Projects Abroad interns gain micro-finance work experience in Tanzania advising entrepreneurs

Mikrofinansowanie – staż w Tanzanii

Wspieraj przedsiębiorcze kobiety z mniej uprzywilejowanych społeczności w Tanzanii i pomóż im zapewnić sobie niezależność finansową

Przegląd

Zostań stażystą w Tanzanii i zdobądź praktyczne doświadczenie z zakresu mikrofinansowania w kraju rozwijającym się.

Głównym celem tego projektu jest pomoc lokalnym przedsiębiorczyniom w założeniu i rozwijaniu małego biznesu. Beneficjentkami naszych działań są kobiety, które stoją przed koniecznością dokładania się do domowego budżetu. Pomysły na mały biznes, które ostatnio wsparliśmy, to m.in. chów drobiu oraz wyrób i sprzedaż biżuterii.

Podczas stażu będziesz prowadzić warsztaty oraz pomagać kobietom tworzyć biznesplany i strategie marketingowe. Przy wszystkich zadaniach możesz liczyć na wsparcie doświadczonego przełożonego, mającego szeroką wiedzę w zakresie mikrofinansowania i pracy z lokalnymi, mniej uprzywilejowanymi społecznościami.

Zamieszkasz u rodziny goszczącej w mieście Arusha. Będzie to świetna okazja, by dowiedzieć się więcej o kulturze i tradycji Tanzanii, a także spróbować specjałów lokalnej kuchni.

Terminy: 

Całkowicie elastyczne terminy

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Jeden tydzień

Wymagania: 

Każdy powyżej 16 lat może dołączyć


Czy Mikrofinansowanie – Staż w Tanzanii to coś dla mnie?

Planujesz karierę w finansach i interesuje cię rozwój międzynarodowy? Możesz godzinami z pasją dyskutować o wielu aspektach przedsiębiorczości? Chcesz wspierać kobiety z mniej uprzywilejowanych społeczności? Jeśli tak, ten projekt będzie dla ciebie idealny!

Jako stażysta w programie mikrofinansowania w Tanzanii będziesz współpracować z naszym lokalnym zespołem i pomagać przedsiębiorczyniom tworzyć własne firmy. Będziesz mieć także okazję dzielić się z nimi swoimi spostrzeżeniami i udzielać wskazówek. Ten staż to dla ciebie szansa na zdobycie bezcennego doświadczenia w zakresie biznesu i finansów. O tym, czego nauczyłeś się w Tanzanii, będziesz mógł opowiadać na rozmowach kwalifikacyjnych, a poza tym zyskasz praktyczne doświadczenie, którym pochwalisz się w CV.

Na stażu przygotujesz się także do podjęcia pracy w przyszłości – zyskasz bowiem umiejętności przydatne w biznesie. By dołączyć do projektu, nie potrzebujesz żadnego doświadczenia! Jedyne, czego będziemy od ciebie wymagać to punktualność, profesjonalizm i ciężka praca. Nasz zespół nauczy cię wszystkiego, co musisz wiedzieć, a poza tym odpowie na twoje pytania i udzieli wszelkich wskazówek.

Staż z mikrofinansowania w Tanzanii trwa przez cały rok – możesz więc dołączyć do nas, kiedy tylko chcesz. Zapraszamy cię na minimum dwa tygodnie. Górnego limitu nie ma, ale im więcej czasu spędzisz na stażu, tym więcej wiedzy i praktycznego doświadczenia zyskasz!

Interns meet to discuss business plans and loan management during our Micro-finance internship in Tanzania

Jakie będą moje zadania podczas trwania Projektu Mikrofinansowania w Tanzanii?

Oto kilka przykładowych obowiązków uczestnika stażu z mikrofinansowania w Tanzanii:

  •  Prowadzenie cotygodniowych warsztatów z podstaw działalności gospodarczej i udzielanie wskazówek uczestniczkom
  •  Wizyty domowe i rozmowy z kobietami ubiegającymi się o finansowanie – ocena możliwości pożyczkobiorczyń
  •  Zarządzanie kontami i monitorowanie osób, które już otrzymały pożyczki
  • Tworzenie strategii marketingowych na podstawie biznesplanów lokalnych przedsiębiorczyń

W swojej pracy skupisz się na następujących obszarach:


Prowadzenie warsztatów

 

Wraz z innymi stażystami prowadzić będziesz cotygodniowe warsztaty dla przedsiębiorczyń.

 

Na spotkaniach będziesz mógł dzielić się swoimi przemyśleniami i wiedzą dotyczącą biznesu. Będziesz także uczył kobiety języka angielskiego, a także liczenia, czytania i pisania.

 

Wizyty domowe

 

Podczas spotkań w domach kobiet ubiegających się o pożyczkę sprawdzać będziesz ich zdolność do zaciągnięcia zobowiązania. Jeśli ocena będzie pozytywna, stworzysz im profil w naszej bazie danych.

 

Zarządzanie kontami

 

Głównym celem tego projektu jest pomaganie przedsiębiorczym kobietom w budowaniu małych biznesów poprzez udzielanie im pożyczek. Po rozpoczęciu działalności, przedsiębiorczynie zaczynają spłacać zobowiązanie w niewielkich ratach.

 

Będziesz miał okazję monitorować i zarządzać kontami różnych osób. Pomoże ci w tym lokalny przełożony – wykwalifikowany pożyczkodawca. Najczęściej będziesz zajmować się monitoringiem pożyczek po zakończeniu warsztatów.

 

Tworzenie strategii marketingowych

 

W swojej pracy będziesz wspierać przedsiębiorczynie w rozwijaniu działalności gospodarczej. Pomożesz tworzyć biznesplany i strategie marketingowe.

 

Nasi stażyści współpracowali w ostatnim czasie między innymi z małymi firmami zajmującymi się chowem drobiu oraz wyrobem i sprzedażą biżuterii.


Gdzie będą pracował w Tanzanii?

Arusha

Zamieszkasz w mieście Arusha, położonym w północno-zachodniej Tanzanii, nieopodal granicy z Kenią. Miasto stanowi wrota do wielu popularnych atrakcji turystycznych, takich jak Park Narodowy Serengeti czy Rezerwat Przyrody Ngorongoro. Arusha jest ciekawą mieszanką lokalnych mieszkańców i turystów z całego świata, co sprzyja rozkwitowi małych przedsiębiorstw.

 

Wraz z zaangażowanym lokalnym zespołem pracować będziesz w biurze Projects Abroad specjalizującym się w mikrofinansowaniu. Swój czas dzielić będziesz między pracę biurową, a wizyty domowe u przedsiębiorczyń oraz prowadzenie warsztatów dla lokalnej społeczności. Przez cały czas wspierać cię będzie doświadczony pracownik firmy pożyczkowej. Wspólnie upewnicie się, że zarówno pojedyncze beneficjentki mikrofinansowania, jak też grupy przedsiębiorczyń zaciągających pożyczki są na właściwej drodze do zapewnienia sobie niezależności finansowej.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu na naszej stronie z procedurami przyjazdu do Tanzanii.


Typowy dzień podczas Stażu z Mikrofinansowania w Tanzanii

Dzień rozpoczniesz od obfitego śniadania zjedzonego wspólnie z rodziną goszczącą. Następnie udasz się do pracy, korzystając z komunikacji publicznej, zwanej dala dala. Członkowie zespołu Projects Abroad będą towarzyszyć ci pierwszego dnia i pokażą drogę do biura.

Z reguły pracować będziesz w godzinach 8–17. W pierwszej połowie dnia zajmiesz się pracą administracyjną w biurze – może to być przeglądanie biznesplanów, praca nad strategią marketingową czy analiza wyciągów z rachunków.

Między 12 a 13.30 będziesz mieć przerwę na lunch. Jeśli goszcząca cię rodzina mieszka niedaleko, możesz udać się do domu, by tam posilić się i odpocząć. Możesz także zjeść w biurze przygotowany wcześniej obiad.

Popołudnia będziesz z reguły spędzał z lokalnymi przedsiębiorczyniami. Pomożesz im tworzyć plany marketingowe lub poprowadzisz warsztaty.

Wieczorami, gdy skończysz pracę, będziesz miał czas dla siebie – wykorzystaj go na spotkania z wolontariuszami i stażystami z całego świata! Polecamy ci również spędzać jak najwięcej czasu z rodziną goszczącą, dzięki czemu dowiesz się wielu ciekawych rzeczy o lokalnej kulturze. Jedzcie razem posiłki i organizujcie rodzinne wyjścia.

Wieczory i weekendy to także świetny czas na zwiedzanie miasta i okolicznych parków narodowych w towarzystwie innych stażystów.

Interns gain micro-finance work experience in Tanzania by giving a presentation to small business owners

Jakie są cele i rezultaty Projektu Mikrofinansowania w Tanzanii?

Głównym celem tego projektu jest wspieranie lokalnych przedsiębiorczyń i pomaganie im w osiągnięciu niezależności finansowej. Cel ten realizujemy, udzielając im niewielkich, nieoprocentowanych pożyczek oraz pomagając stworzyć podstawy własnej działalności gospodarczej.

Beneficjentkami są wyłącznie kobiety – potrzebują one pożyczek, by rozwinąć swoją działalność i móc regularnie zasilać domowy budżet. W wielu przypadkach dochody mężów nie wystarczają, by zaspokoić wszystkie potrzeby, a często też kobiety są jedynymi żywicielkami rodzin.

Dzięki pożyczkom, panie mogą otworzyć własną działalność gospodarczą, co z kolei pozwala im opłacić naukę czy kupić mundurki szkolne dla dzieci.

Jako stażysta w tym projekcie będziesz mieć szalenie istotne zadanie – będziesz bowiem wspierał przedsiębiorczynie w rozwijaniu nowych umiejętności i zdobywaniu wiedzy. Jednocześnie sam wiele się nauczysz o mikrofinansowaniu w krajach rozwijających się.

Dołącz do naszego projektu mikrofinansowania w Tanzanii i pomóż przedsiębiorczyniom przerwać spiralę ubóstwa!

Interns give a presentation to a group of women business owners and gain micro-finance work experience in Tanzania.

Wolontariat dla profesjonalistów

Ten projekt jest także idealny dla wykwalifikowanych profesjonalistów. Z twoimi umiejętnościami wspierającymi nasze nieustanne wysiłki, możemy razem zrobić jeszcze więcej.

Przypiszemy cię do miejsca pracy, w którym twoje umiejętności są najbardziej pożądane. To oznacza że możesz podzielić się swoimi kompetencjami i wiedzą z innymi osobami.

Możesz pracować ręka w rękę z naszymi organizacjami partnerskimi i lokalnymi społecznściami, aby wspierać zrównoważony rozwój.

Jeśli masz odpowiednie umiejętności i kwalifikacje, dowiedz się, w jaki sposób możesz wykorzystać je w Projects Abroad.


Mierzenie naszego wpływu

Wszystkie nasze projekty są działaniem na rzecz jasnych, długoterminowych celów, ze szczegółowymi i rocznymi celami. Każdy wolontariusz i stażysta, którego wysyłamy do realizacji tych projektów, pomaga nam pracować na rzecz tych celów, niezależnie od tego, ile czasu spędza realizując projekt.

Każdego roku robimy krok do tyłu i patrzymy, jaki postęp osiągnęliśmy w stosunku do naszych celów. Tworzymy raport globalnego wpływu, który dokumentuje nasze osiągnięcia. Dowiedz się więcej o wpływie, jaki wywiera nasza społeczność wolontariuszy, stażystów i nasz zespół, i zapoznaj się z najnowszym raportem.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamieszkasz z rodziną goszczącą w Aruszy lub Moshi. Powitają cię w swoim domu i z chęcią podzielą się z tobą swoimi zwyczajami, podczas gdy ty nauczysz ich czegoś o swojej kulturze. Wierzymy, że to najlepszy sposób, żeby zanurzyć się w kulturze Tanzanii i zdobyć naprawdę unikatowe doświadczenie.

Zwykle staramy się, żebyś mieszkał wraz z przynajmniej jednym wolontariuszem lub stażystą Projects Abroad z tą samą rodziną goszczącą. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Pomysły na spędzanie czasu wolnego

 Wyprawa do Tanzanii to szansa, aby doświadczyć życia w sercu Afryki. Jest tam tak wiele do zobaczenia i zrobienia w czasie wolnym podczas twojego projektu.

Projekt w Tanzanii nie byłby kompletny bez safari! To szansa, aby zobaczyć przepiękne dzikie zwierzęta żyjące w tym kraju, takie jak słonie, nosorożce i lwy.

Co więcej, w Tanzanii zlokalizowana jest najwyższa góra w Afryce, Kilimandżaro. Spacer wokół podnóża poprzez bujną zieleń to świetny sposób, by spędzić spokojne popołudnie.

Buszowanie na tętniącym życiem lokalnym bazarze jest koniecznością, jeśli jesteś w Tanzanii. Możesz także spędzić czas w masajskiej wiosce, poznając zupełnie inny sposób życia.

W Tanzanii będzie prawdopodobnie wielu innych wolontariuszy. To oznacza, że możesz zwiedzać kraj samodzielnie, lub z grupą podobnie myślących wolontariuszy pracujących na różnych projektach.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym możesz cieszyć się swoją podróżą ze spokojem ducha. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę, aby pomagać ci i upewnić się, że dobrze sobie radzisz w swoim miejscu zakwaterowania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje