You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat Sportowy za granicą

Start
Volunteers on the beach on the surfing project in South Africa with Projects Aboard
  • Twoje zadania: Współpraca z lokalnymi trenerami podczas zajęć sportowych w klubach, szkołach i ośrodkach dziennego pobytu dla dzieci i młodzieży
  • Wymagania: W programie może wziąć udział każdy, bez względu na posiadane umiejętności i wykształcenie
Informacje o projekcie

Rola sportu we współczesnym, coraz bardziej zdigitalizowanym życiu, z dnia na dzień maleje. Zamiast czynnie uprawiać jakąś dyscyplinę, wolimy biernie przyglądać się na ekranach naszych telewizorów, komputerów i tabletów zmaganiom zawodowców, dzięki którym międzynarodowe koncerny zarabiają miliony. Jak każda inna dziedzina życia sport także ulega daleko idącej profesjonalizacji, dlatego niektórzy z nas już dawno zapomnieli o tym, że to przede wszystkim zabawa, okazja do spotkania się z innymi ludźmi, nawiązania trwałych więzi społecznych, a nie tylko ostra rywalizacja o najwyższą stawkę. To dużo lepszy sposób na utrzymywanie dobrej kondycji tak fizycznej jak psychicznej niż łykanie w nadmiarze lekarstw, które mają poprawić nasz stan zdrowia, nastrój, a do tego sprawić byśmy byli piękni i wiecznie młodzi.

Uprawianie sportu wspomaga ogólny rozwój organizmu, dlatego tak ważne jest, aby w szczególności dzieci miały możliwość udziału w zajęciach sportowych. Dzięki wspólnym grom i zabawom najmłodsi uczą się komunikacji z innymi, pracy w grupie i dyscypliny. Ponadto bawiąc się, zapominają o codziennych problemach, wreszcie mogą poczuć się spełnione i docenione. Dla wielu uprawianie sportu okaże się w przyszłości szansą na wyjście z biedy, może jedyną, jaką będą mieli.

Właśnie ze względu na niezliczone zalety, jakie oferuje uprawianie sportu, Projects Abroad przygotował projekt wolontariatu sportowego, za sprawą którego będzie można pomóc dzieciom i młodzieży z krajów rozwijających się.

Charakter wolontariatu

Jako trener piłki nożnej w Ghanie, siatkówki w Boliwii, koszykówki na Jamajce czy innych dyscyplin w wybranym przez Ciebie miejscu, będziesz mógł podzielić się z dziećmi swoją wiedzą na temat sportu i zdobytym do tej pory doświadczeniem. Jeśli go nie posiadasz, to wolontariat będzie dla Ciebie szansą na zdobycie go. Ucząc dzieci podstaw dyscypliny i zasad współzawodnictwa, organizując regularne szkolenia sportowe, ćwiczenia, różne gry i zabawy, urozmaicisz im dzień, pomożesz w nawiązywaniu pozytywnych kontaktów, oderwiesz od złego towarzystwa i niebezpiecznych rozrywek. Przyglądając się, jak się bawią, być może dostrzeżesz wśród nich szczególnie utalentowane osoby i przekonasz je do kontynuowania uprawiania danej dyscypliny w przyszłości. Jako trener, nauczyciel i mentor w jednej osobie możesz stać się wzorem dla tych dzieci, uczyć je nie tylko gry w piłkę, ale też samodzielności i odpowiedzialności. Sam również sporo się od nich nauczysz, zrozumiesz jak ważne jest, by mimo wielu przeciwności losu nigdy się nie poddawać i wytrwale dążyć do wyznaczonego celu, choćby nie był on nawet widoczny na horyzoncie.

W razie jakichkolwiek problemów nasi lokalni pracownicy i inni nauczyciele z placówki, w której będziesz uczył, będą służyli Ci radą i pomocą. Ustalą z Tobą harmonogram pracy w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać cenny czas, który zechcesz przeznaczyć na odbycie wolontariatu.

Masz do wyboru następujące dziedziny:

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲