You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z Położnictwa w Tanzanii

Start
Informacje podstawowe
  • Miasto: Dar es Salaam, Arusha
  • Wymagania: Znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym. Brak wymagań merytorycznych w zakresie położnictwa
  • Instytucje: Szpitale
  • Zakwaterowanie Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 2 tygodnie

Tanzania jest znana z safari, parków narodowych i wulkanów, w tym słynnego Kilimandżaro, ale także wspaniałych krajobrazów i pięknych plaż z widokiem na Ocean Indyjski. To także dobre miejsce na Wolontariat z Położnictwa, szczególnie jeżeli zdobywanie doświadczenia zawodowego oraz pomoc lokalnej społeczności chcesz połączyć ze zwiedzaniem.

Ty wybierasz termin wyjazdu oraz długość pobytu. My zaś zapewniamy Ci opiekę merytoryczną w instytucji, w której przyjdzie Ci realizować Twój wolontariat oraz pewność, że będziesz pracować tam, gdzie ustalono przed wyjazdem. Zadba o to nasz lokalny personel. Zadba także o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem.

Twoje zadania na miejscu

Wolontariat możesz odbyć na północy, w położonym w miejscowości Arusza w Saint Elisabeth Hospital lub w nadbrzeżnym Dar es Saalam, w placówce Mwananyamala Regional Hospital. To duże placówki, w których co dzień odbieranych jest około 100 porodów. Możesz mieć pewność, że są dobrze wyposażone i zatrudniają dobrej klasy specjalistów. Pod ich okiem nauczysz się wykonywać podstawowe procedury medyczne lub jeżeli posiadasz wcześniejsze doświadczenie w tej dziedzinie będziesz mógł asystować przy ich pracy.

Projekt ochrony zdrowia wśród społeczności Masajów

A newborn baby is held by a Projects Abroad medical intern in Tanzania

Jeżeli zechcesz, będziesz mieć możliwość pracy nie tylko w dużym miejskim szpitalu. Współpracujemy bowiem z lokalnym szpitalem usytuowanym na obszarze zamieszkałym przez społeczność Masajów. Placówka jest bardzo słabo wyposażona, pracuje tam jednak wspaniały personel, który zaangażowaniem i doświadczeniem próbuje niwelować te niedociągnięcia. Praca w tym miejscu jest sporym wyzwaniem, da Ci jednak najwięcej możliwości nauki i bezpośredniej pomocy.

Zakwaterowanie

Bez względu na to, które miasto wybierzesz, zamieszkasz wraz z innym wolontariuszem u lokalnej rodziny goszczącej. To wyjątkowa okazja, żeby poznać kulturę Twoich gospodarzy, ich wyjątkową kuchnie i codzienne życie.

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat Położniczy do Tanzanii, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲