You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z Terapii Zajęciowej
na Filipinach

Start
Informacje podstawowe
  • Miasto: San Remigio
  • Wymagania: Musisz być studentem Terapii Zajęciowej. Znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym.
  • Instytucje: Opieka objazdowa
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 2 tygodnie

Local Filipino people listen to a basic medical talk given by a Projects Abroad intern.

Filipiny to piękne plaże, bogactwo krajobrazów oraz wyjątkowi ludzie. Z wielu względów to także doskonałe miejsce na Wolontariat z Terapii Zajęciowej, szczególnie jeżeli chcesz mieć bezpośredni dostęp do pacjentów.

Ty wybierasz termin wyjazdu oraz długość pobytu. My zaś zapewniamy Ci opiekę merytoryczną w instytucji, w której przyjdzie Ci realizować Twoją praktykę oraz pewność, że będziesz pracować tam, gdzie ustalono przed wyjazdem. Zadba o to nasz lokalny personel. Zadba także o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem.

Twoje zadania na miejscu

Ponad 1,5 miliona mieszkańców Filipin to osoby niepełnosprawne intelektualnie bądź ruchowo, które wymagają stałej opieki terapeuty. Niestety mało kogo stać na taką opiekę. Stąd też wykwalifikowani wolontariusze są tak potrzebni.

Studenci Terapii Zajęciowej pracują w Persons with Disability Affairs (PDAO) centre w San Remigio na wyspie Cebu. Wychowankowie tego ośrodka mają różne stopnie niepełnosprawności i w związku z tym bardzo różne potrzeby. Wolontariusze wspomagają tamtejszych specjalistów w wysiłkach zmierzających do usamodzielnienia wychowanków.

W ośrodku, którym będziesz pracować czeka na Ciebie wielu wykwalifikowanych pracowników. Jeden z nich zostanie Twoim opiekunem merytorycznym. To on będzie wyznaczał Ci zadania oraz nadzorował Twoją praktykę. W największym stopniu liczy się Twoja wiedza i doświadczenie. Równie ważne jest także Twoje zaangażowanie oraz relacje, które nawiążesz z opiekunem.

Zakwaterowanie

Nasz lokalny personel zadba o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Będziesz zakwaterowany w domach lokalnych rodzin wraz z innym wolontariuszem lub w lokalnym pensjonacie. Poznasz od podszewki kulturę lokalną oraz wolontariuszy i stażystów z całego świata.

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat na Filipiny, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲