You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat Stomatologiczny w Peru

Start
Informacje podstawowe
  • Miasto: Cuzco
  • Wymagania: Niezbędna jest znajomość języka hiszpańskiego na poziomie co najmniej średniozaawansowanym. Brak wymagań merytorycznych w dziedzinie stomatologii.
  • Instytucje: Publiczne ośrodki zdrowia
  • Zakwaterowanie Publiczne ośrodki zdrowia
  • Minimalna długość pobytu: 2 tygodnie

Volunteer on the dentistry project observing a dental procedure in Peru

Cuzco – dawna stolica Inków położona na wysokości 3000 metrów nad poziomem morza, miasto otoczone ośnieżonymi szczytami, w którym tradycyjna kultura Inków współistnieje z hiszpańską. To właśnie tam możesz zrealizować Wolontariat Stomatologiczny.

Oprócz wrażeń czysto estetycznych, związanych nie tylko z oszałamiającymi krajobrazami Andów, ale i lokalnej, postkolonialnej architektury, czekają na Ciebie konkretne wyzwania zawodowe. Dzięki pracy w lokalnych ośrodkach zdrowia u boku profesjonalnych Stomatologów, odpowiesz sobie na pytania czy chcesz w przyszłości wykonywać ten trudny zawód.

Ty wybierasz dogodny termin swojego wyjazdu, a także długość pobytu. Zakwaterujemy Cię wraz z innym wolontariuszem w domu lokalnej rodziny goszczącej, starannie wyselekcjonowanej przez naszych pracowników. To doskonała okazja żeby przyjrzeć się z bliska peruwiańskiej kulturze, okazję niedostępną dla zwykłych turystów. Wykorzystaj ją.

Twoje zadania na miejscu

Wolontariat Stomatologiczny w Peru zrealizujesz w jednym kilku publicznych ośrodków zdrowia w Cuzco. To miejsca bardzo oblegane przez pacjentów stąd możesz mieć pewność, że pacjentów Ci nie zabraknie.

Peru to wciąż kraj rozwijający się, stąd Twój pobyt tam będzie prawdziwą szkołą stomatologii. Będziesz obserwować swojego opiekuna – lokalnego dentystę, który bez najnowszych zdobyczy techniki, skutecznie leczy swoich pacjentów polegając na swojej wiedzy i doświadczeniu. Jeżeli wykażesz się odpowiednim zaangażowaniem będziesz asystował mu przy zabiegach, otrzymasz także możliwość przeprowadzenia podstawowych czynności samodzielnie.

Zakwaterowanie

W Cuzco zamieszkasz wraz z innym wolontariuszem u lokalnej rodziny goszczącej. To wyjątkowa okazja, żeby poznać dwa światy – świat Twojego współlokatora i świat gospodarzy domu. Peru to kraj katolicki, stąd wiele obyczajów będzie wyglądało znajomo. Otrzymasz więc szanse na poznanie Peru od strony, która nie jest dana zwykłemu turyście.

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat Stomatologiczny do Peru, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲