Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z zakresu Zdrowia Publicznego na Sri Lance

Start
Informacje podstawowe
  • Miasto: Colombo, Kalutara
  • Wymagania: Znajomość języka angielskiego na poziomie przynajmniej średnio zaawansowanym. Musisz mieć 18 lub więcej. Brak wymagań merytorycznych z zakresu medycyny.
  • Zakwaterowanie Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 2 tygodnie

: A Sri Lankan man has his blood pressure measured by a Projects Abroad Public Health intern.

Sri Lanka to jedno z najlepszych miejsc na wolontariat za granicą. Wyjątkowe krajobrazy, wspaniała pogoda przez cały rok, a także niesamowicie mili mieszkańcy to tylko cześć argumentów przemawiających za tym wyborem. Warto wspomnieć także o mnóstwie zabytków pozostawionych przez 3000 lat rozkwitu tamtejszej kultury, a także dobrze funkcjonującej infrastrukturze pozwalające zwiedzać tą wyspę w łatwy i bezpieczny sposób.

Połącz więc niezapomniane wakacje z wolontariatem z zakresu Zdrowia Publicznego – pomóż lokalnej społeczności i odpowiedz sobie na pytanie czy medycyna to dziedzina, w której chciałbyś w przyszłości pracować.

Udział w tym wolontariacie da Ci możliwość niesienia konkretnej i bezpośredniej pomocy członkom lokalnej społeczności. Dzięki Tobie lekarze będą mogli poświęcić swoją uwagę większej liczbie potrzebujących, bo to właśnie TY będziesz wykonywał za nich podstawowe badania. Jeżeli zatem chcesz mieć stały i bezpośredni dostęp do pacjentów, to wolontariaty z dziedziny Zdrowia Publicznego są dla Ciebie najlepszym wyborem! Pomóż lokalnej społeczności, a otrzymasz w zamian mnóstwo satysfakcji oraz bezcenne doświadczenie zawodowe.

Ty wybierasz termin wyjazdu oraz długość pobytu. My zaś zapewniamy Ci opiekę merytoryczną w instytucji, w której przyjdzie Ci realizować Twój wolontariat oraz pewność, że będziesz pracować tam, gdzie ustalono przed wyjazdem. Zadba o to nasz lokalny personel.

Twoje zadania

A Projects Abroad intern checks a Sri Lankan woman’s blood sugar levels in Colombo.

Wybierając wolontariat w zakresie Zdrowia Publicznego na Sri Lance, będziesz pracował w rządowej organizacji opieki zdrowotnej. Jej głównym problemem jest występowanie kilku chorób tropikalnych tj. leptospirosis i wzrost liczby przypadków zachorowań na choroby niezakaźne, takie jak cukrzyca, nadciśnienie czy choroby sercowo-naczyniowe. Wzrost ten jest spowodowany zmianami stylu życia wśród mieszkańców. Lokalne służby skupiają się na leczeniu i profilaktyce tych przypadków ponieważ stanowią one obecnie 85% chorób na Sri Lance.

Jako wolontariusz będziesz pomagał w organizowaniu programów prewencyjnych i uświadamianiu lokalnych społeczności na temat tego jak zapobiegać rozwijaniu się tych chorób. Dotyczą one głównie czynników takich jak palenie, alkohol, niezdrowa dieta i brak aktywności fizycznej.
Oprócz tego zajmiesz się mierzeniem ciśnienia krwi i sprawdzaniem w niej poziomu cukru.

Zakwaterowanie

Nasz lokalny personel zadba o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Będziesz zakwaterowany w domach lokalnych rodzin. Dzięki mieszkaniu z rodziną poznasz lokalną kulturę od podszewki – taka okazja nie zdarza się zbyt często!

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat zakresu Zdrowia Publicznego na Sri Lance, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲