You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z Pielęgniarstwa w Tanzanii

Start
Informacje podstawowe
  • Miasto: Dar es Salaam, Arusha
  • Wymagania: Wymagana jest znajomość języka angielskiego (co najmniej) na poziomie średniozaawansowanym. Brak wymagań merytorycznych w zakresie pielęgniarstwa
  • Instytucje: Szpitale i kliniki
  • Zakwaterowanie Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 2 tygodnie

Tanzania jest znana z safari, parków narodowych i wulkanów, w tym słynnego Kilimandżaro, ale także wspaniałych krajobrazów i pięknych plaż z widokiem na Ocean Indyjski. To także dobre miejsce na Wolontariat z Pielęgniarstwa, szczególnie jeżeli zdobywanie doświadczenia zawodowego oraz pomoc lokalnej społeczności chcesz połączyć ze zwiedzaniem. Nie musisz mieć żadnych doświadczeń edukacyjnych ani zawodowych związanych z pielęgniarstwem. Liczy się Twój zapał do pracy oraz nauki.

Volunteer with Local Staff on a Nursing Project in Tanzania

Ty wybierasz termin wyjazdu oraz długość pobytu. My zaś zapewniamy Ci opiekę merytoryczną w instytucji, w której przyjdzie Ci realizować Twój wolontariat oraz pewność, że będziesz pracować tam, gdzie ustalono przed wyjazdem. Zadba o to nasz lokalny personel. Zadba także o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem.

Twoje zadania na miejscu

Wolontariat możesz odbyć na północy, w szpitalu położonym w miejscowości Arusha lub w nadbrzeżnym Dar es Saalam. Współpracujemy tam zarówno z dużymi i dobrze wyposażonymi placówkami, jak i mniejszymi ośrodkami zdrowia. Miejsca te są oblegane przez pacjentów, możesz mieć zatem pewność, że zetkniesz się tam z wieloma przypadkami medycznymi, których próżno szukać w naszym kraju.

W swojej codziennej pracy będziesz mieć do czynienia z malarią, ślepotą rzeczną, schistosomatozą, elefantiazą czy gruźlicą.

Projekt ochrony zdrowia wśród społeczności Masajów

Możesz pracować nie tylko w dużym miejskim szpitalu. Współpracujemy bowiem z lokalnym szpitalem usytuowanym na obszarze zamieszkałym przez społeczność Masajów. Placówka jest bardzo słabo wyposażona, pracuje tam jednak wspaniały personel, który zaangażowaniem i doświadczeniem próbuje niwelować te niedociągnięcia. Praca w tym miejscu jest sporym wyzwaniem, da Ci jednak najwięcej możliwości nauki i bezpośredniej pomocy.

Minimalna długość Wolontariatu z Pielęgniarstwa w ramach Projektu ochrony zdrowia wśród społeczności Masajów to 4 tygodnie.

Decydując o długości Twojego pobytu w Tanzanii miej na uwadze, że im dłużej tam zostaniesz, tym będziesz mieć więcej okazji na bezpośrednią pracę z pacjentami. To kwestia zaufania, którym obdarzy Cię Twój opiekun merytoryczny, a to przychodzi z czasem.

Zakwaterowanie

Bez względu na to, które miasto wybierzesz, zamieszkasz wraz z innym wolontariuszem u lokalnej rodziny goszczącej. To wyjątkowa okazja, żeby poznać kulturę Twoich gospodarzy, ich wyjątkową kuchnie i codzienne życie.

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat z Pielęgniarstwa w Tanzanii, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲