You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Staż z mikrofinansowania w Ghanie

Start
Informacje podstawowe

Interns on the Microfinance project survey local communities for international development in Ghana

Celem projektu mikrofinansowego w Ghanie jest wsparcie miejscowej ludności mające na celu zwiększenie powodzenia nowych lokalnych przedsięwzięć gospodarczych – w postaci niewielkich kredytów i mikropożyczek – pozwalających na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Kredyty te muszą jednak po pewnym czasie zostać zwrócone, by następnie zostać przydzielone innemu kredytobiorcy.

Jako wolontariusz będziesz pracować w biurze Projects Abroad, które zajmuje się udzielaniem pożyczek na rozpoczęcie działalności gospodarczej  w Cape Coast. Pracujemy tam z dwiema grupami społecznymi, które wymagają wsparcia. Pierwszą z nich są mieszkańcy dużego obozu dla ludzi chorych na trąd i ich rodzin. W Ghanie osoby dotknięte tą chorobą są poza społeczeństwem. Wynika to z wciąż żywych wierzeń, że trąd  oznacza złego ducha, który ciąży nad chorującym. Drugą grupą są kobiety żyjące w społeczności lokalnych rybaków, które ze względu na pogarszający się stan środowiska, a co za tym idzie mniejsze połowy, są zmuszone szukać szansy na zarobek w działalności gospodarczej.  Do Twoich obowiązków będzie należeć m.in:

  • czytanie biznesplanów,
  • opracowywanie strategii marketingowych,
  • prowadzenie rachunków kredytowych,
  • monitorowanie kredytobiorców i prawidłowości wykorzystania kredytu,
  • prowadzenie warsztatów,
  • udzielanie ogólnych wytycznych,
  • wsparcie biznesu.

Jeśli jest jakiś obszar, na którym chciałbyś się szczególnie skupić, to poinformuj o tym pracownika naszego biura.

Interns on the Microfinance project chat with locals to get to know the economy of Ghana

Biorąc udział w tym projekcie, zyskasz cenną wiedzę na temat rozwoju małych przedsiębiorstw w obcym kraju. Przekonasz się też, w jaki sposób niewielkie kredyty mogą pomóc młodzieży z biednych środowisk w wyjściu z biedy i usamodzielnieniu się. Poza tym spędzisz czas w zupełnie nowym środowisku, poznasz innych ludzi, ich kulturę i sposób życia. To doświadczenie z pewnością przyniesie Ci ogromną satysfakcję.

Nasz projekt finansowy działa przez cały rok, możesz więc do niego dołączyć w każdym momencie. Nie musisz posiadać wcześniejszego doświadczenia w dziedzinie finansów, ale ważne jest, żeby ta tematyka Cię interesowała i żebyś był gotowy na naukę wielu nowych rzeczy. Liczą się też takie cechy Twojego charakteru jak: łatwość w nawiązywaniu kontaktów, otwartość oraz umiejętność dostosowywania się do danej sytuacji. Językiem urzędowym Ghany jest angielski, jednak przed lub podczas trwania projektu warto podjąć również naukę powszechnie używanego w Ghanie języka twi.

Projekt mikrofinansowy w Ghanie jest przewidziany na okres dwóch tygodni lub dłużej. Pamiętaj jednak, że im więcej czasu spędzisz w miejscu projektu oraz im silniej zaangażujesz się w pomoc potrzebującym, tym lepiej poznasz Ghanę i jej mieszkańców.

Raporty miesięczne

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲