A Veterinary Medicine intern examines a sample under a microscope at an animal clinic in Argentina.

Praca ze zwierzętami w Argentynie

Zdobądź doświadczenie zawodowe, opiekuj się zwierzętami i pomagaj weterynarzom w lokalnej klinice

Przegląd

Jedź do Ameryki Południowej i zdobywaj cenne doświadczenie, pracując ze zwierzętami w Argentynie! Będziesz opiekować się psami w schronisku i bacznie obserwować weterynarzy w lokalnej klinice. Zyskasz mocny wpis w CV, a ponadto pomożesz potrzebującym czworonogom!

W Argentynie zwierzęta domowe często nie są otaczane należytą opieką. Co więcej, niektóre społeczności nie wiedzą, co to prawa zwierząt i jak ważne jest odpowiednie dbanie o swoich braci mniejszych. Schronisko, z którym współpracujemy, zajmuje się zwierzętami, które padły ofiarą okrucieństwa, zaniedbania lub zostały ranne czy porzucone. Niestety, placówka jest niedofinansowana i brakuje jej pracowników, dlatego twoja pomoc jest bardzo potrzebna.

Będziesz pracował w Cordobie, gdzie zamieszkasz u rodziny goszczącej. Wykorzystaj swój czas wolny w weekendy, by wraz z innymi wolontariuszami i stażystami zwiedzać okolicę!

Terminy: 

Całkowicie elastyczne terminy

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Jeden tydzień

Wymagania: 

Każdy powyżej 16 lat może dołączyć


Czy Wolontariat Weterynaryjny w Argentynie to coś dla mnie?

Kochasz zwierzęta? Chcesz pomóc ludziom lepiej się o nie troszczyć? Wiążesz swoją przyszłość zawodową z pracą ze zwierzętami? Jeśli na którekolwiek z tym pytań odpowiedziałeś „tak”, ten projekt będzie dla ciebie idealny.

Czas pracy na wolontariacie dzielić będziesz między klinikę weterynaryjną a schronisko. Towarzysząc weterynarzom w codziennych obowiązkach zdobędziesz wiedzę, a dzięki pracy w psim azylu – obszerne, praktyczne doświadczenie w opiece nad zwierzętami. Zyskasz również ważną pozycję w CV oraz będziesz miał co opowiadać na rozmowie o pracę lub aplikując na studia.

By do nas dołączyć, nie potrzebujesz doświadczenia. Będziesz pracował z profesjonalnymi weterynarzami i personelem schroniska, a opiekunowie Projects Abroad zawsze odpowiedzą na twoje pytania i udzielą wsparcia.

Ten projekt trwa przez cały rok, możesz więc dołączyć do nas, kiedy tylko ci pasuje – zapraszamy cię na minimum jeden tydzień. Zachęcamy jednak do dłuższego pobytu, dzięki czemu więcej się nauczysz i więcej zrobisz dla psów pod swoją opieką.

Projects Abroad volunteer assists with surgery during one of our Veterinary Medicine internships in Argentina.

Jakie będą moje zadania podczas Wolontariatu ze Zwierzętami w Argentynie?

Jako wolontariusz odegrasz istotną rolę, wspierając personel schroniska. Zobaczysz także, na czym polega praca w klinice weterynaryjnej i sporo się nauczysz. Oto kilka zadań, których możesz się spodziewać podczas wolontariatu w Argentynie:

  • Pomaganie weterynarzom podczas zabiegów i operacji w klinice
  • Wpieranie codziennego funkcjonowania schroniska dla psów
  • Znajdowanie psom nowych domów

Podczas wolontariatu skupisz się na następujących obszarach:

Pomaganie w klinice weterynaryjnej

Początkowo będziesz tylko obserwował pracę weterynarzy i przyglądał się temu, jak diagnozują i leczą oni zwierzęta. Do twoich zadań zaliczy się także karmienie i mycie zwierząt oraz ich klatek. Jest szansa, że pod okiem doświadczonych weterynarzy będziesz również asystował przy zabiegach i operacjach oraz opiekował się chorymi zwierzętami.

Wpieranie codziennego funkcjonowania schroniska dla psów

Schronisko, z którym współpracujemy, zarządzane jest przez lokalny ratusz. Niestety finansowanie placówki jest bardzo ograniczone, brakuje rąk do pracy, a poza tym warunki tam panujące pozostawiają wiele do życzenia. W schronisku znajduje się ponad 150 psów, które pozostaną tam, aż znajdą nowy dom.

Będziesz karmił psy, dbał o to, by zawsze miały świeżą wodę, a poza tym poświęcisz im należytą uwagę. Spędzanie czasu z psami jest bardzo ważne – jest to jeden z etapów przygotowywania ich do adopcji. W razie potrzeby pomożesz także przy szczepieniach i odwszawianiu zwierzaków.

Znajdowanie psom nowych domów

To chyba najfajniejsza część pracy wolontariusza w schronisku! Podczas dni pracy społecznej oraz w weekendy zabierzesz psiaki do centrum miasta, gdzie będziesz szukał dla nich kochającego domu.


Gdzie będę pracować podczas Wolontariatu Weterynaryjnego w Argentynie?

Cordoba

Będziesz pracować w Cordobie, drugim co do wielkości mieście w Argentynie. Ta młoda metropolia jest jednym z najbardziej przyjaznych miejsc w tym kraju.

 

Swoją pracę na wolontariacie dzielić będziesz między klinikę weterynaryjną, położoną ok. 15 minut drogi od centrum miasta a schronisko dla psów, znajdujące się w Villa Allende, nieopodal Cordoby.

 

W czasie wolnym – wieczorami i w weekendy – będziesz miał co robić. Możesz spacerować po ulicach centrum miasta, odwiedzić katedrę lub wybrać się na koncert orkiestry symfonicznej. Polecamy ci także pchli targ! Spróbujesz tam lokalnych potraw i spotkasz się z innymi wolontariuszami.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu naszej stronie z procedurami przyjazdu do Argentyny.


Typowy dzień podczas Wolontariatu ze Zwierzętami w Argentynie

Po tym, jak się obudzisz i wspólnie z rodziną goszczącą zjesz tradycyjne argentyńskie śniadanie – w tym pyszne ciasteczka – udasz się do pracy. Do kliniki i schroniska dojedziesz autobusem, a pierwszego dnia będzie towarzyszyć ci opiekun Projects Abroad, który wskaże ci drogę.

Z reguły będziesz pracował w klinice weterynaryjnej przez trzy dni w tygodniu, a pozostałe dwa – w schronisku. Możesz też działać wyłącznie w schronisku. Daj nam znać wcześniej, jeśli ta druga opcja bardziej ci odpowiada.

Pierwszego dnia zostaniesz wprowadzony w swoje obowiązki przez zespół placówki i weterynarza, któremu będziesz towarzyszył. Dzień pracy w lecznicy trwa około cztery godziny.

Zrealizujesz wiele zadań pod okiem wykwalifikowanych weterynarzy. Będziesz obserwować pracę specjalistów, opiekować się psami oraz – jeśli twój opiekun wyrazi na to zgodę – asystować przy zabiegach i operacjach.

Z kolei w schronisku będziesz przede wszystkim socjalizować się z czworonogami. Pomożesz także karmić i myć zwierzęta oraz sprzątać ich budy.

Gdy już skończysz pracę, możesz wczuć się w atmosferę miasta albo spędzić czas z rodziną goszczącą. Regularnie organizujemy także spotkania towarzyskie i zajęcia kulturalne dla wolontariuszy, dzięki czemu będziesz mógł nawiązać przyjaźnie z ludźmi z całego świata. Możesz także odwiedzić lokalne restauracje lub pobliskie atrakcje turystyczne i zobaczyć zabytki.

A student volunteering with animals in Argentina scrubs water bowls at a local animal shelter.

Jakie są cele i rezultaty Wolontariatu Weterynaryjnego w Argentynie?

Głównym celem tego projektu jest wspieranie schroniska dla zwierząt i umożliwienie ci poszerzenia praktycznej wiedzy weterynaryjnej.

Schronisko, z którym współpracujemy jest niedofinansowane i brakuje mu pracowników. Potrzebujemy pomocy wolontariuszy, by zadbać o wszystkie psy i przygotować je do adopcji. Chcemy także, byś dzielił się swoją wiedzą z lokalną społecznością, dzięki czemu mieszkańcy nauczą się dbać o swoje czworonogi. Jednym z twoich zadań będzie zachęcanie opiekunów do sterylizowania zwierząt, co pozwoli stopniowo zmniejszać populację bezdomnych psów w Cordobie.

W klinice będziesz asystować weterynarzowi. Skupisz się na poszerzaniu swojej praktycznej wiedzy z zakresu weterynarii, co z pewnością przyda ci się, jeśli obierzesz tę ścieżkę kariery. Będziesz obserwował operacje sterylizacji i podstawowe zabiegi, takie jak polerowanie zębów.

Już dziś dołącz do naszego wolontariatu i pomóż podnosić jakość życia zwierząt domowych w Argentynie!

A local vet is assisted at a clinic by a Projects Abroad volunteer working with animals in Argentina.

Wolontariat dla profesjonalistów

Ten projekt jest także idealny dla wykwalifikowanych profesjonalistów. Z twoimi umiejętnościami wspierającymi nasze nieustanne wysiłki, możemy razem zrobić jeszcze więcej.

Przypiszemy cię do miejsca pracy, w którym twoje umiejętności są najbardziej pożądane. To oznacza że możesz podzielić się swoimi kompetencjami i wiedzą z innymi osobami.

Możesz pracować ręka w rękę z naszymi organizacjami partnerskimi i lokalnymi społecznściami, aby wspierać zrównoważony rozwój.

Jeśli masz odpowiednie umiejętności i kwalifikacje, dowiedz się, w jaki sposób możesz wykorzystać je w Projects Abroad.


Mierzenie naszego wpływu

Wszystkie nasze projekty są działaniem na rzecz jasnych, długoterminowych celów, ze szczegółowymi i rocznymi celami. Każdy wolontariusz i stażysta, którego wysyłamy do realizacji tych projektów, pomaga nam pracować na rzecz tych celów, niezależnie od tego, ile czasu spędza realizując projekt.

Każdego roku robimy krok do tyłu i patrzymy, jaki postęp osiągnęliśmy w stosunku do naszych celów. Tworzymy raport globalnego wpływu, który dokumentuje nasze osiągnięcia. Dowiedz się więcej o wpływie, jaki wywiera nasza społeczność wolontariuszy, stażystów i nasz zespół, i zapoznaj się z najnowszym raportem.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamieszkasz z rodziną goszczącą w Córdobie. Powitają cię w swoim domu i z chęcią podzielą się z tobą swoimi zwyczajami, podczas gdy ty nauczysz ich czegoś o swojej kulturze. Wierzymy, że to najlepszy sposób, żeby zanurzyć się w kulturze Argentyny i zdobyć naprawdę unikatowe doświadczenie.

Zwykle staramy się, żebyś mieszkał wraz z przynajmniej jednym wolontariuszem lub stażystą Projects Abroad z tą samą rodziną goszczącą. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Pomysły na spędzanie czasu wolnego

Argentyna jest pełnym życia i kolorów południowoamerykańskim krajem z bogatą historią. Prócz tego, że przyczynisz się do realizacji wartościowych projektów, podczas swojej podróży do Argentyny będziesz mógł eksplorować ten fascynujący kraj.

Wypić kawę na placu San Martina, oglądając ulicznych artystów i ikoniczną statuę generała Jose de San Martina, to świetny sposób na spędzenie wieczoru. Plac mieści się w Cordobie czyli tam, gdzie odbywają się wszystkie nasze projekty, więc nie potrzebujesz daleko jechać.

Osoby szukające przygód mogą wybrać się na weekend do La Cumbre, gdzie można polatać na paralotni nad klifami. Otaczająca przyroda zapiera dech, a przjażdżka konna pozwoli ją podziwiać. Można także wziąć udział we wzbogacającym doświadczeniu kulturalnym, takim jak wyjście do Muzeum Sztuk Pięknych im. Evity lub Teatro del Libertador General San Martin. Możesz także lepiej poznać historię kraju, wybierając się do lokalnych muzeów.

W Argentynie prawdopodobnie będą towarzyszyć ci inni wolontariusze. Możesz więc zwiedzać kraj sam, lub z grupą wolontariuszy z różnych projektów.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym możesz cieszyć się swoją podróżą ze spokojem ducha. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę, aby pomagać ci i upewnić się, że dobrze sobie radzisz w swoim miejscu zakwaterowania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje