You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat przy ochronie lasów deszczowych w Peru

Start
Informacje podstawowe

Lasy równikowe Ameryki Południowej rozpościerają się nie tylko na obszarze rozległego dorzecza Amazonki, wspinają się też na podnóża niebosiężnych Andów daleko na zachodzie. Dzięki naszemu projektowi możesz udać się w takie właśnie miejsce, gdzie poprzez swoje akcje przyczynić się do tego, by zielony dywan puszczy równikowej nie zsunął się na stałe ze zboczy górskiego kręgosłupa Ameryki Południowej.

Peruwiański Rezerwat Przyrody Taricaya, położony o godzinę podróży łodzią od najbliższego miasta - Puerto Maldonado, zapewni każdemu wolontariuszowi, któremu nieobojętny jest los unikalnego ekosystemu lasów deszczowych wiele zajęć, dzięki którym przyczyni się do ochrony zamieszkujących go gatunków zwierząt. Działania na terenie Rezerwatu nadzorować będzie wykwalifikowany personel dostępny na miejscu, który przekaże cenne informacje i będzie pomagać wolontariuszom w każdym z działań, których będą mogli się podjąć, wśród których wymienić trzeba:

Wildlife conservation volunteer in Peru feeds parrot in the Amazon jungle

  • Obserwacje zwierząt w naturalnym środowisku przy użyciu kamer i czujników ruchu
  • Obserwacje ptaków z poziomu podwieszanych na drzewach platform widokowych
  • Badanie lokalnych gatunków gadów, płazów i motyli
  • Oporządzanie pomieszczeń dla zwierząt przeznaczonych do wypuszczenia na wolność
  • Karmienie zwierząt
  • Udział w projekcie rozmnażania motyli i żółwi
  • Utrzymywanie porządku na ścieżkach Parku Narodowego
  • Uczestniczenie w projektach uświadamiających okolicznych mieszkańców o konieczności dbania o środowisko naturalne.

Cheetah observed by volunteers on the Conservation project in the Amazon Rainforest of Peru

W pracach na terenie rezerwatu pomaga okoliczna ludność, więc Rezerwat w podzięce za ich wkład wspomaga ich farmerską działalność. Dzięki temu będziesz miał możliwość przekonać się, jak wyglądają plantacje roślin, które na co dzień spożywasz, a także samemu wziąć udział w aktualnie podejmowanych pracach przy kultywacji i zbiorach ziaren kakaowca, kawy i papryki chili oraz w szkółkach drzew mahoniowca!

W trakcie trwania projektu zatrzymasz się wraz z innymi wolontariuszami na terenie Rezerwatu w czteroosobowych domkach z kuchniami i łazienkami. 

Uczestnicy projektu spędzają od 4 do 6 godzin dziennie na wykonywaniu obowiązków, co pozostawia wiele wolnego czasu na poznanie innych wolontariuszy, spędzenie razem czasu i podziwianie urokliwych widoków. W czasie weekendów będziesz miał możliwość wyjazdu do Puerto Maldonado, gdzie możesz wraz z innymi uczestnikami projektu spędzić czas w jednej z okolicznych restauracji lub oglądając charakterystyczne, przesycone peruwiańskim folklorem towary w lokalnych sklepach i na targach. W mieście jest również dostęp do internetu, dzięki czemu możliwy jest kontakt z rodziną i przyjaciółmi.

Taricaya Lodge Logo

Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na pełnowymiarowy, miesięczny wyjazd możesz wziąć udział w projekcie przez krótszy okres, zaczynając od tygodnia. Należy mieć jednak świadomość, że krótszy pobyt to także mniej czasu spędzonego na działaniach w ramach projektu, dzięki czemu możesz nie mieć okazji do wykorzystania w pełni swojego pobytu. Niektóre z czynności możliwych do podjęcia na terenie Rezerwatu możliwe są do podjęcia tylko w określonych porach roku.

Dowiedź się więcej na temat celów, które przyświecają nam przy realizacji tego projektu: Peru Conservation Management Plan.

Dodatkowe informacje Miesięczne aktualizacje Plan zarządzania projektem, Dane & Raporty

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲