Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z Pielęgniarstwa w Togo

Start
Informacje podstawowe

Ten projekt nie jest już dostępny. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się o alternatywnych rozwiązaniach.

  • Miasto: Lomé
  • Wymagania: Niezbędna jest znajomość języka francuskiego na poziomie średniozaawansowanym. Brak wymagań merytorycznych z zakresu pielęgniarstwa
  • Instytucje: Szpitale, kliniki oraz ośrodki leczenia HIV
  • Zakwaterowanie Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 2 tygodnie

Nursing volunteer dresses a child's wounds in Togo

Togo przyciąga na wolontariat szczególnie osoby zainteresowane kulturą francuską. Togo to bowiem była kolonia tego kraju i miejsce, gdzie wciąż dominuję język francuski. Togo to piękne plaże, bogactwo krajobrazów oraz wyjątkowi ludzie.

Z wielu względów to także doskonałe miejsce na Wolontariat z Pielęgniarstwa, szczególnie jeżeli chcesz pracować po francusku. Tamtejszy personel medyczny mówi doskonale w tym języku. Nie musisz mieć żadnych doświadczeń edukacyjnych ani zawodowych związanych z pielęgniarstwem. Liczy się Twój zapał do pracy oraz nauki.

Jeżeli chcesz się zatem sprawdzić się w trudnych warunkach, a także dowiedzieć się jak wygląda praca pielęgniarki czy pielęgniarza w najodleglejszych zakątkach świata to pojedź razem z nami do Togo i dowiedz się czy chcesz w przyszłości wykonywać ten ciężki zawód.

Możesz sam wybrać dogodny termin swojego wyjazdu i dostosować długość pobytu. Zakwaterujemy Cię w domu lokalnej rodziny goszczącej, starannie wyselekcjonowanej przez naszych pracowników.

Twoje zadania na miejscu

W Togo będziesz pracować w jednym z ośrodków w stolicy kraju – Lomè. Do wyboru masz trzy placówki: CHU Tokoin, Centre Hospitalier Regional Lomé i Centro Medico Social Adidogome. Każdy z nich oferuje szeroki zakres usług medycznych w większości specjalizacji medycznych. Możesz wybrać jeden oddział, który Cię interesuje lub kilka. Pamiętaj jedynie, że minimalna długość pobytu na jednym oddziale to 2 tygodnie.

Ranga problemów jakimi będziesz się zajmować, zależy do zaufania, jakim obdarzy Cię Twój opiekun. Wykaż się ambicją, profesjonalizmem, chęcią do nauki i inicjatywą, a na pewno odczujesz satysfakcję z trudności zadań, jakie będą Ci przydzielane. Wszystkie zadania będziesz wykonywać pod okiem lokalnego specjalisty. Na miejscu zostanie Ci bowiem przydzielony opiekun – biegle posługujący się językiem francuskim. Będzie on zarazem Twoim mentorem i partnerem w codziennej pracy.

Zakwaterowanie

Zamieszkasz wraz z innym wolontariuszem u lokalnej rodziny goszczącej. To wyjątkowa okazja, żeby poznać kulturę Twoich gospodarzy, ich wyjątkową kuchnie i codzienne życie pod gorącym słońcem Afryki.

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat z Pielęgniarstwa do Togo, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲