Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariaty dla rodzin z dziećmi zagranicą

Programy dla rodzin z dziećmi

Pomysł wyjazdu na wolontariat całych rodzin zdobywa coraz większą popularność – i to nie bez powodu. Życie i wolontariat całą rodziną w kraju rozwijającym się to ciekawe wyzwanie oraz świetna okazja, aby zbliżyć do siebie jej członków i nauczyć ich nowych rzeczy.

Niektórzy ludzie, którzy robią przerwę w edukacji bądź karierze zawodowej, nie chcą zostawiać swoich rodzin na czas zagranicznych wyjazdów. Inni widzą w podróży dobrą możliwość do tego, aby ich dzieci rozwinęły się emocjonalnie i zdobyły nowe umiejętności w trakcie odkrywania uroków życia w kraju rozwijającym się. Niezależnie od motywacji, nasze rodziny wolontariuszy są zdania, iż wspólne życie i praca w krajach rozwijających się to niezwykłe, wspólnie przeżywane chwile.

Czy mogę zabrać ze sobą dzieci na Wolontariat za granicą?

Tak. Projects Abroad realizuje wiele projektów, na które możesz zabrać dzieci – pod warunkiem, że mają przynajmniej 4 lata. Projekty dostosujemy do wieku Twoich dzieci, Twoich potrzeb i szczegółów zadania na miejscu. Nie jesteśmy w stanie zapewnić całodniowej opieki dla Twoich dzieci. Jednakże istnieje możliwość podziału obowiązków między rodziców – tak, aby jeden z nich zostawał w domu i opiekował się dziećmi w trakcie, gdy drugi angażuje się w projekt.

  • 0-3 lat: Projects Abroad nie może pozwolić wolontariuszom na podróż z dziećmi poniżej 4 lat.
  • 4-14 lat: Dzieci w wieku od 4 do 14 lat mogą mieszkać i pracować z rodzicami. Opłata za pobyt dziecka to odpowiednia wielokrotność ceny z rubryki "+ 1 tydzień (decyzja po wyjeździe)". Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.
  • 15 lat +: Jeśli Twoje dzieci mają powyżej 15 lat, mogą uczestniczyć w projekcie bez nadzoru rodzica. Opłata za pobyt dziecka w tym wieku odpowiada opłacie za standardowego uczestnika.

W jakich krajach i projektach możemy działać?

Przygotowując rodzinę do wyjazdu w ramach wolontariatu, mamy na uwadze fakt, że nie istnieje taka rzecz jak typowy model rodziny; staramy się więc, aby dostosować nasze projekty do Twoich personalnych potrzeb. W związku z tym istnieją kraje i rodzaje projektów, które naszym zdaniem nadają się bardziej niż inne dla rodzin.

Zazwyczaj wysyłamy rodziny do wszystkich państw oprócz Chin i Kostaryki. Rodzaje projektów szczególnie polecanych rodzinom to Opieka nad dziećmi, Edukacja i Sport.

Bezpieczeństwo 

Udzielanie wsparcia uczestnikom naszych projektów oraz zagwarantowanie im bezpieczeństwa w miejscu odbywania wolontariatu to najważniejsze aspekty działalności Projects Abroad. Wasze bezpieczeństwo i komfort są naszymi priorytetami, ponieważ tylko wtedy, gdy poczujecie się dobrze w miejscu, do którego wyjeżdżacie, będziecie mógli w pełni korzystać z uroków wolontariatu. 

Aby dowiedzieć się, co możemy przygotować dla Ciebie, skontaktuj się z nami drogą e-mailową lub telefoniczną w celu omówienia Twojej sytuacji. 

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲