Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Staż z mikrofinansowania w Tanzanii

Start
Informacje podstawowe

W Tanzanii wielu ludzi znajduje się w bardzo trudnej sytuacji materialnej, która zmusza ich do rozpaczliwych poszukiwań sposobów poprawy warunków życia. Projekty prowadzone przez Projects Abroad są skierowane do konkretnych grup społecznych potrzebujących porady z zakresu prowadzenia własnego biznesu i/lub finansowego wsparcia rozpoczynanej właśnie działalności gospodarczej. Podjęte, w ramach naszego programu, działania tworzą podwaliny tanzańskiego mikrobiznesu, zapewniając tysiącom mieszkańców byt i stwarzając im tym samym okazję do dalszego rozwoju w przyszłości.

Pomoc finansowa jest udzielana w postaci przyznawania niewielkich kredytów i minipożyczek, dzięki którym Tanzańczycy mogą założyć własne firmy. Kredyty, zgodnie z przyjętym harmonogramem spłat, muszą zostać następne zwrócone, po czym zostają przydzielone kolejnemu kredytobiorcy.

Jako uczestnik projektu będziesz pracować w biurze Projects Abroad w Arusha, wspólnie z lokalnym zespołem pomagając poszczególnym jednostkom oraz grupom społecznym w budowaniu ich przyszłości. Do Twoich zadań będzie należało m.in.:

Volunteer on the Microfinance project interviews local woman to understand international development in Tanzania

  • czytanie i analizowanie biznesplanów,
  • opracowywanie strategii marketingowych,
  • prowadzenie rachunków kredytowych,
  • monitorowanie kredytobiorców i prawidłowości wykorzystania mini kredytu,
  • prowadzenie warsztatów,
  • udzielanie porad,
  • wsparcie biznesu.

Jeśli jest jakiś obszar, który szczególnie Cię interesuje, poinformuj o tym pracownika naszego biura a wtedy zostaną Ci przydzielone odpowiednie zadania. Udział w projekcie mikrofinansowania pozwoli Ci na poznanie procesu powstawania małych przedsiębiorstw w obcym kraju. Przekonasz się też, w jaki sposób minipożyczki mogą pomóc osobom z biednych środowisk w wyjściu z biedy i usamodzielnieniu się. Spędzisz czas w zupełnie nowym środowisku, w którym poznasz nowych ludzi, ich fascynującą kulturę oraz sposób życia. Będzie to z pewnością bardzo ciekawe i nie mniej satysfakcjonujące doświadczenie.

Nasz projekt finansowy działa przez cały rok, więc możesz do niego dołączyć w dowolnym momencie i na dowolny czas, przy czym nie krótszy niż dwa tygodnie. Nie musisz posiadać wcześniejszego doświadczenia w dziedzinie ekonomii, ale ważne jest, żeby tematyka ta Cię interesowała i żebyś był chętny do nauki oraz niesienia pomocy innym. Liczą się też cechy Twojego charakteru takie jak: komunikatywność, umiejętność dostosowywania się do danej sytuacji oraz otwartość na nowe doświadczenia. Na miejscu możesz zacząć naukę języka swahili, który jest powszechnie używany przez członków społeczności, z którą będziesz miał okazję pracować.

Pamiętaj, że im więcej czasu spędzisz w Tanzanii, tym w większym stopniu zaangażujesz się w pomoc potrzebującym oraz lepiej poznasz ten kraj i jego mieszkańców.

Raporty miesięczne

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲