Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z Terapii Zajęciowej w Maroko

Start
Informacje podstawowe

Ten projekt nie jest już dostępny. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się o alternatywnych rozwiązaniach.

  • Miasto: Rabat
  • Wymagania: Znajomość języka francuskiego lub arabskiego na poziomie średniozaawansowanym. Musisz być studentem Terapii Zajęciowej.
  • Instytucje: Ośrodki dziennego pobytu dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży oraz szkoły
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 2 tygodnie

Interns volunteering on the Occupational Therapy project in Morocco consult with local staff

Wyjazd na Wolontariat z Terapii Zajęciowej w Maroko będzie wyjątkową przygodą. Z jednej strony będziesz mieć szanse na zdobycie nowych doświadczeń zawodowych, a z drugiej poznasz ten kraj na styku dwóch kultur – arabskiej i europejskiej.

Ty wybierasz termin wyjazdu oraz długość pobytu. My zaś zapewniamy Ci opiekę merytoryczną w instytucji, w której przyjdzie Ci realizować Twoją praktykę oraz pewność, że będziesz pracować tam, gdzie ustalono przed wyjazdem. Zadba o to nasz lokalny personel. Zadba także o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Wolontariat jest niedostępny w okresie od połowy czerwca do połowy września.

Twoje zadania na miejscu

Studenci Terapii Zajęciowej pracują w dziennym ośrodku opieki dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 - 12 lat. Wychowankowie tego ośrodka mają różne stopnie niepełnosprawności i w związku z tym bardzo różne potrzeby. Możesz pracować także w szkole specjalnej dla dziewcząt. Wolontariusze wspomagają tamtejszych specjalistów w wysiłkach zmierzających do usamodzielnienia wychowanków.

W ośrodku, którym będziesz pracować czeka na Ciebie wielu wykwalifikowanych pracowników. Jeden z nich zostanie Twoim opiekunem merytorycznym. To on będzie wyznaczał Ci zadania oraz nadzorował Twoją praktykę. W największym stopniu liczy się Twoja wiedza i doświadczenie. Równie ważne jest także Twoje zaangażowanie oraz relacje, które nawiążesz z opiekunem.

Zakwaterowanie

Nasz lokalny personel zadba o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Będziesz zakwaterowany w domach lokalnych rodzin wraz z innym wolontariuszem. Poznasz od podszewki kulturę lokalną oraz wolontariuszy i stażystów z całego świata.

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat do Maroko, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲