You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z zakresu Ochrony Raf Koralowych w Belize

Start

Local scientists collect data at the Diving & Marine Conservation Project in Belize.

Chciałbyś zagłębić się w krystalicznie czyste wody u wybrzeży Belize, by oglądać cuda podmorskiej fauny? Dzięki naszemu projektowi skupionemu wokół ochrony rafy koralowej u wybrzeży Placencii, nie tylko nauczysz się nurkować, byś mógł czynnie pod wodą obserwować ławice kolorowych ryb i koralowych stworzeń, ale także dołożysz nieco od siebie do większego projektu mającego na celu zachowanie tego delikatnego ekosystemu (opisanego przez Karola Darwina jako najcudowniejsza z raf barierowych w Indiach Wschodnich) dla przyszłych pokoleń!

Projects Abroad posiada zezwolenie wydane przez rządowy Departament Rybołówstwa. Pozwolenie to umożliwia nam pracę w trzech ważnych parkach morskich, w tym przy koralowej rafie barierowej położonej w pobliżu Placencii.

Rafa to nie tylko schronienie dla setek gatunków podwodnych stworzeń. To także podstawa egzystencji okolicznych mieszkańców. Daje im budulec ich domów, pożywienie i znaczące wpływy z turystyki. Mimo podjętych prób ochrony, rafa stale kurczy się w wyniku negatywnych oddziaływań człowieka. Jako wolontariusz pomożesz zebrać niezbędne dane, dzięki którym opracowywane będą kolejne etapy programu ochrony. Do Twoich zadań należeć będzie:

  • Kontrola stanu rafy koralowej i łąk trawy morskiej
  • Monitorowanie populacji ryb, skorupiaków i strzykw, w czasie jak i poza okresem wzmożonego rybołówstwa
  • Wyszukiwanie gniazd żółwi morskich i monitorowanie liczebności ich populacji

Volunteer diver participates in a dive clean-up on the Conservation Project in Belize.

Prócz tego, uczestniczyć będziesz w akcjach oczyszczania plaż ze śmieci naniesionych przez przypływ – wszystko po to, by nie powróciły one z powrotem w odmęty!

Jeżeli do tej pory nie umiesz nurkować na głębokościach i nie wyrobiłeś odpowiednich kwalifikacji, pierwsze dni pobytu spędzisz na nauce, która zakończy się wyrobieniem międzynarodowego certyfikatu PADI, który pozwoli Ci swobodnie nurkować w płytkich wodach. Nauczysz się oddychać pod wodą, utrzymywać maskę w czystości i utrzymywać odpowiedni poziom ciśnienia, a także nauczysz się podwodnego języka sygnałów.

Jeśli posiadasz już certyfikat PADI, pomożemy Ci zdobyć zaawansowany jego stopień, w czasie którego otrzymasz pełne przeszkolenie w zakresie nurkowania podwodnego.

Możesz wziąć udział w projekcie przez czas dwóch tygodni bądź dłuższym. Zatrzymasz się w domu jednej z lokalnych rodzin, dzięki którym poznasz lepiej zwyczaje kraju, w którym zatrzymasz się na okres wolontariatu.

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲