Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z Terapii Zajęciowej
w Wietnamie

Start
Informacje podstawowe
  • Miasto: Przedmieścia Hanoi
  • Wymagania: Musisz być studentem Terapii Zajęciowej. Znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym.
  • Instytucje: Centra rehabilitacji
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące, mieszkania, pensjonat
  • Minimalna długość pobytu: 4 tygodnie

Wietnam to piękne plaże, bogactwo krajobrazów oraz wyjątkowi ludzie. Z wielu względów to także doskonałe miejsce na Wolontariat z Terapii Zajęciowej, szczególnie jeżeli chcesz mieć bezpośredni dostęp do pacjentów.

Ty wybierasz termin wyjazdu oraz długość pobytu. My zaś zapewniamy Ci opiekę merytoryczną w instytucji, w której przyjdzie Ci realizować Twoją praktykę oraz pewność, że będziesz pracować tam, gdzie ustalono przed wyjazdem. Zadba o to nasz lokalny personel. Zadba także o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem.

Volunteer works with local staff to treat a child on the Occupational Therapy project in Vietnam

Twoje zadania na miejscu

Studenci Terapii Zajęciowej pracują w lokalnych centrach rehabilitacji na przedmieściach Hanoi, w których wychowankami są w główniej mierze dzieci chore na autyzm oraz weterani wojenni. Wychowankowie tego ośrodka mają różne stopnie niepełnosprawności i w związku z tym bardzo różne potrzeby. Wolontariusze wspomagają tamtejszych specjalistów w wysiłkach zmierzających do usamodzielnienia wychowanków.

W ośrodku, którym będziesz pracować czeka na Ciebie wielu wykwalifikowanych pracowników. Jeden z nich zostanie Twoim opiekunem merytorycznym. To on będzie wyznaczał Ci zadania oraz nadzorował Twoją praktykę. W największym stopniu liczy się Twoja wiedza i doświadczenie. Równie ważne jest także Twoje zaangażowanie oraz relacje, które nawiążesz z opiekunem.

Zakwaterowanie

Nasz lokalny personel zadba o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Będziesz zakwaterowany w domach lokalnych rodzin wraz z innym wolontariuszem lub w lokalnym pensjonacie. Poznasz od podszewki kulturę lokalną oraz wolontariuszy i stażystów z całego świata.

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat do Wietnamu, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲