You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat przy ochronie afrykańskiego buszu w RPA/Botswanie

Start
Informacje podstawowe

Jeżeli marzyłeś kiedyś o tym, by pojechać do Afryki i podziwiać tamtejsze zachody słońca, teraz możesz mieć szansę, by spełnić swe marzenia! Projekt ochrony afrykańskiej sawanny i zwierząt ją zamieszkujących realizowany jest w rezerwacje Kwa Tuli na samym brzegu rzeki Limpopo, na pograniczu Botswany i Republiki Południowej Afryki – oba kraje współpracują w zakresie ochrony ekosystemu i zachowania lokalnej kultury, projekt w którym masz szansę wziąć udział ma więc status transgranicznego!

Projects Abroad Bushveld Conservation volunteers help build a waterhole at the Wild at Tuli game reserve in Botswana.

Słonie, krokodyle, hieny, lwy, hipopotamy, nosorożce, lamparty – te i wiele innych charakterystycznych, afrykańskich zwierząt będziesz miał niepowtarzalną okazję obejrzeć a także zadbać, by i przyszłe pokolenia mogły mieć jeszcze okazję zobaczyć te wspaniałe zwierzęta w naturalnym środowisku.

Projekt zakłada współpracę kilku grup wolontariuszy podzielonych zależnie od ich doświadczeń, zainteresowań i planowanej długości pobytu. Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia, by wziąć udział w projekcie.

Projekt obejmuje:

  • Udział w badaniach nad lokalną populacją słoni
  • badania drzew baobabu
  • Kontrolę erozji gleb
  • Budowę ogrodzeń i paśników dla zwierząt
  • Budowę wodopojów
  • Badanie i inwentaryzację zwierząt zamieszkujących rezerwat przy użyciu kamer i detektorów ruchu
  • Oznakowanie szlaków turystycznych w rezerwacie
  • Edukację lokalnej społeczności w zakresie ochrony środowiska
  • Naukę identyfikacji roślin i zwierząt
  • Budowanie ukrytych punktów widokowych

Volunteers inspect a tree in nature on the Conservation & Environment project in South Africa

Wolontariusze mieszkać będą po botswańskiej stronie granicy w specjalnie przygotowanym i zabezpieczonym obozie wyposażonym w kuchnię i miejscem przeznaczonym na ognisko. Uczestnicy projektu biorą czynny udział w pracach przez 5 lub 6 godzin dziennie. Południowe upały to idealny czas na odpoczynek, czemu by więc nie wykorzystać okazji i popływać lub pograć w gry planszowe z innymi wolontariuszami lub po prostu wypocząć, podziwiając widoki?

Dane i informacje naukowe zebrane dzięki pracy wolontariuszy są wysyłane do władz krajowych. Pomagają przy kontroli populacji zwierząt w celu lepszej ich ochrony, działaniach rządowych skierowanych przeciw kłusownikom, kontroli ekosystemu oraz do określania zasad i procedur zarządzania parkiem. 

Szczegółowe informacje na temat działań i celów realizowanych przez naszych wolontariuszy można przeczytać w Conservation Management Plan.

Dodatkowe informacje Miesięczne aktualizacje Plan zarządzania projektem, Dane & Raporty

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲