Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z zakresu Zdrowia Publicznego w Togo

Start
Informacje podstawowe

Ten projekt nie jest już dostępny. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się o alternatywnych rozwiązaniach.

  • Miasto: Lomé
  • Wymagania: Wolontariusze muszą mieć przynajmniej 18 lat. Brak wymagań medycznych z zakresu zdrowia publicznego.
  • Zakwaterowanie Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 2 tygodnie

Zostań wolontariuszem Projects Abroad i udzielaj pomocy medycznej mieszkańcom Togo.

W trakcie realizacji projektu Zdrowia Publicznego w Togo będziesz mieć okazję pomóc społeczności lokalnej poprzez świadczenie usług medycznych tam, gdzie najbardziej są one potrzebne. To szansa na zdobycie pierwszego doświadczenia w zawodzie i to w kraju rozwijającym, którego mieszkańcy wciąż zmagają się z wieloma, często bardzo egzotycznymi, chorobami.

Na miejscu, w tętniącym życiem mieście Lomé, będziesz współpracować z naszą organizacją partnerską i lokalnymi wolontariuszami, którzy stanowią trzon tego projektu. Wspomożesz zespół w wykonywaniu codziennych obowiązków, objazdowych wizytach medycznych. Odwiedzisz też lokalne świetlice środowiskowe.

Nie ma znaczenia, czy masz doświadczenie w zawodzie lekarza, czy nie, nie musisz być studentem medycyny. Będziesz wykonywać zadania pod czujną opieką naszych pracowników.

Dowiedź się więcej na temat celów, które przyświecają nam przy realizacji tego projektu: Plan zarządzania projektem.

Zakwaterowanie

Wszyscy wolontariusze uczestniczący w projekcie zamieszkają w domach lokalnych rodzin goszczących, będą jedli lokalne potrawy i pomagali w codziennych obowiązkach. To doskonała okazja, żeby poznać kulturę odwiedzanego kraju oraz panujące w nim zwyczaje. Nie wymagamy od wolontariuszy znajomości języka francuskiego, choć podstawowe zwroty z pewnością okażą się przydatne w obcowaniu z miejscowymi. W razie problemów komunikacyjnych zawsze można poprosić o pomoc lokalnego pracownika Projects Abroad. Jest również możliwość odbycia kursu językowego w trakcie pobytu w Togo.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲