You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Staże zagraniczne z zakresu
Mikrofinansowania

Start
A group of Microfinance interns help entrepreneurs in developing countries
  • Twoje zadania: Pomoc w realizacji projektów mikro-pożyczkowych w krajach rozwijających się
  • Wymagania: Różne wymagania w zależności od konkretnego projektu
Informacje o projekcie

Celem naszych zagranicznych projektu o nazwie "Mikrofinansowanie" jest pomoc miejscowym ludziom, z którymi współpracujemy, oraz umożliwienie Ci zdobycia doświadczenia i ulepszenia swojego CV. Oferta przeznaczona jest dla każdego, kto chciałby pomóc lokalnym mieszkańcom i pomóc im postawić pierwsze kroki w biznesie, udzielając przez nas drobnych pożyczek na otwarcie własnej działalności gospodarczej.

Realizowane projekty mikrofinansowania oparte są na modelu podobnym do tego wprowadzonego w Senegalu – udzielamy jednostkom lub grupom drobnych pożyczek, które następnie z czasem są spłacane. Gdy nastąpi całkowity zwrot pożyczki, następuje selekcja kolejnych kandydatów. Wolontariusze pomagają zgłaszającym się po pożyczki przez cały proces – od wstępnych aplikacji po prowadzenie działalności, gdy już ją założą.

Interns on the Microfinance project works with local seamstress to give small loans for international development

Nasze programy z dziedziny Mikrofinansowania organizowane są w Ghanie, Senegalu, Kambodży i Tanzanii.

Niezależnie od wybranego projektu mikrofinansowania, musisz być przygotowany na wyzwania. Do listy Twoich zadań będzie należeć czytanie biznesplanów, układanie strategii marketingowych, zarządzanie kontami pożyczkowymi, monitorowanie ludzi, którzy już otrzymali wsparcie, prowadzenie warsztatów i ogólna pomoc w dziedzinie biznesu.

Nieważne, który z współpracujących z nami krajów wybierzesz – wszędzie spotkasz się z ciepłym przyjęciem i wielką wdzięcznością, szczególnie, jeśli wykażesz się entuzjazmem i elastycznością. Mikrofinansowanie w ramach naszych projektów pozwoli Ci spojrzeć na ekonomię wybranego kraju z nowej, nieznanej wcześniej perspektywy.

Sprawdź gdzie możesz wyjechać:

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲