A group of Business Interns pose for a group photo infront of a reception desk at a law office in China.

Staż biznesowy w Chinach

Zdobądź praktyczne doświadczenie i ucz się od przedsiębiorców działających w dynamicznie rozwijającej się gospodarce

Przegląd

Jedź na Staż Biznesowy w Chinach i już dziś zacznij działać na rzecz swoich przyszłych sukcesów w biznesie! Zobacz, jak robi się interesy na poziomie międzynarodowym i pracuj z doświadczonymi przedsiębiorcami. Dzięki pobytowi w Chinach zyskasz także mocny wpis w CV – w końcu nie każdy może się pochwalić doświadczeniem z pracy w kraju będącym jedną z największych potęg gospodarczych świata!

Możesz wybrać gałąź biznesu, w której będziesz pracować w Chinach. Na co się zdecydujesz – konsulting, finanse, technologia czy coś zupełnie innego? Decyzja należy do ciebie! Przez cały czas będzie towarzyszył ci opiekun Projects Abroad.

W zależności od dziedziny, którą wybierzesz, znajdziesz się w tętniącym życiem Szanghaju lub bardziej tradycyjnym Chengdu. Zamieszkasz wspólnie z innymi stażystami, a czas wolny spędzać będziesz zwiedzając atrakcje turystyczne – m.in. zabytkowe świątynie.

Terminy: 

Całkowicie elastyczne terminy

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Cztery tygodnie

Wymagania: 

Każdy powyżej 18 roku życia może dołączyć


Czy Praktyka Biznesowa w Chinach to coś dla mnie?

Chcesz wyjechać za granicę i zdobyć cenne doświadczenie zawodowe w międzynarodowej firmie? Jeśli tak, ten staż będzie dla ciebie idealny. Wzbogacisz swoje CV oraz zyskasz ciekawe tematy do poruszenia na rozmowach kwalifikacyjnych. Rozwiniesz także cenne umiejętności interpersonalne, m.in. zdolność planowania i dostosowywania się do panujących warunków.

By do nas dołączyć, nie potrzebujesz doświadczenia. Musisz mieć jednak ukończone 18 lat, władać angielskim na poziomie Intermediate oraz dysponować laptopem.

Staż w Chinach trwa przez cały rok. Możesz dołączyć do nas na minimum cztery tygodnie w dowolnym terminie. Im dłużej z nami będziesz, tym więcej wiedzy i doświadczeń zgromadzisz podczas pobytu w Państwie Środka.


Jakie będą moje zadania podczas Stażu Biznesowego w Chinach?

Jako stażysta w Chinach będziesz pracował w lokalnym przedsiębiorstwie. Jakie będą twoje obowiązki?

 • Poszerzanie wiedzy poprzez obserwację i pracę z przedsiębiorcami
 • Wspieranie firmy poprzez badanie rynku i konkurencji, co umożliwi odpowiednie ukierunkowanie działań biznesowych
 • Udział w spotkaniach z klientami i pracownikami firmy – wymiana wiedzy i pomysłów

W swojej pracy skupisz się na następujących obszarach:

Poszerzanie wiedzy poprzez obserwację i pracę z przedsiębiorcami

Jako stażysta, zaczniesz od obserwacji. Będziesz współpracował z lokalnymi pracownikami, co będzie dobrą okazją, by zadawać pytania, aby jak najlepiej poznać firmę. Personel tym chętniej poświęci ci swój czas, z im większym zainteresowaniem i entuzjazmem podejdziesz do ich pracy. Pokaż, że można na ciebie liczyć, a będziesz dostawał coraz ciekawsze zadania.

Wspieranie firmy poprzez badanie rynku i konkurencji, 

By odnosić sukcesy na płaszczyźnie biznesowej, trzeba dobrze poznać swoją grupę docelową. Zagłębiając się w badania rynku, lepiej poznasz firmę oraz preferencje i potrzeby jej klientów. Analizując wyniki, możesz określić najlepszy sposób na dotarcie do grupy docelowej. Będziesz przyglądał się silnym i słabym stronom konkurencji oraz dowiesz się, jak ulepszać strategie marketingowe, od czego zależą dobre decyzje biznesowe i jak prowadzić firmę.

Udział w spotkaniach z klientami i pracownikami

Regularnie będziesz uczestniczył w spotkaniach – zarówno z pracownikami firmy, jak i jej klientami. Zaangażujesz się w burze mózgów z personelem, śmiało więc dziel się swoją opinią na poruszany temat i wymieniaj pomysłami na rozwiązanie powstałych problemów. W ten sposób zbudujesz pewność siebie, która w biznesie jest kluczowa.


Gdzie będę pracował w Chinach?

W zależności od sektora, który wybierzesz, trafisz do jednego z dwóch dużych miast w Chinach.

To miasto zostało uznane za jedno z najlepszych miejsc do życia w całych Chinach – zauważysz zresztą, że nie ma tu takiego pędu jak w Szanghaju. Chengdu to wyjątkowe miasto łączące tradycję z nowoczesnością. Na każdej ulicy znajdziesz nowoczesne biurowce sąsiadujące z małymi herbaciarniami. W tym mieście możesz pracować w następujących sektorach:

 • Konsulting
 • Finanse
 • Edukacja
 • Technologia 
 • Marketing 
 • Sprzedaż
 • IT
 • PR

Shanghai

Największa i najbardziej rozwinięta metropolia w Chinach kontynentalnych, będąca – co nikogo nie dziwi – ośrodkiem międzynarodowego biznesu. W tym mieście zawsze coś się dzieje, zarówno w dzień, jak i w nocy. Spotkasz tu lokalnych przedsiębiorców oraz obcokrajowców będących częścią świata wielkiego biznesu. W wolnym czasie będziesz nawiązywać nowe znajomości i tworzyć międzynarodowe sieci kontaktów. Jako stażysta, możesz pracować w następujących obszarach:

 • Konsulting
 • HR
 • Finanse
 • Architektura
 • Moda 
 • Technologia
 • Handel
 • Marketing
 • PR 
 • i wiele więcej…

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu naszej stronie z procedurami przyjazdu do Chin.


Typowy dzień podczas Praktyki Biznesowej w Chinach

Dzień rozpoczniesz wcześnie. Zjesz śniadanie w towarzystwie innych stażystów, elegancko się ubierzesz i przygotujesz do realizacji zadań biznesowych. Nie ma obowiązku noszenia garnituru czy obcasów, lecz wymagany jest styl business casual, który dobrze prezentuje się na ważnych spotkaniach. Do pracy dojedziesz pociągiem, a pierwszego dnia będzie towarzyszył ci opiekun Projects Abroad, który pokaże ci drogę.

Typowy dzień na stażu trwa w godzinach 9–18, od poniedziałku do piątku.

W Chinach każdy dzień będzie inny. Rodzaj wykonywanej pracy zależeć będzie od sektora, który wybierzesz oraz od twojego doświadczenia i zainteresowań. Codziennie rano odbędziesz spotkanie z przełożonym, z którym omówisz nadchodzące obowiązki. Pamiętaj, by mądrze ustalać hierarchię zadań i dotrzymywać terminów! Czym będziesz się zajmować? Odpisywanie na maile, spotkania ze współpracownikami i klientami oraz badania rynku to tylko niektóre z twoich obowiązków na stażu. Weźmiesz również udział w burzach mózgów i dyskusjach grupowych, podczas których podzielisz się swoimi spostrzeżeniami na określone tematy.

O 12 jest godzinna przerwa na lunch, podczas której możesz zjeść i chwilę odpocząć. Weź jedzenie z domu lub zamów coś na obiad i zjedz wspólnie z innymi pracownikami.

Jeśli będziesz czuł się z tym komfortowo, skorzystaj z zaproszenia współpracowników i zjedz z nimi kolację. To świetny sposób, by dowiedzieć się więcej o firmie, nawiązać kontakty oraz doświadczyć chińskiej kultury. Warto też zwiedzić miasto – zaplanuj wycieczkę na lokalne targi, spróbuj tradycyjnego chińskiego jedzenia i odwiedź liczne świątynie!

Male business intern sits at a desk on the phone in a marketing office during his internship in China.

Jakie są cele i rezultaty Stażu Biznesowego w Chinach?

Głównym celem tego stażu jest umożliwienie ci bliższego poznania sektora biznesowego w jednej z najszybciej rozwijających się gospodarek świata.

Wraz z napływem zagranicznych inwestycji oraz coraz większą obecnością firm spoza Chin, sektor przedsiębiorstw w Państwie Środka prężnie się rozwija. Zaangażujesz się w codzienną pracę firmy i będziesz uczyć się bezpośrednio od profesjonalistów. To bardzo dobry sposób na dodanie cennego doświadczenia do swojego CV. Co więcej, nauczysz się dostosowywać do warunków panujących w innym – tak odmiennym od polskiego – środowisku kulturowym.

Odegrasz także ważną rolę w kontekście wymiany kulturowej i podzielisz się swą wiedzą z innymi członkami zespołu. Jeśli studiujesz na kierunku biznesowym lub już pracujesz w branży, będziesz mieć szansę wykorzystać swoje doświadczenie i w praktyce zastosować to, czego nauczyłeś się na studiach.

Dołącz do nas w Chinach, zdobądź doświadczenie biznesowe i pomóż swojemu CV wyróżnić się na tle konkurencji na rynku pracy!

Business Interns sit around a table in a business meeting with proffessionals in China.

Mierzenie naszego wpływu

Wszystkie nasze projekty są działaniem na rzecz jasnych, długoterminowych celów, ze szczegółowymi i rocznymi celami. Każdy wolontariusz i stażysta, którego wysyłamy do realizacji tych projektów, pomaga nam pracować na rzecz tych celów, niezależnie od tego, ile czasu spędza realizując projekt.

Każdego roku robimy krok do tyłu i patrzymy, jaki postęp osiągnęliśmy w stosunku do naszych celów. Tworzymy raport globalnego wpływu, który dokumentuje nasze osiągnięcia. Dowiedz się więcej o wpływie, jaki wywiera nasza społeczność wolontariuszy, stażystów i nasz zespół, i zapoznaj się z najnowszym raportem.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Będziesz dzielił zakwaterowanie z innymi wolontariuszami i stażystami Projects Abroad podczas twojego pobytu w Szanghaju lub Czengdu. To świetny sposób, by poznać innych wolontariuszy lub stażystów, wymienić się doświadczeniami i wspólnie zwiedzać okolicę podczas wolnego czasu.

Zakwaterowanie jest bezpieczne, czyste i wygodne.

Twoja opłata za program obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Pomysły na spędzanie czasu wolnego

Chiny są ogromnym krajem, nic więc dziwnego, że oferują szeroki wybór różnych atrakcji turystycznych. Podczas twojego wolontariatu będziesz miał wiele zajęć wieczorami i w weekendy.

Tym, co jest wyjątkowe w Chinach, są kontrasty pomiędzy tym, co stare i nowoczesne, pomiędzy miastem a wsią. Znajdziesz tam zachwycające drapacze chmur, takie jak Oriental Pearl Tower, niedaleko spokojnego ogrodu Yuyuan.

Jest wiele do odkrycia w dynamicznych miastach takich jak Szanghaj i Czengdu, ale warto także wybrać się na wieś. Możesz tam spacerować wzdłuż zapierającego dech szlaku jedwabnego lub odwiedzić buddyjski klasztor.

Podróż do Chin nie byłaby kompletna bez odwiedzenia licznych naturalnych cudów tego kraju i obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Te to na przykład Wielki Mur Chiński, rzeka Yangtze i armia terakotowa.

Ponieważ w Chinach pracuje wielu wolontariuszy, będziesz miał okazję podróżować wraz z innymi i zwiedzać w grupie. A jeśli masz ochotę, możesz udać się na zwiedzanie samodzielnie.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym możesz cieszyć się swoją podróżą ze spokojem ducha. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę, aby pomagać ci i upewnić się, że dobrze sobie radzisz w swoim miejscu zakwaterowania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje