Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariaty zagraniczne zakresu Zdrowia Publicznego

Start
Volunteer bandaged up a young boy in an outreach project on the Public Health project
  • Twoje zadania: Zapewnienie podstawowej opieki medycznej i edukacji zdrowotnej w szkołach, świetlicach środowiskowych i ośrodkach dziennego pobytu
  • Wymagania: Brak wymagań w Belize, Kambodży, Ghanie i Filipinach. Uczestnicy muszą mieć co najmniej 18 lat w przypadku Sri Lanki
Informacje o projekcie

Wolontariat zagraniczny z zakresu Zdrowia Publicznego może być cennym doświadczeniem w Twojej przyszłej karierze zawodowej, a także ciekawym pomysłem na wakacje. Publiczna służba zdrowia w wielu biednych i rozwijających się krajach nie jest w stanie sprostać potrzebom borykających się z licznymi chorobami mieszkańców. Dzięki Twojej pomocy lekarze będą mogli poświęcić swoją uwagę większej liczbie potrzebujących, będziesz mógł pomagać im w badaniu stanu zdrowia pacjentów i w rozrachunku przyczynisz się do ich powrotu do zdrowia – a także zyskasz cenne doświadczenie!

Twoje zadania

Intern on the Public Health project checks the heart rate of an older woman in Ghana

Wybierając wolontariat w zakresie zdrowia publicznego w jednym z rozwijających się krajów, odwiedzisz wiele szkół, sierocińców i innych placówek, w których poziom świadomości o dbaniu o stan zdrowia wciąż nie jest wysoki. Pomożesz tam, u boku lokalnych lekarzy, wykonywać proste czynności medyczne, takie jak badanie poziomu cukru we krwi, ciśnienia we krwi, ogólnego badania stanu zdrowia w poszukiwaniu oznak chorób (zależnie od miejsca pobytu, mogą być to także schorzenia uznawane u nas za egzotyczne!), opatrywanie drobnych ran i urazów oraz przeprowadzanie kampanii mających na celu promocję zdrowego trybu życia.

Niezależnie od Twoich doświadczeń, Twoja para rąk będzie na wagę złota! Personel medyczny pomoże Ci w wykonywaniu Twoich obowiązków, a w rozrachunku zyskasz nie tylko cenne doświadczenie, ale i wdzięczność Twoich pacjentów!

Zdrowie publiczne:

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲