You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z zakresu Zdrowia Publicznego w Ghanie

Start
Informacje podstawowe
  • Miasto: Dodowa
  • Wymagania: Znajomość języka angielskiego na poziomie przynajmniej średnio zaawansowanym. Brak wymagań merytorycznych z zakresu medycyny.
  • Zakwaterowanie Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 1 tydzień

Wolontariuszka pomaga lokalnemu dziecku w GhanieJeżeli szukasz praktycznych doświadczeń w zakresie medycyny i chcesz jednocześnie nieść realną i konkretną pomoc lokalnej społeczności to wybierz się z nami do Ghany na wolontariat z zakresu Zdrowia Publicznego. Będziesz pracował wraz z tamtejszymi lekarzami w ramach objazdowej pomocy medycznej w miasteczku Dodowa na przedmieściach stołecznej Accry. I nie tylko!Ghana to jeden z najpopularniejszych krajów wśród naszych stażystów i wolontariuszy. Możesz zatem spodziewać się nie tylko nowych doświadczeń medycznych, ale także dobrej zabawy z naszymi uczestnikami z całego świata.

Dzięki Twojej pomocy lekarze będą mogli poświęcić swoją uwagę większej liczbie potrzebujących, bo to właśnie TY będziesz wykonywał za nich podstawowe badania. Jeżeli zatem chcesz mieć stały i bezpośredni dostęp do pacjentów, to wolontariaty z dziedziny Zdrowia Publicznego są dla Ciebie najlepszym wyborem! Pomóż lokalnej społeczności, a otrzymasz w zamian mnóstwo satysfakcji oraz bezcenne doświadczenie zawodowe.

Ty wybierasz termin wyjazdu oraz długość pobytu. My zaś zapewniamy Ci opiekę merytoryczną w instytucji, w której przyjdzie Ci realizować Twój wolontariat oraz pewność, że będziesz pracować tam, gdzie ustalono przed wyjazdem. Zadba o to nasz lokalny personel.

Twoje zadania

Wolontariuszka bada lokalnego mężczyznęZakwaterowanieWybierając wolontariat w zakresie Zdrowia Publicznego do Ghany będziesz wizytował szkoły, przedszkola i świetlice środowiskowe realizując program badań przesiewowych w wielu obszarach. Z drugiej strony, będziesz uczestniczył w objazdowej pomocy medycznej organizowanej tam, gdzie brakuje stałych placówek medycznych. Pomożesz tam, u boku lokalnych lekarzy, wykonywać proste czynności medyczne, takie jak badanie poziomu cukru we krwi, ciśnienia we krwi, ogólnego badania stanu zdrowia w poszukiwaniu oznak chorób (zależnie od miejsca pobytu, mogą być to także schorzenia uznawane u nas za egzotyczne!), opatrywanie drobnych ran i urazów oraz przeprowadzanie kampanii mających na celu promocję zdrowego trybu życia.

Nasz lokalny personel zadba o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Będziesz zakwaterowany w domach lokalnych rodzin. Dzięki mieszkaniu z rodziną poznasz lokalną kulturę od podszewki – taka okazja nie zdarza się zbyt często!

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat zakresu Zdrowia Publicznego do Ghany, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲