You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z Położnictwa w Senegalu

Start
Informacje podstawowe

Jeżeli jesteś zainteresowany wolontariatem w tym kraju, skontaktuj się z nami zanim złożysz aplikację.

  • Miasto: St Louis
  • Wymagania: Musisz być absolwentem Położnictwa. Niezbędna jest także znajomość języka francuskiego na poziomie średniozaawansowanym.
  • Instytucje: Szpitale
  • Zakwaterowanie Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 2 tygodnie

Senegal znany jest z różnorodności. Znajdziesz tu wiele: od suchych pustyń na północy po lasy tropikalne na południu, od przyjemnej bryzy na wybrzeżu po ciepło z głębi lądu. Senegal to także piękna architektura postkolonialna, zachowana szczególnie w St Louis – mieście będącym pierwszą kolonią francuską w Afryce. To właśnie tam masz możliwość realizacji Wolontariatu z Położnictwa w języku francuskim.

Maternity unit on a Midwifery project for volunteers in Senegal

Jeżeli chcesz się zatem sprawdzić się w trudnych warunkach, a także dowiedzieć się jak wygląda praca położnika w najodleglejszych zakątkach świata, wybierz się z nami do Senegalu. Chcąc wziąć udział w tym wolontariacie musisz być absolwentem Położnictwa. Niezbędna jest także znajomość języka francuskiego przynajmniej na poziomie średniozaawansowanym.

Możesz sam wybrać dogodny termin swojego wyjazdu i dostosować długość pobytu. Zakwaterujemy Cię w domu lokalnej rodziny goszczącej, starannie wyselekcjonowanej przez naszych pracowników.

Twoje zadania na miejscu

W Senegalu będziesz pracować na oddziale położniczym w jednym z tamtejszych szpitali. Będziesz obserwować swojego opiekuna – lokalnego położnika, który bez najnowszych zdobyczy techniki skutecznie wykonuje swój zawód. Jeżeli wykażesz się odpowiednim zaangażowaniem, będziesz asystował mu przy podstawowych czynnościach

Ostatecznie zakres Twoich obowiązków zostanie określony przez lekarza, pod którego okiem będziesz pracować. Na miejscu zostanie Ci bowiem przydzielony opiekun – położnik specjalista. Będzie on zarazem Twoim mentorem i partnerem w codziennej pracy. Jeśli wykażesz się inicjatywą, ambicją i zaangażowaniem, będzie powierzał Ci coraz to trudniejsze i bardziej odpowiedzialne zadania.

Zakwaterowanie

Zamieszkasz wraz z innym wolontariuszem u lokalnej rodziny goszczącej. To wyjątkowa okazja, żeby poznać kulturę Twoich gospodarzy, ich wyjątkową kuchnie i codzienne życie pod gorącym słońcem zachodniej Afryki.

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat Położniczy do Senegalu zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲