You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z Położnictwa w Ghanie

Start
Informacje podstawowe
  • Miasto: Cape Coast
  • Wymagania: Znajomość języka angielskiego na poziomie przynajmniej średnio zaawansowanym. Brak wymagań merytorycznych w zakresie położnictwa
  • Instytucje: Szpitale
  • Zakwaterowanie Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 2 tygodnie

Ghana to jeden z najpopularniejszych krajów wśród naszych stażystów i wolontariuszy. Możesz zatem spodziewać się nie tylko nowych doświadczeń medycznych, ale także dobrej zabawy z naszymi uczestnikami z całego świata.

Nie musisz być studentem położnictwa ani absolwentem tego kierunku. Liczy się za to Twoja chęć do pracy i nauki oraz charakter. Asystowanie przy porodach jest bowiem sporym wyzwaniem i odpowiedzialnością. Włożony wysiłek da Ci jednak sporo satysfakcji, a także bezpośrednich korzyści – sprowadzających się chociażby doprecyzowania Twoich zawodowych wyborów. Czy może być bowiem lepszy sposób na sprawdzenie siebie w danym zawodzie niż wolontariat?

Ty wybierasz termin wyjazdu oraz długość pobytu. My zaś zapewniamy Ci opiekę merytoryczną w instytucji, w której przyjdzie Ci realizować Twój wolontariat oraz pewność, że będziesz pracować tam, gdzie ustalono przed wyjazdem. Zadba o to nasz lokalny personel.

Twoje zadania na miejscu

Volunteer and staff treat babies on the midwifery project in Ghana

W Cape Coast będziesz pracować na oddziale położniczym w największym lokalnym szpitalu. To jeden z najnowocześniejszych szpitali w całej Ghanie, bardzo dobrze wyposażony i zatrudniający rzeszę specjalistów. Jeden z nich zostanie Twoim opiekunem merytorycznym. To on będzie wyznaczał Ci zadania oraz nadzorował pracę. Będziesz mógł asystować mu przy różnych procedurach medycznych, a także wykonywać podstawowe czynności medyczne. Zetkniesz się z wieloma przypadkami medycznymi, których próżno szukać w naszym kraju. Niemal codziennie pracować będziesz z ciężarnymi pacjentkami cierpiącymi na malarię czy tyfus. Wszystkie te doświadczenia będą miały ogromną wartość dla Twojej przyszłej kariery położnika.

Zakwaterowanie

Nasz lokalny personel zadba o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Będziesz zakwaterowany w domach lokalnych rodzin. Dzięki mieszkaniu z rodziną poznasz lokalną kulturę od podszewki – taka okazja nie zdarza się zbyt często!

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat Położniczy do Ghany, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲