Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat przy Ochronie Rekinów na Fidżi | Kurs nurkowy Divemaster

Start
Informacje podstawowe Kurs nurkowy Divemaster (dodatek) Miesięczne aktualizacje Plan zarządzania projektem, Dane & Raporty

Kurs nurkowy Divemaster (dodatek) in Fiji

Biorąc udział w projekcie z zakresu ochrony rekinów na Fidżi, możesz uzyskać certyfikat PADI umożliwiający Ci nurkowanie głębokościowe. To konieczny certyfikat do wykonywania nurkowań w celach naukowych, do prowadzenia łodzi nurkowej, do wyrobienia dalszych uprawnień nurka (ratowniczych lub głębinowych) i innych celów, do których konieczne jest schodzenie pod wodę.

W czasie trwania projektu współpracować będziesz z naszym instruktorem nurkowania oraz Twoim osobistym mentorem, który dbać będzie o właściwe wdrażanie w praktykę wiedzy przekazywanej przez instruktora. Czekają Cię zarówno kursy teoretyczne, „na mokro”, jak i praktyczne, w wodzie. Dowiesz się, jak należy nurkować w grupie, poznasz znaki migowe używane pod wodą, dowiesz się jak używać mapy podwodnej oraz mapować pod wodą własnoręcznie, a także jak chronić wrażliwe organizmy morskie. Czeka Cię też kurs techniczny obsługi sprzętu – dowiesz się, jak napełniać zbiornik tlenem, mieszać wzbogacone powietrze i całej reszty potrzebnych umiejętności.

Ile kosztuje uzyskanie certyfikatu?

Volunteers on the Kurs nurkowy Divemaster (dodatek)

Koszta zależą od Twojego doświadczenia oraz aktualnego poziomu certyfikatu, jeżeli posiadasz jakikolwiek. Zasadniczo, im więcej umiejętności i doświadczenia możesz wykazać, tym większa będzie zniżka. Ceny kształtują się w trzech poziomach (zobacz więcej na stronie z wycenami):

  • Posiadacze certyfikatu EFR i nurkowie ratunkowi z udokumentowanymi minimum 40 godzinami pod wodą płacą cenę ze zniżką
  • Advanced Open Water Divers (i wyższe certyfikaty) wraz z 30 lub więcej godzinami pod wodą plasują Cię w widełkach umiarkowanej zniżki
  • Pozostali – pełna, standardowa cena.

Pamiętaj, że cena licencji nie wlicza się w cenę projektu! Nie jest możliwe także uzyskanie samego kursu bez udziału w programie.

W cenę wlicza się kurs oraz sprzęt uzyskiwany w ramach certyfikatu. Jeśli posiadasz swój sprzęt do nurkowania, zabierz go ze sobą. Możesz też kupić go na miejscu za cenę 150 USD. Koszta cykliczne wynikające z posiadania certyfikatu (około 150 USD) także opłacasz samodzielnie.

Ile czasu zajmuje zdobycie certyfikatu?

Zależnie od twojego wcześniejszego doświadczenia, może zająć Ci to 8 tygodni lub więcej:

  • Posiadacze certyfikatu EFR i nurkowie ratunkowi z udokumentowanymi minimum 40 godzinami: 8 tygodni
  • Advanced Open Water Divers (i wyższe certyfikaty) wraz z 30 lub więcej godzinami pod wodą: 12 tygodni
  • Pozostali: 16 tygodni

 

By podejść do kursu Divemasters musisz mieć ukończone 18 lat.

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲