You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat przy ochronie żółwi morskich w Meksyku

Start
Informacje podstawowe

Projekt ochrony środowiska w Meksyku odbywa się na samym wybrzeżu Pacyfiku w mieście Cofradia de Morelos, które jest oddalone o trzy godziny drogi od naszej siedziby w Guadalajarze.

Na pewno nie ma nic przyjemniejszego ponad to, by mieszkać i pracować na plaży. Dzięki projektowi masz na to szansę, nasz obóz usytuowany przy samym wybrzeżu czeka na Ciebie i innych wolontariuszy. Raz w tygodniu spędzisz dzień w rezerwacie krokodyli La Colorada, pomagając w czynnościach mających na celu przywrócenie ich populacji naturze. Weźmiesz także udział w czynnościach pomagających w ochronie setek gatunków żyjących na tym obszarze ptaków.  W ramach projektu będziesz aktywnie uczestniczył u boku specjalistów w działaniach mających na celu ochronę żółwi morskich, krokodyli i tropikalnych ptaków! Prócz tego będziesz miał możliwość wzięcia udziału w pobocznym projekcie polegającym na ochronie wrastających w ocean lasów namorzynowych będących ostoją młodych rekinów!

Coastal ecology conservation volunteers in Mexico observe wildlife from a boat

Najlepszym czasem, by wziąć udział w projekcie jest okres od maja do grudnia. Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na miesięczny lub dłuższy pobyt w Meksyku, możesz przyłączyć się do projektu tylko na okres dwóch lub trzech tygodni. Dzięki Twojemu zaangażowaniu w projekt możesz przyczynić się do tego, by żółwie znów licznie zamieszkiwały meksykańskie wody Pacyfiku, krokodyle zamieszkały licznie okoliczne wody a ptaki wypełniły swym śpiewem okoliczne lasy!

Turtles on the beach on the Conservation project in Mexico

Projekt obejmuje:

  • ochronę żółwi zagrożonych zanieczyszczeniem i rybołówstwem
  • nocne kontrole plaż i zabezpieczanie jaj składanych przez żółwie
  • wypuszczanie do oceanu żółwi wyklutych z jajek, które sam wcześniej pomagałeś chronić!
  • przygotowywanie żywności dla krokodyli
  • znakowanie i zbieranie danych biometrycznych krokodyli
  • liczenie ptaków tropikalnych i badanie ich zachowań

Dowiedź się więcej na temat celów, które przyświecają nam przy realizacji tego projektu: Mexico Conservation Management Plan.

Dodatkowe informacje Miesięczne aktualizacje Plan zarządzania projektem, Dane & Raporty

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲