uniknięcia choroby, takie jak cukrzyca czy choroby układu krążenia, które odpowiadają za 80% zgonów w całym kraju.

Biorąc udział w stażu, pomożesz nam zachęcać lokalne społeczności do wprowadzania zmian w swoim trybie życia. Prowadzimy warsztaty, podczas których skupiamy się przede wszystkim na zwiększaniu świadomości dotyczącej odpowiednich wyborów życiowych i żywieniowych, oraz organizujemy zajęcia ruchowe. Zaangażowanie społeczne jest istotnym czynnikiem w zapobieganiu chorobom powiązanym z trybem życia.

Kolejnym celem projektu jest zapewnienie wyspie bezpieczeństwa żywnościowego. Osiągnięcie takiego stanu jest możliwe, gdy wszyscy obywatele mają fizyczny i ekonomiczny dostęp do bezpiecznej i pełnowartościowej żywności oraz aktywnego i zdrowego stylu życia. W związku ze zmianami klimatycznymi oraz tymi zachodzącymi w stylu życia mieszkańców, zmniejszył się dostęp do świeżych produktów spożywczych na Fidżi, w wyniku czego obywatele spożywają więcej przetworzonej żywności.

Tworzymy ogrody warzywne, by promować produkcję i konsumpcję lokalnych produktów, co zwiększa dostęp obywateli do zdrowego jedzenia. Zachęcamy także do ćwiczeń fizycznych, które są również bardzo dobre dla zdrowia.

Określiliśmy pięć priorytetów w naszym Planie Żywieniowym dla Fidżi:

  • Walka z otyłością i zmniejszanie występowania chorób niezakaźnych
  • Większe bezpieczeństwo żywnościowe
  • Podnoszenie poziomu podstawowej wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa i higieny żywności
  • Promocja zdrowego stylu życia i dbania o środowisko – program dla dzieci w wieku szkolnym
  • Wspieranie produkcji i konsumpcji lokalnych produktów

Zdobądź bezcenne doświadczenie z dziedziny dietetyki na Fidżi i pomóż biedniejszym społecznościom podejmować świadome decyzje dotyczące zdrowego stylu życia.

Projects Abroad nutrition interns plant seeds with local residents during their nutritional internship in Fiji.

Plany zarządzania

Ustalamy cele i oczekiwane rezultaty naszych projektów w dokumentach zwanych planami zarządzania. Korzystamy z nich, żeby właściwie zaplanować pracę, którą będziesz wykonywać. Pomagają nam one również mierzyć i oceniać nasze osiągnięcia i wpływ każdego roku.

Nasze plany zarządzania sprawiają, że nasze projekty stają się lepsze. To oznacza, że stajesz się częścią czegoś, co naprawdę ma znaczenie i wywiera wpływ tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Poczytaj więcej o naszych planach zarządzania.


Mierzenie naszego wpływu

Wszystkie nasze projekty są działaniem na rzecz jasnych, długoterminowych celów, ze szczegółowymi i rocznymi celami. Każdy wolontariusz i stażysta, którego wysyłamy do realizacji tych projektów, pomaga nam pracować na rzecz tych celów, niezależnie od tego, ile czasu spędza realizując projekt.

Każdego roku robimy krok do tyłu i patrzymy, jaki postęp osiągnęliśmy w stosunku do naszych celów. Tworzymy raport globalnego wpływu, który dokumentuje nasze osiągnięcia. Dowiedz się więcej o wpływie, jaki wywiera nasza społeczność wolontariuszy, stażystów i nasz zespół, i zapoznaj się z najnowszym raportem.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamieszkasz z rodziną goszczącą w Nadi. Powitają cię w swoim domu i z chęcią podzielą się z tobą swoimi zwyczajami, podczas gdy ty nauczysz ich czegoś o swojej kulturze. Wierzymy, że to najlepszy sposób, żeby zanurzyć się w kulturze Fidżi i zdobyć naprawdę unikatowe doświadczenie.

Zwykle staramy się, żebyś mieszkał wraz z przynajmniej jednym wolontariuszem lub stażystą Projects Abroad z tą samą rodziną goszczącą. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Pomysły na spędzanie czasu wolnego

Odkryj piękno południowego Pacyfiku jako wolontariusz z nami na Fidżi. Ten położony na tropikalnej wyspie kraj oferuje wiele aktywności i widoków, którymi możesz cieszyć się w swoim czasie wolnym.

Nie moglibyśmy opowiedzieć o Fidżi, nie wspominając o plażach. Ze swoim miękkim, białym piaskiem i błękitnym morzem są świetnym miejscem, by się zrelaksować po ciężkim dniu pracy jako wolontariusz. Z plażami wiąże się też wiele innych ekscytujących aktywności, takich jak uprawianie sportów wodnych i nurkowanie.

Aby wzbogacić swoje doświadczenie, możesz odwiedzić jaskrawą, malowaną kolorami tęczy świątynię Sri Siva Subramaniya. Możesz także spędzać czas spacerując po galeriach sztuki i oglądając arcydzieła sztuki garncarskiej w Nadi. Kula Eco Park daje ci możliwość obejrzenia lokalnych roślin i zwierząt.

Dla osób poszukujących wrażeń dostępny jest też zjazd na linie nad parkiem! Możesz eksplorować te wszystkie miejsca sam lub z grupą. Ponieważ na Fidżi przyjeżdża co roku sporo wolontariuszy, z pewnością nawiążesz przyjaźnie z osobami, z którymi możesz podróżować.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym możesz cieszyć się swoją podróżą ze spokojem ducha. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę, aby pomagać ci i upewnić się, że dobrze sobie radzisz w swoim miejscu zakwaterowania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje