Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z zakresu Zdrowia Publicznego w Belize

Start
  • Miasto: San Pedro
  • Wymagania: Znajomość języka angielskiego na poziomie przynajmniej średniozaawansowanym. Brak wymagań merytorycznych z zakresu medycyny.
  • Zakwaterowanie Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 2 tygodnie

Public Health internship in Belize

Udział w wolontariacie z zakresu Zdrowia Publicznego daje Ci możliwość niesienia konkretnej i bezpośredniej pomocy członkom lokalnej społeczności. Dzięki Tobie lekarze będą mogli poświęcić swoją uwagę większej liczbie potrzebujących, bo to właśnie TY będziesz wykonywał za nich podstawowe badania. Jeżeli zatem chcesz mieć stały i bezpośredni dostęp do pacjentów, to wolontariaty z dziedziny Zdrowia Publicznego są dla Ciebie najlepszym wyborem! Pomóż lokalnej społeczności, a otrzymasz w zamian mnóstwo satysfakcji oraz bezcenne doświadczenie zawodowe.

Wybierz się więc z nami do Belize, wyjątkowego państwa w Ameryce Środkowej, jedynego na tym obszarze, w którym angielski jest językiem urzędowym. Ty wybierasz termin wyjazdu oraz długość pobytu. My zaś zapewniamy Ci opiekę merytoryczną w instytucji, w której przyjdzie Ci realizować Twój wolontariat oraz pewność, że będziesz pracować tam, gdzie ustalono przed wyjazdem. Zadba o to nasz lokalny personel.

Twoje zadania

W trakcie wolontariatu Medycyna & Opieka zdrowotna realizowanego w szkołach, sierocińcach i innych placówkach Belize będziesz promować zdrowy styl życia i odżywiania, w specjalnych mobilnych klinkach rozmieszczonych w parkach u boku miejscowych lekarzy wykonywać proste badania, np. pomiary ciśnienia i cukru we krwi oraz współczynnika BMI, prowadzić grupy wsparcia dla osób chorych na nadciśnienie, cukrzycę i karmiących piersią, planować we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, targi zdrowotne, w specjalnych grupach wsparcia dla chłopców i dziewcząt dyskutować na temat zagrożeń społecznych, zdrowotnych oraz uzależnień.

Zakwaterowanie

Nasz lokalny personel zadba o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Będziesz zakwaterowany w domach lokalnych rodzin. Dzięki mieszkaniu z rodziną poznasz lokalną kulturę od podszewki – taka okazja nie zdarza się zbyt często!

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat zakresu Zdrowia Publicznego do Belize, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲