Children are taught by female volunteers working with children in Cambodia inside a community care centre to further their childhood development.

Jedź na wolontariat z dziećmi w Kambodży

Pracuj z dziećmi w Kambodży i zapewnij pełne zabawy i wsparcia środowisko do nauki i rozwoju

Przegląd

Zostań wolontariuszem pracującym z dziećmi w Kambodży, w przedszkolu lub centrum opieki, i wypełnij każdy dzień nauką. Pracujemy z dziećmi z nieuprzywilejowanych terenów, i potrzebujemy twojej pomocy, aby zapewnić im dodatkowe wsparcie, którego potrzebują. To dla ciebie świetny sposób, aby dać coś z siebie i zdobyć praktyczne doświadczenie w opiece nad dziećmi w tym samym czasie. 

Jako wolontariusz, staniesz się częścią naszych nieustannych wysiłków na rzecz wsparcia dzieci w Kambodży. Osiągniesz to, planując i prowadząc zabawne, edukacyjne aktywności, które promują rozwój wczesnodziecięcy. Na przykład, możesz zagrać w grę z piłką, by poprawić ich koordynację ręka-oko.

Praca, którą tu wykonasz, jest ważna, ponieważ wielu rodziców posyłających dzieci do tych centrów opieki pracuje w pełnym wymiarze godzin. Potrzebują oni bezpiecznego miejsca, w którym ich dzieci mogą przebywać w ciągu dnia. Mając dziecko w szkole, oboje rodzice mogą pracować, zapewniając większy przychód swojej rodzinie.

Będziesz pracował w Phnom Penh, ruchliwej stolicy Kambodży, i mieszkał w apartamencie z innymi wolontariuszami. W wolnym czasie, wykorzystaj jak najlepiej swój pobyt, i zrób tak wiele, jak to możliwe!

Terminy: 

Całkowicie elastyczne terminy

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Jeden tydzień

Wymagania: 

Każdy powyżej 16 lat może dołączyć


Czy praca z dziećmi w Kambodży to coś dla mnie?

Jeśli lubisz pracę z małymi dziećmi i chcesz wspierać ich edukację, podróżując po Azji, w takim przypadku praca z dziećmi w Kambodży jest dla ciebie. Staniesz się częścią naszych nieustannych wysiłków na rzecz poprawy edukacji wczesnodziecięcej w niedoinwestowanych centrach opieki. 

Nie potrzebujesz wcześniejszego doświadczenia, żeby dołączyć. Będziesz wspierał lokalnych nauczycieli i opiekunów, a członkowie zespołu Projects Abroad są tutaj, aby pomóc ci, jeśli tego potrzebujesz. 

Zanim rozpoczniesz, otrzymasz gruntowne wprowadzenie, a twój koordynator Projects Abroad wyjaśni ci szczegółowo, czego się od ciebie oczekuje. Będziesz miał dostęp do bazy danych pełnej zasobów, takich jak arkusze pracy, opisy aktywności w klasie i kreatywne gry. W dodatku, prowadzimy regularne warsztaty dla wszystkich naszych wolontariuszy w Kambodży, zajmujących się opieką nad dziećmi i nauczaniem. Możesz wymieniać pomysły, dyskutować na temat wyzwań i o wiele więcej. 

To świetny sposób by pomóc tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne, i w tym samym czasie zdobywać nowe umiejętności. Zyskasz doświadczenie w opiece nad dziećmi i rozwiniesz umiejętności osobiste, takie jak komunikacja i rozwiązywanie problemów. 

Nasz projekt opieki nad dziećmi w Kambodży działa przez cały rok, możesz więc dołączyć w każdej chwili na okres minimum dwóch tygodni. Rekomendujemy ci zostać dłużej, abyś mógł więcej zdziałać w swoim miejscu pracy.

Projects Abroad Childcare volunteer helps children improve their English skills a a local community centre in Cambodia.

Co będę robić w trakcie tego projektu?

W projekcie opieki nad dziećmi w Kambodży, twoja praca skupi się na dzieciach i ich rozwoju. Wiele dzieci, które wspieramy, pochodzi z nieuprzywilejowanych środowisk. Naszym celem jest dać im takie same możliwości, jakie mają inne dzieci na całym świecie. Oto kilka rzeczy, przy których będziesz pomagał:

 • Organizacja aktywności edukacyjnych, aby dzieci mogły zdobyć umiejętności wczesnodziecięce
 • Upewnianie się, że dzieci praktykują właściwą higienę każdego dnia oraz miesięczne przeglądy zdrowia
 • Wsparcie lokalnej obsługi i opiekunów w ich pracy w centrach opieki w Phnom Penh

Twoja praca skupi się na następujących obszarach:

Organizacja aktywności edukacyjnych

W Kambodży, promowanie rozwoju wczesnodziecięcego jest jednym z naszych głównych celów. Chcemy upewnić się, że każde dziecko, z którym pracujemy, zdobywa umiejętności konieczne do osiągnięcia sukcesu w szkole. Pomożesz nam pracować na rzecz tego celu, poprawiają umiejętność czytania i pisania oraz nauczając angielskiego. Bedziesz także grał w gry i uprawiał sport, aby pomóc dzieciom poprawić ich umiejętności motoryczne, takie jak łapanie i utrzymywanie równowagi.

Każdego tygodnia, spędzisz minimum pięć godzin, nauczając angielskiego. To ważna praca, ponieważ dzieci odnoszą znaczne korzyści, mając osobę mówiącą po angielsku, z którą mogą praktykować. 

Inicjatywy na rzecz higieny i zdrowia

Jednym z naszych celów jest poprawa poziomu higieny wśród dzieci. Skupiamy się na dzieleniu się wiedzą z dziećmi, opowiadając im o korzyściach wynikających z praktykowania właściwej higieny każdego dnia. To pomoże zapobiec szerzeniu się chorób i poprawi ich ogólny dobrostan. W Kambodży realizujemy ten cel przede wszystkim poprzez kampanie edukacyjne, praktyczne pokazy i zabawy z odgrywaniem ról. 


Będziesz asystował przy przeglądach zdrowia co dwa tygodnie. Obejmują one między innymi sprawdzanie, czy dzieci mają zdrową wagę i odpowiedni wzrost. Pokazanie im, w jaki sposób to zrobić i pogratulowanie pod koniec badania sprawią, że dzieci się uśmiechną i w kolejnym miesiącu będą pierwsze w kolejce!

Wspieranie lokalnego zespołu 

Wiele centrów opieki zwiększyło swój personel, w związku z tym na jedną osobę z obsługi przypada mniej dzieci. To oznacza, że każde dziecko jest w stanie otrzymać większą dawkę uwagi, co jest niezwykle istotne w ich wczesnych latach. Lokalny zespół ma duże praktyczne doświadczenie, ale potrzebują ekstra wsparcia. Jako wolontariusz, pomożesz im zmniejszyć obciążenie pracą. 

Przejmując niektóre obowiązki, uwolnisz czas obsługi na zajmowanie się zadaniami związanymi z zarządzaniem. To pomoże w płynnym działaniu centrum. Będziesz także asystował przy kilku codziennych aktywnościach w centrach opieki, takich jak nakrywanie stołów, sprzątanie i prace konserwacyjne.

Nasi partnerzy w Kambodży

Projects Abroad zdecydowało, że nie będzie pracować z dziećmi w sierocińcach w Kambodży. Zamiast tego, skupiamy się na programach opartych na społeczności, które pozwalają dzieciom pozostać ze swoimi rodzinami.

Jedną z naszych partnerskich placówek jest Khemara, organizacja pozarządowa (NGO). Celem Khemary jest poprawianie jakości życia kambodżańskich kobiet i dzieci. Każda osoba zasługuje na szansę, by poprawić jej życie. Organizacja działa na rzecz edukacji tych którzy stali się ofiarami biedy i nadużyć, i to jest coś, czego będziesz częścią.


Gdzie w Kambodży będę pracował?

Phnom Penh

Nasz projekt opieki nad dziećmi jest zlokalizowany w Phnom Penh, w przepięknym mieście nad brzegami rzek Tonlé Sap i Mekong. Kambodża szybko się rozwija i modernizuje swoje miasta, i nawet na przestrzeni kilku miesięcy, możesz zobaczyć znaczące zmiany w okolicach Phnom Penh. Olśniewające świątynie Angkor Wat, które nie mają sobie równych pod względem wielkości i majestatu, są wystarczająco blisko, by odwiedzić je podczas weekendu. 

Będziesz pracował w przedszkolach i centrach dziennej opieki. Te placówki mogą bardzo różnić się od centrów opieki nad dziećmi w twoim kraju rodzinnym, ponieważ położone są na wsi. Możesz spodziewać się jedynie podstawowych udogodnień.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu na naszej stronie z procedurami przyjazdu do Kambodży.


Typowy dzień podczas projektu opieki nad dziećmi w Kambodży

Zapach świeżego kambodżańskiego śniadania przywita cię każdego ranka, gdy obudzisz się w apartamencie, by zacząć swój dzień. Po odświeżeniu się i zjedzeniu śniadania, tuk tuk zorganizowany przez Projects Abroad odbierze cię i zawiezie do twojego miejsca pracy. 

Typowy dzień pracy trwa od 8 do 16, od poniedziałku do piątku. Przyjedziesz rano i rozpoczniesz lekcje angielskiego. Po tych lekcjach, będziesz pracował nad szlifowaniem umiejętności poznawczych, społecznych i fizycznych u dzieci. Możesz robić to poprzez aktywności takie, jak: 

 • Zabawy w odgrywanie ról
 • Praktykowanie pozdrowień
 • Czytanie opowiadań
 • Śpiewanie piosenek
 • Taniec z muzyką

Będziesz także zaangażowany w codzienne aktywności i pomożesz w porach posiłków. Dzieci jedzą dwa posiłki i jedną przekąskę. Twój dzień będzie także podzielony przerwą na lunch. 

Popołudniami możesz przygotować plan zadań na kolejny dzień. Jak już skończysz pracę w danym dniu, możesz zrelaksować się w apartamencie z innymi wolontariuszami i zjeść wspólną kolację.

Podczas weekendów, możesz odwiedzić zabytki i atrakcje dostępne dla turystów. Rekomendujemy obejrzenie Pałacu Królewskiego, muzeum S21, lub Pól Śmierci, aby lepiej zrozumieć kambodżańską historię. Możesz też zorganizować weekendową wyprawę do świątyń Angkor Wat i spędzić czas, opalając się na plaży.

Children at a day care centre listen to a book being read by two female volunteers working with children in Cambodia.

Jakie są cele i wpływ tego projektu?

Celem tego projektu jest poprawa rozwoju wczesnodziecięcego w Kambodży. 

Kambodża ma niski poziom edukacji i wiele centrów opieki jest niedofinansowanych. Wiele rodzin nie może także pozwolić sobie na wysłanie swoich dzieci do dziennych centrów opieki i przedszkoli, podczas gdy sami są w pracy. 

To jest rzecz, którą nasz partner, organizacja Khemara, i inne organizacje pozarządowe, starają się poprawić. Aby im pomóc, zapewniamy finansowe wsparcie i pomoc wolontariuszy. Dzieci, które otrzymają solidny fundament w przedszkolu, mają większą szansę odnieść sukces i iść do szkoły średniej. 

Jako wolontariusz w pracy nad dziećmi w Kambodży, będziesz pracował na rzecz następujących celów, nakreślonych w naszym planie zarządzania dotyczącym opieki nad dziećmi:

 • Promowanie rozwoju wczesnodziecięcego 
 • Podnoszenie umiejętności mówienia po angielsku 
 • Poprawienie poziomu higieny wśród dzieci 
 • Poprawienie poziomu stymulacji każdego dziecka

Proszę zwróć uwagę, że Projects Abroad zdecydowało się nie pracować z dziećmi w sierocińcach w Kambodży. Zamiast tego, skupiamy się na programach opartych na społecznościach, które pozwalają dzieciom pozostać ze swoimi rodzinami. 

Pomóż nam osiągnąć te długofalowe cele, dołączając do nas jako wolontariusz opiekujący się dziećmi w Kambodży.

A young child gets a high five from a Projects Abroad volunteer working with children in Cambodia at a local kindergarten.

Plany zarządzania

Ustalamy cele i oczekiwane rezultaty naszych projektów w dokumentach zwanych planami zarządzania. Korzystamy z nich, żeby właściwie zaplanować pracę, którą będziesz wykonywać. Pomagają nam one również mierzyć i oceniać nasze osiągnięcia i wpływ każdego roku.

Nasze plany zarządzania sprawiają, że nasze projekty stają się lepsze. To oznacza, że stajesz się częścią czegoś, co naprawdę ma znaczenie i wywiera wpływ tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Poczytaj więcej o naszych planach zarządzania.


Mierzenie naszego wpływu

Wszystkie nasze projekty są działaniem na rzecz jasnych, długoterminowych celów, ze szczegółowymi i rocznymi celami. Każdy wolontariusz i stażysta, którego wysyłamy do realizacji tych projektów, pomaga nam pracować na rzecz tych celów, niezależnie od tego, ile czasu spędza realizując projekt.

Każdego roku robimy krok do tyłu i patrzymy, jaki postęp osiągnęliśmy w stosunku do naszych celów. Tworzymy raport globalnego wpływu, który dokumentuje nasze osiągnięcia. Dowiedz się więcej o wpływie, jaki wywiera nasza społeczność wolontariuszy, stażystów i nasz zespół, i zapoznaj się z najnowszym raportem.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Będziesz dzielił zakwaterowanie z innymi wolontariuszami Projects Abroad podczas swojego pobytu w Phnom Penh. To świetny sposób, by lepiej poznać innych wolontariuszyi stażystów, dzielić się doświadczeniami i eksplorować razem okolicę w czasie wolnym. Zakwaterowanie jest bezpieczne, czyste i wygodne.

Twoja opłata za program obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Pomysły na spędzanie czasu wolnego

Odwiedź Kambodżę, a zachwyci cię połączenie wibrujących życiem miast, przepięknej scenerii i słynnych historycznych zabytków. Ten kraj ma wiele do zaoferowania i do zwiedzenia w wolnym czasie.

Światowej sławy kluster świątyń w pobliżu Siem Reap jest obowiązkowym punktem dla wszystkich odwiedzających, w szczególności majestatyczna Angkor Wat. Wspinanie się na ogromne korzenie drzew obrośniętych winem, prowadzące do drzwi świątyni, z pewnością obudzi w tobie Indianę Jonesa! Jednak Kambodża oferuje coś wiecej niż antyczne świątynie.

Możesz iść na trekking do dżungli lub spróbować snorkelingu oraz obserwacji delfinów w morzach otaczających Sihanoukville. Jeśli potrzebujesz relaksu, możesz spędzić dzień na jednej z pięknych plaż.

Co więcej, ponieważ w Kambodży będzie towarzyszyła ci międzynarodowa grupa wolontariuszy, możesz zwiedzać kraj samodzielnie lub wraz z grupą.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym możesz cieszyć się swoją podróżą ze spokojem ducha. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę, aby pomagać ci i upewnić się, że dobrze sobie radzisz w swoim miejscu zakwaterowania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje