You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z zakresu Zdrowia Publicznego w Kambodży

Start
Informacje podstawowe
  • Miasto: Koh Dach
  • Wymagania: Znajomość języka angielskiego na poziomie przynajmniej średniozaawansowanym. Brak wymagań merytorycznych z zakresu medycyny.
  • Zakwaterowanie Mieszkania Projects Abroad
  • Minimalna długość pobytu: 1 tydzień

A Cambodian man receives treatment from Projects Abroad Public Health interns.

Wolontariat z zakresu Zdrowia Publicznego w Kambodży realizujemy na rajskiej wyspie Koh Dach. Ty zakwaterowany będziesz jednak w stolicy kraju Phnom Penh, skąd codziennie wyruszysz na wyspę. Będzie więc okazją zdobyć nie tylko cenne doświadczenie zawodowe, ale także poznać Kambodżę na wskroś.

Udział w tym wolontariacie da Ci możliwość niesienia konkretnej i bezpośredniej pomocy członkom lokalnej społeczności. Dzięki Tobie lekarze będą mogli poświęcić swoją uwagę większej liczbie potrzebujących, bo to właśnie TY będziesz wykonywał za nich podstawowe badania. Jeżeli zatem chcesz mieć stały i bezpośredni dostęp do pacjentów, to wolontariaty z dziedziny Zdrowia Publicznego są dla Ciebie najlepszym wyborem! Pomóż lokalnej społeczności, a otrzymasz w zamian mnóstwo satysfakcji oraz bezcenne doświadczenie zawodowe.

Ty wybierasz termin wyjazdu oraz długość pobytu. My zaś zapewniamy Ci opiekę merytoryczną w instytucji, w której przyjdzie Ci realizować Twój wolontariat oraz pewność, że będziesz pracować tam, gdzie ustalono przed wyjazdem. Zadba o to nasz lokalny personel.

Twoje zadania

Projects Abroad Public Health intern participates in an outreach at a Cambodian kindergarten.

W styczniu 2014 roku rozpoczęliśmy współpracę z organizacją Khemara. Naszym wspólnym celem było i wciąż jest, utworzenie szeregu na terenie Kambodży kilkunastu klinik medycznych. Khemara to pierwsza w Kambodży organizacja wspierająca ubogich ludzi, zwłaszcza kobiety, dzieci i osoby niepełnosprawne. Projekt ten jest częścią większego przedsięwzięcia – odbywa się na wyspie Koh Dach, zajmującej obszar jedynie 30 kilometrów kwadratowych. U boku naszej koordynator projektu, pielęgniarki z czterdziestoletnim stażem, pomagać będziesz rodzinom, które tej pomocy potrzebują najbardziej. Podczas wizyt w domach pomożesz w przeprowadzaniu podstawowych badań medycznych, takich jak badania moczu, podstawowe oględziny ciała, które mogą wskazać na konieczną, bardziej specjalistyczną pomoc medyczną, a także sprawdzanie poziomu ciśnienia we krwi, poziomu cukru we krwi, zaburzeń w przyjmowaniu pokarmu i płynów, a także innych, w zależności od Twojego poziomu doświadczenia.

Będziesz mógł także przeprowadzać podobne badania wśród dzieci w wieku przedszkolnym, skupiając się na badaniach zębów, skóry, a także zaburzeń funkcjonowania klatki piersiowej i zaburzeń natury psychologicznej – zwłaszcza nienaturalnych zachowań.

Do twoich zadań będzie także należeć sporządzanie raportów i ich analizowanie. Dzięki nim będzie możliwe lepsze zaplanowanie szerszych działań organizacji Khemara.

Zakwaterowanie

Nasz lokalny personel zadba o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Będziesz zakwaterowany w naszych mieszkaniach wraz z innymi wolontariuszami!

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat zakresu Zdrowia Publicznego do Kambodży, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 71 719 90 92 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲