Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z Terapii Zajęciowej w Tanzanii

Start
Informacje podstawowe
  • Miasto: Dar es Salaam
  • Wymagania: Musisz być studentem Terapii Zajęciowej. Znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym.
  • Instytucje: Szkoły dla dzieci z niepełnosprawnościami, klinik
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 2 tygodnie

A Tanzanian occupational therapist works with a local child in Dar es Salaam while a Projects Abroad intern observes

Tanzania jest znana z safari, parków narodowych i wulkanów, w tym słynnego Kilimandżaro, ale także wspaniałych krajobrazów i pięknych plaż z widokiem na Ocean Indyjski. To także dobre miejsce na Wolontariat z Terapii Zajęciowej, szczególnie jeżeli zdobywanie doświadczenia zawodowego oraz pomoc lokalnej społeczności chcesz połączyć ze zwiedzaniem.

Ty wybierasz termin wyjazdu oraz długość pobytu, my zaś zapewniamy Ci opiekę merytoryczną w instytucji, w której przyjdzie Ci realizować Twoją praktykę oraz pewność, że będziesz pracować tam, gdzie ustalono przed wyjazdem. Zadba o to nasz lokalny personel. Zadba także o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem.

Twoje zadania na miejscu

Studenci Terapii Zajęciowej pracują w Lotus Medical Clinic w stołecznym Dar es Saalam lub lokalnych szkołach dla dzieci niepełnosprawnych. Wychowankowie tego ośrodka mają różne stopnie niepełnosprawności i w związku z tym bardzo różne potrzeby. Wolontariusze wspomagają tamtejszych specjalistów w wysiłkach zmierzających do usamodzielnienia wychowanków.

W ośrodku, którym będziesz pracować czeka na Ciebie wielu wykwalifikowanych pracowników. Jeden z nich zostanie Twoim opiekunem merytorycznym. To on będzie wyznaczał Ci zadania oraz nadzorował Twoją praktykę. W największym stopniu liczy się Twoja wiedza i doświadczenie. Równie ważne jest także Twoje zaangażowanie oraz relacje, które nawiążesz z opiekunem.

Zakwaterowanie

Nasz lokalny personel zadba o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Będziesz zakwaterowany w domach lokalnych rodzin wraz z innym wolontariuszem lub w lokalnym pensjonacie. Poznasz od podszewki kulturę lokalną oraz wolontariuszy i stażystów z całego świata.

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat do Tananii, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲