You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Staż z mikrofinansowania w Senegalu

Start
Informacje podstawowe

Nasze programy finansowania małych projektów mają na celu wspomaganie miejscowych przedsiębiorców poprzez udzielanie małych kredytów i organizowanie szkoleń pogłębiających wiedzę beneficjentów na tematy związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Schemat naszych projektów finansowania jest nowością w Senegalu. Osoby biorące udział w tym projekcie wspierają wnioskodawców w całym procesie kredytowania, zaczynając od pomocy przy wypełnieniu i składaniu wniosku aż po uruchomienie nowych kredytów dla mikroprzedsiębiorstw. Pobrane kredyty muszą być spłacone w określonym czasie. Po całkowitej spłacie pożyczka zostaje udzielona nowym kandydatom. Podobnie, jak w przypadku innych naszych projektów, ten także daje możliwość poznania warunków i sposobu życia ludzi w różnych miejscach – od Saint Louis w Senegalu po Arushę w Tanzanii.

Projects Abroad oferuje również inne programy finansowe i biznesowe. Niezależnie od rodzaju wybranego projektu finansowego, powinieneś być przygotowany na podjęcie nowych wyzwań. Możesz brać udział w szeregu działań, takich jak:

Volunteer on the Microfinance project in Senegal works with local villagers

  • układanie i czytanie biznesplanów,
  • opracowywanie strategii marketingowych,
  • zarządzanie rachunkami kredytowymi,
  • monitorowanie działalności osób, które otrzymały pożyczkę,
  • prowadzenie warsztatów szkoleniowych i wiele innych działań mających na celu ogólne wsparcie biznesowe.

Dzięki naszym projektom finansowania małych przedsiębiorstw poznasz świat biznesu w wybranym przez siebie kraju. Maximilian Wieland, były uczestnik programu finansowego organizowanego przez Projects Abroad, tak opisał swoje wrażenia z wolontariatu:

„Mój pobyt w Saint Louis, w północnej części Senegalu, był absolutnie niesamowity i uczynił moje życie ciekawszym, zwiększając moje doświadczenia zawodowe. Bardzo chciałem wziąć udział w programie, byłem bardzo podekscytowany i pełen entuzjazmu. Pracowałem w małym biurze w Centrum Projects Abroad i informowałem Talibów o możliwościach wynikających z programu i przyszłych korzyściach. Bardzo przyjemnie było zobaczyć uśmiech na twarzach ludzi żyjących w ubóstwie, kiedy słuchali o roztaczających się przed nimi perspektywach na lepszą przyszłość. Przedstawiałem Talibom, wraz z innymi uczestnikami programu, obowiązujące procedury otrzymania pożyczki, brałem udział w szkoleniu z zasad rachunkowości, który kończył się małym testem, przeprowadzałem rozmowy i odpowiadałem na ich liczne pytania."

Raporty miesięczne

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲