You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat przy ochronie lasów deszczowych na Madagaskarze

Start
Informacje podstawowe

A Projects Abroad staff member views local wildlife in a rainforest in Madagascar.

Marzy Ci się pobyt wśród dzikiej, nienaruszonej przez człowieka, przyrody? Położone na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego lasy tropikalne na Madagaskarze to miejsce, w którym możesz na własne oczy zobaczyć niezwykłe, niespotykane nigdzie indziej stworzenia oraz przyczynić się do ich czynnej ochrony!

Czy wiesz, że na tej odseparowanej od kontynentu wyspie blisko 90% stworzeń to gatunki endemiczne? To cud, który jest jednak niezwykle delikatny – wiele z gatunków jest zagrożone wyginięciem na skutek postępującej wycinki lasów i ingerencji człowieka. To dom około setki gatunków lemurów – najbardziej zagrożonej grupy kręgowców na świecie – a także ponad dwustu gatunków ptaków, trzystu pięćdziesięciu gadów i ponad dwustu płazów. Pomimo że 90% powierzchni lasów zostało już wyciętych, naukowcy wciąż odkrywają nowe gatunki.

Uczestnicząc w wolontariacie, będziesz miał okazję, by przyczynić się do ochrony tych niezwykłych zwierząt. Będziesz uczestniczył w projektach mających na celu czynną ochronę i monitorowanie populacji zagrożonych zwierząt Madagaskaru oraz pracy na celu ograniczenia wycinki lasów tropikalnych. Możesz wziąć udział w projekcie tylko na okres dwóch tygodni, jeśli nie możesz pojechać na dłużej.

Madagascar Conservation Management Plan

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲