You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Praktyki dla studentów Kierunków Medycznych za Granicą

Start
Uczestnik Praktyki medycznej za granicą w trakcie pracy
 • Twoje zadania: Praktyki spełniają wymagania merytoryczne praktyk wakacyjnych obowiązkowych dla studentów kierunków medycznych na uczelniach w Polsce
 • Wymagania: Praktyki dostępne wyłącznie dla studentów kierunków medycznych
Informacje o projekcie

Praktyka medyczna za granicą jest idealna dla każdego kto studiuje na kierunku medycznym (lekarskim, lekarsko – stomatologicznym, pielęgniarskim, położniczym, fizjoterapii czy też terapii zajęciowej).
Z pewnością wiesz, że po każdym roku akademickim masz do zrealizowania wakacyjne praktyki. Jeśli jednak mimo tego nie chcesz rezygnować z letniej przygody, jednocześnie zaliczając praktyki, to dobrze trafiłeś – mamy dla Ciebie szereg propozycji praktyk medycznych za granicą.

Praktyka medyczna za granicą w Ghanie

Prócz zaliczenia praktyki możesz przeżyć niezapomniany czas w odległych, egzotycznych krajach, zbierając doświadczenia, których być może nigdy już nie będziesz mieć okazji zdobyć!

Chcąc wziąć udział w naszych praktykach nie musisz być członkiem żadnej studenckiej organizacji, niepotrzebne Ci zbieranie punktów! Z nami pojedziesz tam gdzie Ty chcesz, a nie gdzie Cię przydzielą!

Zaliczenie praktyk medycznych za granicą

Jeżeli chcesz, aby Twoja uczelnia zaliczyła Ci pobyt za granicą jako wakacyjną praktykę, to prześlij nam plan swoich praktyk w języku polskim, a także informacje o formie, w jakiej lokalna placówka ma potwierdzić Twój udział władzom uczelni. Przygotujemy wszystkie niezbędne dokumenty, a Ty zrealizujesz program praktyk z godnie z planem.

Na jakich oddziałach można zrealizować praktykę?

Po Twojej stronie jest także wybór oddziałów, na których zrealizujesz swoją praktykę. Możesz wybrać jeden oddział lub kilka w zależności od Twoich planów i preferencji. Na każdym oddziale, który wybierzesz zostanie Ci przydzielony opiekun - lekarz, pod którego okiem będziesz pracować.

Relacje byłych uczestników

Jak dotąd w naszych praktykach brali udział studenci wszystkich największych uczelni medycznych w Polsce. W sekcji Historie wolontariuszy znajdziesz wywiady ze studentami biorącymi udział w praktykach podczas ostatnich wakacji.

Dlaczego warto się z nami wybrać?

 • ZALICZENIE OBOWIĄZKOWEJ PRAKTYKI WAKACYJNEJ
  Pomożemy Ci załatwić formalności związane z uznaniem planowanej praktyki za granicą przez Twoją uczelnię.

 • ELASTYCZNOŚĆ
  Sam określasz miejsce, do którego chcesz jechać, datę wyjazdu oraz długość pobytu. Ponadto, sam wskażesz oddziały, na których będziesz pracować.

 • NIE MUSISZ BYĆ CZŁONKIEM ŻADNEJ ORGANIZACJI STUDENCKIEJ
  Nie musisz być członkiem żadnej studenckiej organizacji, niepotrzebne Ci zbieranie punktów! Z nami pojedziesz tam gdzie Ty chcesz, a nie, gdzie Cię przydzielą!

 • OPIEKA MERYTORYCZNA
  Będziesz mieć wyznaczonego opiekuna merytorycznego – lekarza, pod którego okiem zrealizujesz swoją praktykę. Każdy lekarz opiekujący się stażystami mówi biegle w języku angielskim lub hiszpańskim. Nie będzie więc kłopotu z komunikacją.

 • BEZPOŚREDNI KONTAKT Z PACJENTEM
  W zależności od Twoich umiejętności, wiedzy i zaangażowania, a także zaufania, którym obdarzy Cię Twój lekarz prowadzący, będą Ci przydzielane zadania – zaczynając od tych pozornie najłatwiejszych, a kończąc na wymagających głębszego zastanowienia przypadkach klinicznych.

 • BEZPIECZEŃSTWO
  To podstawowy aspekt naszej działalności. Dlatego też w każdym kraju gdzie organizujemy nasze programy działa nasze lokalne biuro. Zatrudnieni tam pracownicy są odpowiedzialni za płynną realizację wszystkich aspektów Twojego pobytu. To oni odbiorą Cię z lotniska, oprowadzą po mieście, przedstawią rodzinie, u której będziesz mieszkać oraz Twojemu przełożonemu w miejscu pracy. Będą też dyżurować pod całodobowym numerem telefonu na wypadek sytuacji awaryjnych. Dowiedź się więcej na temat bezpieczeństwa.

 • ZAKWATEROWANIE
  Masz wybór. Możesz zamieszkać u lokalnej rodziny, którą sprofilujesz przed wyjazdem lub w hostelu. Większość uczestników wybiera mieszkanie u rodziny, daje to bowiem wspaniała okazję na poznanie od środka lokalnej kultury.

 • WYŻYWIENIE
  Gwarantujemy wyżywienie w postaci trzech posiłków dziennie.

 • WSPARCIE PRZED WYJAZDEM
  W pełni pomożemy Ci przygotować się do wyjazdu, załatwić formalności wizowe czy bilet lotniczy.
  Będzie Ci w tym służył Doradca ds. wyjazdu.

 • UBEZPIECZENIE
  W trakcie pobytu na praktyce obejmuje Cię pełne ubezpieczenie zdrowotne oraz ubezpieczenie podróży.

 • ŻYCIE TOWARZYSKIE
  Świetnie jest mieć dokoła siebie ludzi, z którymi możesz podzielić się doświadczeniami. Rocznie z całego świata jeździ z nami przeszło 10 tys. stażystów i wolontariuszy. Możesz więc mieć pewność, że zawsze obok będzie ktoś, z kim będzie można się spotkać, wyjść na miasto czy podróżować, gdy Twój projekt dobiegnie końca.
 • NASZE DOŚWIADCZENIE
  Działamy od 1992 roku. W tym czasie zaufało nam ponad 50 tys. wolontariuszy i stażystów w całego świata. 

Masz do wyboru następujące dziedziny:

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲