Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z Położnictwa w Togo

Start
Informacje podstawowe

Ten projekt nie jest już dostępny. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się o alternatywnych rozwiązaniach.

  • Miasto: Lomé
  • Wymagania: Niezbędna jest znajomość języka francuskiego na poziomie średniozaawansowanym. Brak wymagań merytorycznych w zakresie położnictwa
  • Instytucje: Szpitale
  • Zakwaterowanie Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 2 tygodnie

Togo przyciąga na wolontariat szczególnie osoby zainteresowane kulturą francuską. Togo to bowiem była kolonia tego kraju i miejsce, gdzie wciąż dominuję język francuski. Togo to piękne plaże, bogactwo krajobrazów oraz wyjątkowi ludzie. Z wielu względów to także doskonałe miejsce na Wolontariat Położniczy, szczególnie jeżeli chcesz pracować po francusku. Tamtejsi lekarze mówią doskonale w tym języku.

Volunteer working in a clinic on the midwifery project in Togo

Jeżeli chcesz się zatem sprawdzić się w trudnych warunkach, a także dowiedzieć się jak wygląda praca położnika w najodleglejszych zakątkach świata, pojedź razem z nami do Togo i dowiedz się, czy chcesz w przyszłości wykonywać ten ciężki zawód. Możesz sam wybrać dogodny termin swojego wyjazdu i dostosować długość pobytu. Zakwaterujemy Cię w domu lokalnej rodziny goszczącej, starannie wyselekcjonowanej przez naszych pracowników.

Twoje zadania na miejscu

W Togo będziesz pracować na oddziale położniczym stołecznego szpitala uniwersyteckiego w Lomé. Pierwszy tydzień pobytu spędzisz obserwując pracę Twojego opiekuna. W miarę zaznajamiania się z trybem pracy na oddziale będziesz mógł asystować przy badaniach oraz porodach.

Ostatecznie zakres Twoich obowiązków zostanie określony przez lekarza, pod którego okiem będziesz pracować. Na miejscu zostanie Ci bowiem przydzielony opiekun – położnik specjalista. Będzie on zarazem Twoim mentorem i partnerem w codziennej pracy. Jeśli wykażesz się inicjatywą, ambicją i zaangażowaniem, będzie powierzał Ci coraz to trudniejsze i bardziej odpowiedzialne zadania.

Zakwaterowanie

Zamieszkasz wraz z innym wolontariuszem u lokalnej rodziny goszczącej. To wyjątkowa okazja, żeby poznać kulturę Twoich gospodarzy, ich wyjątkową kuchnie i codzienne życie pod gorącym słońcem południowej Afryki.

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat Położniczy do Togo, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲