You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z Pielęgniarstwa w Senegalu

Start
Informacje podstawowe

Jeżeli jesteś zainteresowany wolontariatem w tym kraju, skontaktuj się z nami zanim złożysz aplikację.

  • Miasto: St Louis
  • Wymagania: Musisz być absolwentem Pielęgniarstwa. Niezbędna jest także znajomość języka francuskiego na poziomie średniozaawansowanym.
  • Instytucje: Szpitale oraz pomoc objazdowa
  • Zakwaterowanie Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 2 tygodnie

Senegal znany jest z różnorodności. Znajdziesz tu wiele: od suchych pustyń na północy po lasy tropikalne na południu, od przyjemnej bryzy na wybrzeżu po ciepło z głębi lądu. Senegal to także piękna architektura postkolonialna zachowana szczególnie w St Louis – mieście będącym pierwszą kolonią francuską w Afryce. To właśnie tam masz możliwość realizacji Wolontariatu z Pielęgniarstwa w języku francuskim.

Nursing volunteer in Senegal works with children on the street

Jeżeli chcesz się zatem sprawdzić się w trudnych warunkach, a także dowiedzieć się jak wygląda praca pielęgniarki czy pielęgniarza w najodleglejszych zakątkach świata to wybierz się z nami do Senegalu. Chcąc wziąć udział w tym wolontariacie musisz być absolwentem Pielęgniarstwa. Niezbędna jest także znajomość języka francuskiego przynajmniej na poziomie średniozaawansowanym.

Możesz sam wybrać dogodny termin swojego wyjazdu i dostosować długość pobytu. Zakwaterujemy Cię w domu lokalnej rodziny goszczącej, starannie wyselekcjonowanej przez naszych pracowników.

Twoje zadania na miejscu

W Senegalu będziesz pracować w jednym z tamtejszych szpitali na oddziałach, które sam wybierzesz. Musisz być przygotowanym na to, że tamtejsze szpitale są jednymi z najgorzej wyposażonych placówek w Afryce. Jakość świadczonych usług jest niska, dlatego tak potrzebne są dodatkowe ręce do pracy. Jeżeli szukasz więc miejsca, gdzie Twoją pomoc będzie miała najbardziej wymierne skutki to z pewnością Senegal jest jednym z nich. Na miejscu zostanie Ci wyznaczony opiekun, który będzie wyznaczał Ci zadania i kontrował Twoją pracę.

Zakwaterowanie

Zamieszkasz wraz z innym wolontariuszem u lokalnej rodziny goszczącej. To wyjątkowa okazja, żeby poznać lokalną kulturę Twoich gospodarzy, ich wyjątkową kuchnie i codzienne życie pod gorącym słońcem Azji.

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat z Pielęgniarstwa do Senegalu, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲