Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat Stomatologiczny w Boliwii

Start
Informacje podstawowe

Ten projekt nie jest już dostępny. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się o alternatywnych rozwiązaniach.

  • Miasto: Cochabamba
  • Wymagania: Wolontariusze muszą mieć co najmniej 18 lat. Niezbędna jest znajomość języka hiszpańskiego na poziomie średniozaawansowanym. Brak wymagań merytorycznych.
  • Instytucje: Publiczne kliniki ochrony zdrowia oraz pomoc objazdowa
  • Zakwaterowanie Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 4 tygodnie

Dentistry volunteer observes a local dentist working with a child in Bolivia

Boliwia jest położona w samym sercu Ameryki Południowej i charakteryzuje się bardzo oryginalną kulturą. Jest zdecydowanie mniej naznaczona wpływami krajów europejskich niż pozostałe kraje Ameryki Południowej, dzięki temu jest zupełnie inna, ciekawsza.

Wolontariat Stomatologiczny w Boliwii da Cię możliwość bezpośredniego kontaktu z pacjentami, a także z wyjątkową lokalną kulturą. Twój pobyt będzie cennym doświadczeniem zarówno na płaszczyźnie edukacyjnej, jak i społecznej. Co najważniejsze – odpowiesz sobie na pytanie czy zawód dentysty jest dla Ciebie.

Ty wybierasz termin wyjazdu oraz długość pobytu. My zaś zapewniamy Ci opiekę merytoryczną w instytucji, w której przyjdzie Ci realizować Twoją Wolontariat Stomatologiczny oraz pewność, że będziesz pracować tam, gdzie ustalono przed wyjazdem. Zadba o to nasz lokalny personel.

Twoje zadania na miejscu

Jeśli zdecydujesz się wyjechać do Boliwii na Wolontariat Stomatologiczny to będziesz pracować w Centro de Salud. To sieć publicznych klinik zdrowia oferujących darmową opiekę stomatologiczną dla wszystkich mieszkańców Cochabamba. Będzie pracować jako asystent dentystyczny obok wykwalifikowanych miejscowych dentystów. Będziesz mógł zaangażować się w wiele różnorodnych zabiegów stomatologicznych i ortodontycznych, zarówno obserwując procedury wykonywane przez Twojego opiekuna, jak i realizując podstawowe czynności pod jego okiem.

Weźmiesz także udział kampaniach społecznych realizowanych w lokalnych przedszkolach i świetlicach środowiskowych. W ich trakcie, wolontariusze oraz profesjonalni dentyści, badają stan uzębienia wychowankom takich instytucji, świadcząc im nieodpłatną pomoc.

Wymagania

Chcąc wziąć udział w programie nie musisz legitymować się żadnymi doświadczeniami w dziedzinie stomatologii. Jako wolontariusz w Boliwii musisz mieć jednak co najmniej 18 lat , a także mówić w języku hiszpańskim przy najmniej na poziomie średniozaawansowanym.

Zakwaterowanie

Nasz lokalny personel zadba o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Będziesz zakwaterowany w domach lokalnych boliwijskich rodzin. Dzięki mieszkaniu z rodziną poznasz lokalną kulturę od podszewki – taka okazja nie zdarza się zbyt często!

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat Stomatologiczny w Boliwii, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲